Саморобні та натуральні засоби для прання одягу

Чи замислювалися ви, скільки грошей ви витрачаєте на придбання товарів для дому, очисних засобів та пральних порошків? Адже зазвичай одним лише засобом не обійтись, обов’язково необхідно купувати засоби для відбілювання, для прання кольорових та білих речей, засоби для надання одягу приємного аромату та додання речам м’якості. Реальність така, що ви можете отримати усі ці переваги з простими домашніми засобами, такими як оцет, лимон та харчова сода. І саме в нашій статті ви дізнаєтесь про саморобні та натуральні засоби для прання одягу .

1. Як відбілити одяг

odiag-2

Як ви вже знаєте, найбільш поширеним хімічним продуктом використовуваним для відбілювання одягу є відбілювачі. Крім того, що всі ці продукти є дуже шкідливими для навколишнього середовища, вони пошкоджують волокна та структуру тканини. Без сумніву, вони чудово виконують свою відбілювальну функцію, та речі після них швидко зношуються. До того ж, через необережніть відбілювач може стати причиною появи плям на кольоровому одязі.

З харчовою содою, лимоном або навіть з перекисом водню цього не станеться. Тому зверніть увагу на це.

1. Відбілити кухонні фіранки

Кухонні фіранки мають тендецію швидко вбирати жир, бруд і різні запахи, яких на будь-якій кухні в достатку, тому чудовою ідеєю є покласти їх у ванну з гарячою водою та додати столову ложку харчової соди та залишити до повного охолодження води. Після цього ви можете приступати до звичайного прання. Відіпрати застійні плями буде набагато легше, ось побачите.

2. Відбілити скатертини

Відбілити скатертини досить легко, це робиться майже так само, як з кухонними фіранками. Помістіть скатертини в ємність з гарячою водою, але додайте кілька крапель перекису водню безпосередньо на плями. Це допоможе з легкістю позбутися плям та не завдасть шкоди тканині.

3. Відбілити одяг

Поклавши одяг в пральну машину, ви можете розбавити столову ложку харчової соди в склянці води, а потім вилити її на одяг (ніколи не додавайте харчову соду в звичайному її вигляді, оскільки вона може призвести до пошкодження тканини. Найкраще розбавити її з водою). Потім виперіть в пральній машині на звичайному циклі прання і полоскання. Ви також можете використовувати лимонний сік.

2. Вивести неприємні запахи з одягу

xartchova-soda-3

Мабуть, це траплялося з кожним хоча б раз. Ви виймате одяг з пральної машини і виявляється, що деякі речі все ще мають легкий запах. Перше, що спаде вам на думку: доведеться прати знову. Але цього можна уникнути і дуже легко. Є три способи, які допоможуть вам у цьому:

Зробіть пасту з води та харчової соди. Вам знадобиться половина чайної ложки харчової соди, розчиненої в половині склянки води. Все добре перемішайте та нанесіть цю пасту на найбільш проблемні місця, як пахви. Потім ви можете випрати одяг в пральній машині, як звичайно.

Білий оцет. Налийте півсклянки оцту, змішаного зі склянкою води, в пляшку з розпилювачем. Обприскайте одяг цією сумішшю та залиште на 10 хвилин, після чого можете приступати до звичайного прання.

Лимонний сік. Вам, напевно, це добре відомо. Лимон є ще одним натуральним інгредієнтом, який чудово справляється з неприємним запахом поту на одязі. Вам необхідно змішати сік з половини лимона з такою ж кількістю води. Потім, використовуючи ганчірку або губку, нанести суміш на місця, які найгірше пахнуть. Залиште її на 10 хвилин, а потім покладіть одяг в пральну машину.

3. Прості хитрощі для усунення плям з одягу

odiag-3

1. Масляні плями

Щоб позбутись масляних плям на одязі, нанесіть тальк безпосередньо на пляму та залиште до повного вбирання приблизно на день, потім виперіть в пральній машині.

2. Видалити жувальну гумку з одягу

Є два дуже цікавих способи, які ви можете спробувати. Перший досить дивний: покладіть одяг з жувальною гумкою в морозильну камеру. У результаті гумка стане досить жорсткою і її буде дуже легко видалити. Чому б не спробувати? Другий метод є більш відомий. Просто нанесіть трохи бензину на гумку, після чого ви зможете її з легкістю видалити.

3. Плями від косметики

Мабуть, кожна дівчина випадково забруднювала одяг помадою або косметикою для обличчя. Що в цьому випадку можна зробити, аби плями не залишились? Змішати оцет з водою в рівних пропорціях та нанести суміш на пляму. Залишити на півгодини та запрати, як звичайно.

4. Плями від крові

Плями від крові, як правило, важче видалити. Але спробуйте використати перекис водню. Нанесіть кілька крепель перекису водню на пляму та залиште на півгодини. Потім покладіть одяг в пральну машину та виперіть, як звичайно. І плями – як не було.

Ми сподіваємося, що ці прості прийоми допомогли вам. Не соромтеся поділитися своїми власними засобами для прання!