Шкідливі страви, яких слід уникати у нашому раціоні

· Листопад 22, 2015

Усім відомо, що харчування є ключем до нашого здоров’я. Вживання певних видів харчових продуктів може змусити нас почувати себе добре, в той час як інші можуть мати протилежний ефект. Більше того, є продукти, які можуть навіть призвести до серйозних проблем зі здоров’ям (особливо, якщо споживати їх в надлишку). Ось чому в цій статті ми вам розповімо про деякі шкідливі страви, яких вам слід уникати у раціоні харчування.

Ковбаси

Ковбаса ніколи не вважалася корисним продуктом. Оброблене м’ясо (таке як ковбаса, сосиски, салямі або ж чорізо) містить речовини, які можуть бути дуже шкідливі для нашого здоров’я.

Це пов’язано з їх високим рівнем насичених жирів, які в середньому складають близько 10% на кожної 100 грамів ковбаси. Це значно вище рекомендованої добової дози, яка становить не більше 2% насичених жирів на 100 грамів

Регулярне споживання ковбаси дуже небезпечне для людей, які страждають на цукровий діабет, ожиріння, серцево-судинні захворювання. Надмірна кількість жирів, яка міститься у ковбасах, може призвести до інфаркту міокарда чи інсульту.

Та й взагалі, якщо продукт стає більш калорійним, то значить вживати його слід в малих кількостях і тільки в окремих випадках.

Картопля фрі

Картопля фрі є одним з найшкідливіших продуктів. Незважаючи на те, що ця картопля дуже смачна, надмірне вживання її може викликати серйозні захворювання, тому що ця страва має високий вміст насичених жирів, транс-жирів і холестерину.

Коли ви порахуєте, ви дізнаєтесь, що картопля фрі, зазвичай, містить близько 500 калорій в стограмовій  порції, у тому числі 36 грамів жирів.

Якщо цього недостатньо, щоб вас переконати, що цього продукту потрібно уникати у своєму раціоні харчування, додамо наступне: вміст натрію в картоплі фрі є надзвичайно високим, що може призвести до затримки рідини й викликати інші проблеми із здоров’ям.

kartoplya-fri

Морозиво

Незважаючи на чудовий смак і текстуру, морозиво є продуктом, який ми не можемо рекомендувати вживати у їжу в надлишку. Морозиво містить високі рівні жирів (як насичених, так і транс-жирів), а також холестерин і цукор.

Таким чином, вживання морозива може прискорити розвиток таких захворювань, як ожиріння або діабет. Але є багато видів морозива, які мають нижчий вміст жирів і цукру, а отже, воно набагато корисніше для нашого здоров’я.

Соки, безалкогольні та інші солодкі напої

В основному, солодкі напої дуже шкідливі для нашого здоров’я, особливо для здоров’я дітей. Ці напої, як правило, містять дуже високу концентрацію цукру, який може мати серйозні наслідки для організму.

Найбільший ризик в тому, що надмірне споживання цукру може привести до зайвої ваги або ожиріння, які в свою чергу, у деяких випадках можуть викликати захворювання на діабет.

hazovana-voda

Гамбургери

Гамбургери є також одним з продуктів, який шкідливий для нашого здоров’я, і їх слід уникати у раціоні, особливо тих, які продаються у відомих ресторанах швидкої їжі. Гамбургери приносять шкоду нашому організмові і це пов’язано з їх високим вмістом насичених жирів і натрію.

Як ми вже згадували, ці два фактори можуть призвести до серцево-судинних захворювань, збільшення ваги і при надмірному вживанні може призвести до ожиріння. Щоб уникнути цього, коли, все ж таки, хочеться покуштувати гамбургера, краще приготувати його вдома з низьким вмістом жиру.

Піца

Хто не любить піцу? Напевно, таких людей не існує. Але чи знаєте ви, що так само як і гамбургери, піца є продуктом насиченим  високим вмістом транс-жирів, також  натрієм і навіть цукром.

Це особливо стосується таких видів піци, які містять такі інгредієнти як сир або ковбаса. Крім того, борошно, яке використовують для приготування тіста для піци, може містити жири та інші шкідливі для здоров’я інгредієнти.