“Синдром зламаного серця” – кардіоміопатія у жінок

Симптоми цього захворювання дуже схожі на серцевий напад, хіба дещо помірніші. Хоча воно і не надто серйозне, про нього потрібно знати більше.
“Синдром зламаного серця”. Це зовсім не вислів з якогось вірша. Ми говоримо про окрему форму кардіоміопатії, яка, за словами лікарів, переважно вражає жінок. Також відома, як кардіоміопатія такоцубо (стрес), і найчастіше супроводжується стресом, а також певними симптомами, про які вам варто знати.

У цій статті ми запрошуємо вас дізнатися більше про цей розлад як для користі власного здоров’я, так і для гармонії з собою. Якщо вам доводиться нести на своїх плечах велику відповідальність, переживати напади стресу та значних тривог, неодмінно читайте далі!

Що таке синдром зламаного серця?

Переживання через невдачу чи розчарування, втрата коханої людини або просто стрес, якого з кожним днем накопичується все більше, може поставити вас перед загрозою чогось подібного до серцевого нападу. У першу чергу, ми хочемо наголосити, що хоча це своєрідна форма “серцевої недостатності”, вона не настільки ж серйозна, як серцевий напад.    

Кардіоміопатія такоцубо – захворювання, про яке нам і досі бракує інформації. Вперше його описали в Японії в 90-х роках минулого століття. Така назва виникла через те, що цей вид кардіоміопатії спричиняє деформацію м’язу серця, яка за формою нагадує японський інструмент, який рибалки використовували для ловлі восьминогів. Це, безсумнівно, дуже цікаво і красномовно.

Такі негативні емоції, як горе, переживання або хронічний стрес можуть призвести до значної деформації лівого шлуночка серця та звуження коронарних артерій. Ви відчуватимете біль, дуже схожий на задуху. Хоча рівень смертності досить низький, близько 5%, це серйозна проблема з серцем, про яку потрібно знати.

Які причини кардіоміопатії зламаного серця?

2-perevirka-sertsia

 • Згідно з думкою спеціалістів, у 90% випадків від цього захворювання страждають жінки, які пройшли через стресовий етап у своєму житті. Пам’ятайте, що стрес спричиняє зміни в метаболізмі організму. Звільняються великі дози катехоламінів, а при значному перевищенні норми вони здійснюють токсичний вплив на серцевий м’яз.
 • Раптовий стрес, переживання або емоційний шок також можуть призвести до викиду адреналіну та одного з таких приступів.
 • Ви почуваєтеся так, ніби вам бракує повітря і щось намагається вас втопити. Це застійна серцева недостатність, яку можна дуже добре побачити на електрокардіографії (ЕКГ). Такий приступ дуже схожий на гострий серцевий напад, але має не такі серйозні наслідки.

Які симптоми синдрому зламаного серця?

3-vtoma

 • Симптоми можуть проявитися раптово, особливо після серйозного емоційного зворушенняСпочатку у вас виникне дуже сильний біль у грудях, відчуття печіння, яке не даватиме вам нормально дихати.
 • Дуже часто людей кидає у холодний піт, також з’являється біль у лівій руці. Ті самі симптоми виникають і при серцевому нападі.
 • Вище згадані симптоми характерні для випадків, коли після отримання поганих новин або якихось неприємностей, серце реагує на підвищений рівень катехоламінів та адреналіну, які можуть його пошкодити. Тому пам’ятайте, що постійні негативні емоції та стрес накопичуються повільно та з часом можуть завдати шкоди здоров’ю серця.
 • Як ви зможете визначити, що щось  не так? Зверніть увагу на те, як часто ви втомлюєтеся, коли піднімаєтеся по невисоких сходах, і чи бракує вам дихання.
 • Ще один симптом – біль у щелепі або спині. Це ознаки того, що вашому серцю доводиться докладати значно більше зусиль для перекачування крові. Також прослідкуйте за систематичністю відчуття втоми протягом дня та зауважте, чи у вас не набрякають ноги.

Як можна запобігти симптому зламаного серця?

4-shchastia

Інформація у цій статті повинна бути для вас попередженням. Чому цей вид кардіоміопатії переважно вражає жінок? На думку спеціалістів, жінки набагато частіше переживають стрес. У чоловіків рівень стресу набагато нижчий, втім вони не вміють з ним справлятися. Саме тому власне у чоловіків більша вірогідність серцевого нападу, який може закінчитися летально.

 • Стрес дає про себе знати через головні болі, проблеми з м’язами та скелетом, або незначні пошкодження серця, які можна діагностувати у хворих на кардіоміопатію такоцубо. Тим не менше, жінки виробили набагато дієвіші стратегії боротьби зі стресом та переживаннями, ніж чоловіки. Хочете дізнатися які саме?
 • Нам простіше говорити. Ми здатні висловлювати свої думки, почуття та проблеми. Відверта розмова допомагає жінці позбутися стресу, а для чоловіка це серйозніша проблема.
 • Зазвичай, ми більш чутливі і у нас краще розвинута інтуїція. Це означає, що коли жінка стикається з проблемою, вона здатна розглянути її з різних боків та точок зору. Втім, для цього потрібно бути оптимістично налаштованою, відкритою до світу та мати правильну мотивацію.
 • Намагайтеся давати раду всім щоденним проблемам та не дозволяйте їм накопичуватися. Іноді у жінок настільки  багато обов’язків: робота, діти, батьки похилого віку – що вона просто не має змоги знайти хвилинку для себе. Це може почати її душити та робити нещасливою. Постарайтеся внести до вашого життя маленькі зміни і нагадуйте собі, що ви заслуговуєте на щастя. Дбайте про себе!