Словесне знущання: а ви є жертвою?

Листопад 8, 2017
Словесне знущання не залишає видимих ознак, але це настільки ж жорстоко, як фізичне насильство. Дізнайтеся про ознаки словесного знущання у цій статті.

Слова неймовірно потужні. Вони можуть підняти вас або знищити, заспокоїти або образити. Багато людей про це забуває. На жаль, жити далі з образами важко: це може спричинити конфлікти.

Словесне знущання є побічним продуктом конфлікту та жінки, як правило, є основними жертвами. Мета словесної образи – завдати шкоди словами, а не фізичним насильством.

Коли ці слова впливають на думки та переконання, дуже важко визначити, що ви є жертвою словесного знущання. Ось чому ми хочемо поговорити про основні ознаки, які вказують на те, що ви справді страждаєте від цього виду жорстокого знущання.

Ознаки словесного знущання

1. Ідеться не просто про крик

Заведено вважати, що ви є жертвою словесного знущання, якщо партнер завжди кричить на вас. Насправді йдеться про певну послідовність моделей поведінки. Різні вчинки маніпулюють жертвою, щоб вона засумнівалась у своїх переконаннях, пам’яті чи розсудливості.

Агресор може використовувати такі погрози, як заподіяння шкоди вам або близькому, але це не завжди відбувається. Не діяти агресивно не означає, що знущання не відбувається.

До того ж, агресор може діяти надзвичайно люб’язно, завдяки чому вплив може бути посилений. Людина, яка страждає від лайки, завжди буде боятися того моменту, коли інший втрачає самоконтроль.

2. Партнер робить болісні порівняння, звинувачує у всьому та упереджено ревнує

сварка

Партнер, який словесно знущається з вас, буде постійно вас порівнювати з іншими.

Це може бути ваш друг, який гарніший за вас або його найближчі друзі, він завжди буде казати, що хтось кращий за вас.

У деяких випадках він буде робити це дуже тонко. Наприклад, він може вказати на знаменитість на прикладі. Однак найголовніше –  ви почуватиметеся гіршими.

Він також буде звинувачувати вас у всьому, навіть у тому, що ви не можете контролювати: критикуватиме вашу роботу, зарплату, смак в одязі та навіть фігуру. Ви просто будете постійно нагадувати про свої вади з великим перебільшенням.

Крім того, ваш партнер завжди буде говорити щось негативне про ваших друзів, особливо якщо це протилежна стать. Вони ненавидять, коли вам телефонують колеги та зневажають ваше соціальне життя.

3. Ви не знаєте, коли ви були об’єктом образи

Кожен вважає, що легко зрозуміти, коли ви жертва словесного знущання. Проте реальність – це коли люди зазнали такого знущання у дитинстві та не визнають себе знову жертвою, коли це трапляється пізніше в житті.

Крім того, кривдник може практикувати цю поведінку як приколи або жарти, якими змушують вас почувати себе погано. Це може бути принизливим коментарем, який супроводжувався широкою посмішкою, але насправді це напад на вашу компетенцію, здібності та цінності.

Неважливо, якщо зовні вони здаються дуже милими, ви повинні запитати себе, як ці “невинні” коментарі змушують вас почувати себе.

4. Ви перетворюєтеся на кривдника…

словесний кривдник

Продовжуючи бути жертвою, ви можете перетворитися на кривдника. В принципі, знущання важко зламати. Якщо ви не визнаєте, що є серйозна проблема та не будете шукати допомогу, буде практично неможливо змінити ці серії поведінки.

Виховання в середовищі, де батьки не здатні контролювати свої емоції, може бути шкідливим. Наприклад, ця дитина може у свою чергу стати для когось словесним агресором через незнання того, як боротися зі своїми емоціями.

З іншого боку, якщо вам вдалося завершити стосунки, у яких ви зазнали словесних знущань, імовірність того, що ви самі будете знущатися з наступного партнера є високою.

5. Що ви відчуваєте?

На кожному рівні розвитку стосунків, важливо себе запитувати: «Як я почуваюся?»

Це допоможе вам зрозуміти, чи ваш партнер робить вас дійсно щасливими та підтримує вас бути впевненими у собі. Якщо ви страждаєте від словесного знущання, ваша самооцінка руйнується першою.

Чим довше ви будете страждати від подібних коментарів, тим легше буде почати вірити в образи та критику. Почніть запитувати себе, чому ви боїтеся або завжди сумні або знервовані, коли поруч ваш партнер або перед зустріччю з ним.

6. Робота зі словесним знущанням

робота зі словесним знущанням

Це факт, що у всіх є вади та проблеми. Крім того, обговорення та суперечливі погляди дуже поширені у стосунках.

Те, що не є нормальним і ніколи не повинно бути дозволено, – для тієї людини:

  • Змусити вас почуватися гіршими. Звичайно, є ситуації та люди, які перебувають над вами, але ви ніколи не повинні втрачати різницю між смиренністю та негативними коментарями.
  • Спричиняє негативні емоції, такі як смуток або депресія. Якщо ви постійно погано почуваєтесь та бачите, що партнер генерує більше негативних емоцій, ніж позитивних, важливо навчитися встановлювати дистанцію.

Якщо ви вважаєте, що є жертвою словесного знущання, навіть якщо трохи, важливо не ігнорувати такі ознаки. Наша рекомендація – знайти спеціалізовану допомогу психотерапевта чи психолога.

Вас також можуть зацікавити