Способи профілактики інсультів

Вересень 23, 2015

Чи знаєте ви, що наслідки інсультів настільки серйозні, що навіть можуть призвести до смерті? Саме тому ми хочемо скористатися нагодою і розповісти вам у цій статті про найкращі способи профілактики інсультів. Для того, щоб ви знали значно більше про потенційні ризики, ознайомтеся зі симптомами, які можуть бути попереджувальними ознаками інсульту.

Що спричиняє інсульти?

Інсульти відбуваються внаслідок закупорювання тромбами чи емболами кровоносних судин, що кровопостачають головний мозок, або крововиливів різного генезу з них. Симптоми залежать від того, яка частина головного мозку пошкоджена.

Основні симптоми

У випадку виникнення інсульту спостерігається порушення чутливості і випадають декілька функцій організму, в першу чергу пам’ять, рухливість, мова, поведінка і навіть мислення. Ці симптоми поряд з деякими іншими, можуть бути попереджувальними ознаками, які вказують на певні розлади. Вони можуть розвиватися повільно, в окремих випадках –  протягом декількох днів або тижнів.

Ознаки можливого ЦВЗ (цереброваскулярного захворювання)

insult

  • Оніміння
  • Гострий параліч або парез (слабкість) м’язів обличчя та/чи м’язів однієї половини тіла
  • Важко говорити або розуміти
  • Розпливчастий зір
  • Дуже сильний раптовий головний біль при високому артеріальному тиску
  • Запаморочення
  • Втрата рівноваги або м’язового контролю

Якщо у вас спостерігаються будь-які з цих ознак, необхідно звернутися за медичною допомогою якомога швидше, оскільки чим раніше буде розпочато лікування, тим більші шанси на повне відновлення без тяжких наслідків.

Рекомендації для запобігання ЦВЗ

Контролюйте артеріальний тиск

Підвищення артеріального тиску вище 130/80 – це дуже  високий фактор ризику розвитку інсульту. Оскільки високий кров’яний тиск часто не має ніяких проявів, слід обов’язково пройти відповідний огляд у свого лікаря, щоб переконатися, що тиск знаходиться на нормальному рівні. Якщо це не так, то спеціаліст, безумовно, надасть вам важливі рекомендації. Деякі з яких будуть, у першу чергу, пов’язані з дієтою і змінами способу життя, такими як, наприклад, заняття фізичними вправами, відмова від куріння і вживання алкоголю, якщо ви маєте такі звички.

Якщо кров’яний тиск неможливо контролювати, доктор призначить ліки у випадку абсолютної необхідності.

Контролюйте свою вагу

Контролювання ваги також має важливе значення для профілактики інсультів. Людям із надмірною вагою важливо постаратися скинути декілька кілограмів і досягати ідеальних цифр згідно з рекомендаціями лікаря, адже надмірна вага є ще одним фактором ризику розвитку інсульту. Найкращий спосіб знизити вагу – це  займатися фізичними вправами і харчуватися здоровою їжею, що означає, споживати багато фруктів і овочів і спробувати зменшити кількість продуктів, багатих на жири й цукор, наскільки це можливо.

Здорова дієта

Збалансована дієта – це, перш за все, корисні для здоров’я продукти, споживання яких дійсно благодійно впливає на стан організму. Вона знизить ризик розвитку таких захворювань, як інсульт, діабет, а також високого рівня холестерину, тригліцеридів, високого кров’яного тиску та інших станів.

Для того, щоб ваше харчування було здоровим, уникайте смаженої їжі й фаст-фуду і збільшіть споживання фруктів, овочів, бобових, цільного зерна, риби, курки або індички.

Пам’ятайте: “Краще запобігти, ніж лікувати”.

Вас також можуть зацікавити