Тальк і рак яєчників

Ми всі вже колись використовували тальк, також відомий як дитячий порошок, або інші продукти, до складу яких він входить. Тальк застосовують у різних випадках і найбільш він трапляється в косметиці, пудрі та продукції для догляду за дитиною.

Але нещодавні дослідження показали, що через наявність певних інгредієнтів у тальку, надмірне використання таких продуктів може призвести до раку яєчників.

Що таке тальк?

Порошок тальку в основному складається з тальку, або силікату магнію, який є сумішшю кремнію, магнію, кисню і водню. У своїй природній формі тальк містить токсичну речовину, відому як азбест. Згідно з численними дослідженнями, він може призвести до різних видів раку. З 1970 року у федеральних правилах США вказано, що тальк не має містити азбесту.

Сьогодні тальк зазвичай використовуєть як базовий компонент у косметичних продуктах, а також в інших засобах, які зазвичай використовують жінки. Як правило, його використовують, щоб поглинути надлишки жирів або вологи, зберігаючи шкіру сухою і запобігаючи появі висипань.

З цієї причини, багато жінок використовують його в жіночій гігієні, оскільки завдяки тальку інтимні зони залишаються сухими і не мають запаху.

2-rak-yayechnykivОднак за даними Американського товариства раку, деякі дослідження показали, що може бути зв’язок між використанням тальку в ділянці статевих органів і розвитком раку яєчників. Усі дослідження підтвердили, що тальк може потрапити в матку, маткові труби і яєчники, викликаючи запалення внутрішніх органів, а також створюючи сприятливі умови для росту ракових клітин.

Використання тальку в дитячому догляді також може впливати на появу раку яєчників, тому що частинки тальку, які проходять крізь жіночу репродуктивну систему, можуть затримуватися в яєчниках протягом багатьох років, потенційно викликаючи серйозне захворювання в зрілому віці.

Дослідження, проведене в 1971 році, показало, що частинки тальку були виявлені в 75% пухлин, які були оглянуті. В іншому дослідженні, проведеному в восьми країнах 19 різними дослідниками, було встановлено, що у жінок, які наносили тальк на статеві органи, на 30-60% більший ризик розвитку раку яєчників.

Тоді як Американське товариство раку вже оголосило кілька попереджень про взаємозв’язок між використанням тальку і раком яєчників, Управління з контролю за продуктами і ліками все ж не рекомендувало прибрати з ринку продукцію, яка містить тальк, і не змусила виробників вказувати ризики довгострокового використання цих продуктів, зокрема, в області статевих органів.

Попередження про використання тальку

3-dytyachyi-poroshokПопри це, після перегляду результатів численних досліджень, проведених по всьому світу, велика кількість закладів охорони здоров’я та навіть деякі виробники тальку вирішили попередити громадськість про правильне використання цих продуктів.

Американська академія педіатрії більше не рекомендує використовувати дитячу присипку для лікування і профілактики попрілостей. Це рішення було прийнято після виявлення того факту, що тальк може пошкодити легені немовляти і викликати серйозні проблеми з диханням.

На дитячому порошку бренду Джонсон & Джонсон міститься позначка, яка рекомендує використовувати порошок тільки зовні та уникати контакту з пошкодженою шкірою або очима і носом через можливу загрозу проблем з диханням.

Асоціація із запобігання раку запропонувала, щоб всі продукти, які містять тальк, мали попереджувальну позначку, що явно вказує на зв’язок між тальком і підвищеним ризиком раку яєчників: “Регулярне нанесення тальку на жіночі статеві органи може істотно збільшити ризик раку яєчників”.