У чому різниця між смутком і депресією

· Грудень 2, 2017
Часто ми не знаємо, у чому різниця між смутком і депресією й можемо їх сплутати. Хоча обидва почуття мають спільні характеристики, вони відрізняються в деяких аспектах, про які варто знати.

Ви хочете дізнатися, у чому різниця між смутком і депресією? У цій статті ми розповімо вам про них усе.

Смуток на щабель нижче депресії

смуток чи депресія
Хоча ми можемо використовувати вираз “у мене депресія”, коли у нас був жахливий день на роботі, коли ми наскрізь промокли під зливою, або наша команда програла на фіналі чемпіонату, ці події викликають лише смуток.

Смуток є природною реакцією на нещасну подію, негативну ситуацію, розчарування, тому більш “нормальним” відчуттям є смуток, а не депресія.

Почуття спустошення після розриву стосунків, через фінансові проблеми  або неможливість досягнення мети є нормальним, оскільки ми не роботи чи машини. Однак смуток далекий від такої серйозної патології, як депресія.

Почуття смутку зовсім зникне з часом, або якщо ми знайдемо розв’язання проблеми. Це не має нічого спільного з тяжкістю чи важливістю того, що викликає сум.

Ми проходимо стадію трауру, а потім усвідомлюємо, що життя триває навіть тоді, коли кохана людина помирає, коли ми переїжджаємо на інший бік планети або коли ми розлучаємося.

У цих випадках ми говоримо не про депресію, а про звичайну реакцію на погані ситуації. Ми страждаємо, тому що у нас є почуття і тому що ця ситуація залишила глибокий відбиток.

Смуток, який ми відчуваємо, можливо, супроводжується іншими симптомами, такими як апатія, безсоння або головний біль. Але це все далеко від депресії.

Що таке смуток? Варто прояснити, що смуток є природним емоційним станом, реакцією, що стосується певного випадку або ситуації.

Приклади таких ситуацій або випадків: ми розчаровані, життя веде нас до дуже болісних ситуацій або близькі люди страждають.

Що таке депресія?

у чому різниця між смутком і депресією
Тепер перейдімо до характеристик депресії. Почнімо з її медичного визначення, яке говорить, що це психічне захворювання та розлад настрою. Вона класифікується різними способами залежно від симптомів пацієнта.

Тривалість депресії може змінюватися: від тижнів до років. Ті, хто проходить крізь неї, потребують професійної допомоги.

Психіатрична або психологічна консультація є життєво важливою, щоб людина могла насолоджуватися життям знову.

Щоб отримати такий діагноз, людина має принаймні 5 із цих симптомів (цей перелік є лише умовним, і в будь-якому випадку треба проконсультуватися з лікарем):

 • Постійне відчуття дратівливості.
 • Почуття суму весь день і без видимих ​​причин.
 • Втрата або зменшення задоволення та інтересу до повсякденної діяльності (особливо тієї, що викликала зацікавлення в минулому).
 • Зміни у вазі або апетиті.
 • Неможливість заснути або надмірний сон.
 • Щоденне відчуття неспокою.
 • Повільність у рухах. Втома та низька енергія.
 • Неможливість приймати рішення. Почуття провини та нікчемності.
 • Думки про смерть або самогубство.
 • Проблеми з фокусуванням уваги, концентрацією та уявою.

Хоча ці симптоми можуть також з’явитися, коли ми сумуємо, велика різниця полягає в тому, що коли ми в депресії, ми не знаємо її причини та не можемо це усвідомити.

З іншого боку, ми відчуваємо смуток після конкретних ситуацій і можемо побачити ознаки цього.

У чому різниця між смутком і депресією?

депресія чи сум
Дуже важливо усвідомити характеристики обох почуттів, навіть якщо вони здаються подібними, або якщо ми іноді не можемо зрозуміти, в чому різниця між смутком і депресією.

 • Якщо ми можемо встановити причину симптомів, тоді ми сумуємо. Розмірковуючи про проблему та знайшовши рішення, настрій можна покращити.
 • У випадку депресії ми стикаємося з хронічним смутком. Немає чіткої причини походження цього почуття (і ми часто не можемо навіть знайти її під час лікування).
 • Вона впливає на нас у всіх аспектах і позначається на наших стосунках (пара, сім’я, дружба, робота тощо).

Депресія робить життя менш цікавим, менш приємним і менш захопливим. Це синонім втрати сенсу й зниження життєвої енергії.

Вона позбавляє мотивації та задоволення від будь-якої діяльності та робить людину розчарованою, непоступливою, нетерплячою та сердитою.

Багато людей запитують: “Як дізнатися, чи в мене депресія?”

В основному, щоб почати говорити про цю патологію, потрібно, щоб пройшов певний час після появи перших симптомів, щоб зрозуміти, в чому полягає різниця між смутком і депресією.

Це означає, що людина не відразу усвідомлює, що має емоційний розлад.

Є тест, що називається шкалою тривожності та депресії Голдберга, який психологи використовують для визначення статусу своїх пацієнтів. Діагноз роблять  на основі серії питань.

Ви також можете вибрати більш повний тест, відомий як шкала Занга для самостійної оцінки депресії, який відкриває спектр трохи більше. Це дозволить вам торкнутися глибших тем.

Не забувайте про депресію, хворобу, яка зачіпає 5% населення світу (переважно жінок). Вона також може призвести до спроб самогубства або стати кошмаром для людини та її оточення, навіть якщо вона не намагалася скоїти самогубство.