Уникайте людей, які турбуються лише про себе

Січень 28, 2018

Заради власного блага намагайтеся якомога рідше спілкуватися з людьми, які не бажають бути невіддільною частиною вашого життя. Так, можливо раніше вони й приділяли вам увагу та час, але коли ви усвідомлюєте, що людина починає висмоктувати з вас енергію, краще обмежити спілкування з нею.

Таких егоїстів часто називають токсичними людьми або енергетичними вампірами. Найбільша проблема у спілкуванні з ними – це те, що попри усвідомлення їхнього негативного впливу на ваше життя та бажання розпрощатися з ними, ви все одно далі спілкуєтесь.

Ось кілька порад, які допоможуть вам викреслити зі свого зайвих людей та припинити токсичні стосунки.

Уникайте людей, які намагаються вами маніпулювати

токсичні стосунки руйнують людину зсередини

Звісно, порвати стосунки з близькою людиною завжди непросто. Ось і токсичні люди можуть наговорити вам чимало неприємностей, якщо ви захочете припинити спілкування з ними. Не дивуйтеся, якщо почуєте такі слова: “Ти такий/-а невдячний/-а!”, “Поглянь, якою монетою ти платиш мені за все добро, яке я для тебе зробив/-ла!”, “Без мене ти ніхто у цьому житті!”.

Увесь цей негатив спрямований на те, щоб викликати у вас відчуття провини та обов’язку. Утім, запам’ятайте, що людина, яка наважується сказати подібні речі, просто намагається вами маніпулювати.

Люди, які вас щиро люблять та цінують, нізащо не насміляться висунути у ваш бік такі безглузді та образливі звинувачення. Ба більше, близька людина спробує вас зрозуміти та з гідністю прийме будь-яке ваше рішення.

Саме тому не варто мучитися докорами сумління, якщо ви втратили інтерес до спілкування з кимось зі свого оточення. Кожен має право викреслити зі свого життя енергетичного вампіра та завести здорові, а не токсичні стосунки.

Упродовж життя стосунки між людьми, та й самі люди, змінюються. У цьому немає нічого поганого, адже такі зміни дають змогу зрозуміти, хто саме поруч з вами.

Уникайте людей, які висмоктують енергію, а коли їм більше нічого з вас витягти, тихо йдуть з вашого життя. Також не варто спілкуватися з тими, хто приязно посміхається вам в обличчя, а потім наговорює на вас поза спиною.

Не дозволяйте людям ображати вас, байдуже, як сильно вони намагатимуться заперечити усі звинувачення чи спростувати підозри щодо їхніх нещирих намірів.

Щойно ви помітили, що негативних моментів у стосунках значно більше, аніж приємних, та зрозуміли, що спілкування з конкретною людиною викликає виключно дискомфортні відчуття, пора встановити дистанцію та обмежити спілкування з токсичним партнером.

Перегорнути сторінку часто боляче, але іноді без цього не обійтися

Часто після розірвання романтичних стосунків ми намагаємося залишитися друзями з людиною, яка раніше була для нас настільки дорогою. Така дружба між колишніми закоханими й справді можлива, і дуже часто люди стають близькими товаришами.

Утім, буває й так, що дружба після розірвання стосунків не приносить бажаного задоволення одному з партнерів. Що робити у такому випадку?

Трапляється, що людина, яка дарувала у стосунках всю свою любов та увагу, не може потім стати вірним другом. Справжній товариш повинен мотивувати та викликати бажання підтримувати близькі стосунки й надалі. Ви маєте бачити, що друг не висмоктує енергію з вас, а віддає вам рівно стільки ж, скільки й ви йому.

Якщо ж ви відчуваєте, що у ваших стосунках такої віддачі немає, і вам би значно краще жилося без цієї людини, то навіщо себе мучити та підтримувати такі токсичні стосунки?

Така однобока дружба не є щирою, але ви однаково не наважуєтеся викреслити людину зі свого життя. Справді, перегорнути сторінку та відпустити людину, яка відіграла вагому роль у вашому житті – це непросто, і вам може нестерпно боліти.

Чимало людей так і не наважуються на зміни через страх, що далі може бути тільки гірше. Утім, це далеко не так. Дописавши черговий розділ своєї книги життя, ви матимете можливість розпочати все з чистого аркуша. Варто лише вірити, що на вашому шляху неодмінно зустрінеться людина, яка змінить все на краще.

Не варто підтримувати стосунки лише через почуття провини чи віри у те, що партнер зміниться. Якщо серце підказує, що настав час попрощатися, зробіть це без докорів сумління та рухайтеся далі.

Іноді для того, щоб подорослішати, треба піти

У стосунках іноді настають періоди, коли партнери регулярно конфліктують та не приносять одне одному задоволення, але попри всі негаразди продовжують жити разом.

Це важко усвідомити, але часом для того, щоб подорослішати, потрібно зачинити за собою двері та піти. Подумайте: можливо стосунки нікуди не рухаються, бо ви плекаєте марні сподівання на те, що ваш партнер зміниться.

Ми маємо на увазі ті стосунки, у яких ви почуваєтеся залежними від свого партнера та вважаєте, що не зможете жити без нього. Часто такі токсичні стосунки важко розірвати, бо один з партнерів вважає, що не зможе бути щасливим без своєї другої половинки.

Дуже часто спокійно розірвати такі однобокі стосунки неможливо, і людина, яку звинуватили у тому, що вона не відповідає бажаним стандартам, намагається будь-якою ціною помститися за образи.

Викресливши енергетичного вампіра зі свого життя, ви зможете вирости як особистість. Ба більше, у майбутньому ви матимете менше шансів знову потрапити на той самий гачок. Наступного разу ви обиратимете партнера більш прискіпливо і неодмінно знайдете людину, яка збагатить вас духовно, а не “випиватиме” вашу енергію.

Уникайте людей, які не бажають брати участі у вашому житті та розділяти з вами не лише позитивні, але й неприємні моменти. Попрощавшися з енергетичним вампіром, ви отримаєте можливість вирости та змінитися на краще. Ви зможете далі йти наміченим шляхом, тільки цього разу ніхто не вставлятиме вам палиці у колеса.

Вас також можуть зацікавити