Увага! Заборонені продукти при cиндромі роздратованого кишечника

Липень 2, 2015

На жаль, синдром роздратованого кишечника та його прояви можуть доставляти неабиякий дискомфорт, вносячи порцію досить неприємних відчуттів, а іноді навіть провокуючи виникнення більш серйозних проблем зі здоров’ям.

Для того, щоб попередити та запобігти виникненню небажаного захворювання, важливо дотримуватися правильного та здорового харчування. Cаме тому, ми розповімо вам про продукти, які, в жодному разі, не слід вживати, якщо ви страждаєте синдромом роздратованого кишечника.

Уникайте смаженого та продуктів швидкого харчування

Gambyrgeru

Смажені продукти, такі як картопля-фрі, курча, і, взагалі, всі продукти, які готуються у великій кількісті масла є дуже шкідливими для вашого здоров’я, особливо якщо ви страждаєте синдромом роздратованого кишечника. Гамбургери, піца, хот-доги та всі інші представники усіма так гаряче улюбленого “фастфуду” можуть куди більш погіршити стан вашого здоров’я та привести до серйозних наслідків. Аби уникнути і, в жодному разі, не допустити небажаних ситуацій, спробуйте переглянути ваш підхід до приготування їжі.

Набагато корисніше буде повністю відмовитися від смаження, почавши готувати на пару або у духовці чи печі. Страви, приготовані на грилі, також є в рази кориснішіми та смачнішіми. Якщо вам все-таки потрібно додати трішки масла до вашої страви, краще всього використовувати оливкову або кокосову олію.

Намагайтесь, по можливості, їсти якнайменше червого м’яса

Максимально обмежте вживання червоного м’яса, а також ковбас, шинки, м’ясного фаршу та свинячих відбивних, оскільки, як відомо, цим продуктам знадобиться набагато більше часу, щоб перетравитися та засвоїтися нашим організмом, що, без сумніву, не найкращим чином впливає на здоров’я та функціонування нашого кишечника.

Зрозуміло, що деяким не так просто відмовитися та повністю виключити м’ясо зі свого щоденного раціону. Але зробіть над собою зусилля та спробуйте вживати його хоча б три рази на тиждень і обов’язвокого у правильній кулінарній обробці, в запеченому або тушкованому виді, ніжну, та без жиру.

Скажіть НІ молочним продуктам

Moloko

Якщо ви страждаєте синдромом роздратованого кишечника, вам слід якнайдалі триматися від молочної продукції, у всіх її “проявах”, адже ці продукти не містять харчових волокон необхідних для нормального функціонування травного тракту, а замість того, є безперебійним постачальником жирів та лактози. Сироватковий протеїн та казеїн, що містяться у молочних продукціях, спричиняють проблеми з травленням, викликаючи серйозні діареї та запори.

Бажано замінити коров’яче молоко мигдальним молоком, соєю, або необробленим козячим молоком.

Будьте обачними з яєчними жовтками

По можливості утримуйтесь від вживання в їжу курячих яєць і страв з них, хоча б принаймні від жовтків, оскільки вони містять занадто багато жирів. Яєчні білки ж набагато легше перетравлюються і засвоюються, а отже, є більш кориснішими для вашого здоров’я.

Відмовтеся від цукру та штучних підсолоджувачів

Tchykor

Як відомо, рафінований цукор дуже бідний на вітаміни та мінерали, поставляючи нам тільки вуглеводи, які найгіршим чином впливають на наш організм. Увесь рафінований цукор та штучні підсолоджувачі можуть викликати серйозні проблеми з травленням. Краще утримуватися від їх вживання якомога довше.

Кориснішою альтернативою може стати необроблений органічний мед, який здатний збагатити вас необхідною енергією на весь день.

Не зловживайте напоями з високим вмістом цукру або кофеїну

Газовані напої, як ми всі знаємо, містять занадто багато цукру, який погано впливає для cтан та функціонування нашого кишечника, і тим самим може викликати зневоднення організму. Якщо ваш організм не отримує достатньої кількості води, це може стати причиною виникнення запору.

Якщо ви бажаєте випити кави (через її високий вміст кофеїну), не забувайте після пити багато чистої води, це домоможе відновити водний баланс вашого організму. Непоганою альтернативою може стати зелений чай та фруктовий сік, якщо, звичайно, він приготовлений в домашніх умовах. Дотримуючись цих порад, ви, без сумніву, матимете належне травлення та добре здоров’я.

Вас також можуть зацікавити