Вчіться слухати своє тіло

· Серпень 4, 2016
Ви не можете ігнорувати те, що ваше тіло говорить, тому що у нього є всі відповіді на те, що ви відчуваєте. Не пригнічуйте свої емоції: слухайте своє серце і дайте йому світити.

Багато хвороб є наслідком накопичення пригнічених емоцій протягом досить тривалого часу. Ми навчилися жити постійно в стані бойової готовності. Це заважає нам по-справжньому усвідомлювати, що відбувається всередині організму.

Необхідно слухати своє тіло. Там є всі відповіді на ваші хвилювання і сум, на біль, який мучить, на думки, які хвилюють, або на цілющі процеси, якими ви нехтуєте.

Травна система, наприклад, – це ваш другий мозок. Вона діє незалежно від інших частин мозку. Експерти дійшли висновку, що 95% серотоніну, що виділяється в організмі, виробляє саме травна система.

Це одна з багатьох причин, чому варто розробити спосіб розуміння тілесних потреб. Світ відчуттів настільки великий, що це було б занадто просто йти крізь нього в одному напрямку.

DeskontuОтже, з чого почати?

Почніть з простого. Якщо ви втомилися, відпочиньте. Щоразу, коли вам потрібно прийняти ванну, зробіть це. Якщо ви відчуваєте бажання поплакати, зробіть це. Зверніть увагу на ваші реакції, дихання і серце. Прислухайтеся до внутрішньої сутності.

Наприклад, коли ви читаєте це, ваше дихання почастішало чи сповільнилося? Що ви відчуваєте? Або, наприклад, прочитайте щось про шлунково-кишкові проблеми або менструальний цикл. Це викликає у вас якісь особливі відчуття?

Необхідно дозволити собі зрозуміти, як почувається тіло, і слухати його. Якщо ноги оніміли, можливо, необхідно встати та прогулятися, щоб привести тіло в рух.

Слід довіряти собі й визнати вроджену мудрість тіла. Дивно бачити, як після багатьох років еволюції, ми відокремлюємо наші відчуття від тілесних потреб.

Навіть не потрібно знати, що саме відбувається у тілі, щоб відреагувати на це. Швидше за все, не потрібно знати, чому серце прискорюється, чому хочеться плакати або чому виникла судома.

Розуміння прийде після того, як ви дозволите собі відчувати те, що відчуваєте. Цей процес відбувається одночасно в тілі та в розумі. Ось чому особливо важливо дозволити собі проживати кожне відчуття, яке виникає.

zhinka

Після того, як ви почали відчувати занепокоєння, тривогу або будь-які інші відчуття або емоції, вирішення буде ставати все складнішим.

Заплющте очі та присвятіть хвилинку, щоб подумати про те, що відбулося в останні кілька годин або протягом останніх кількох днів. Безсумнівно, це дасть вам ключ до розуміння того, чому з’явилися певні симптоми.

Основний секрет зцілення

Якщо ви не приймете перше повідомлення, яке посилає тіло, друге вдарить вас по голові, як молоток.

Відчуття та емоції призначені допомагати вам жити усвідомлено, брати участь у життєвому досвіді та навчитися довіряти мудрості тіла.

Можна сказати, що з часом ви відімкнулися і підірвали власну здатність сприймати себе. Ви зрештою почуваєтеся так, ніби постійно перебуваєте в надзвичайній ситуації, яка вимагає негайної уваги.

Отже, ви відкладаєте те, що дійсно важливо, наприклад, не приділяєте увагу болісним емоціям. Це змусить тіло говорити голосніше і голосніше, щоб привернути вашу увагу. Це може мати ще серйозніші наслідки для здоров’я.

Печаль і біль – ваші союзники

Ми навчилися думати, що завжди потрібно бути в гарному настрої, добре ставитися до життя. Однак ми не до кінця зрозуміли, що дійсно важливі саме почуття.

Не слід відкидати або недооцінювати сум або біль. Це два чудові вчителі природи, які мають допомогти вам пройти крізь все життя.

Заперечення або нехтування цими емоціями – це культурна реакція, яка була нав’язана нам протягом багатьох років. Наприклад, вас ніколи не вчили, що у вас є вроджені здібності сприймати біль, і що ваше тіло знає, як це зробити.

Насправді, плач – це ще один спосіб спрямувати енергію та зрозуміти тіло. Ось чому не слід стримувати сльози.

druzi

Цікаво, як ми придушуємо вираження емоцій, приймаючи ліки або займаючись спортом. Щоразу, коли ви так робите, ви виробляєте ендорфіни – гормони, які пригнічують сльози й заважають спрямовувати ці почуття.

Для того, щоб отримати хороше уявлення про те, що це означає, сльози печалі та сльози радості складаються з різних компонентів, їх викликають різні гормони, а також різні причини. Ось чому дуже важливо дозволити їм прийти, якщо тіло цього потребує.

Щоразу, коли ви дозволяєте собі відпустити ці емоції, ваше тіло і душа почуваються очищеними. І щастя, і сум допомагають переварити життя.

Це призводить до ясності розуму, і часто приходить усвідомлення того, що могло б бути зроблено, або як слід було поводитися в певний момент.

Біль, який завершує біль

Ми вважаємо, що життя, яке повне зусиль і жертв, є більш почесним, ніж життя, сповнене щастя. Це звучить холодно, але має змусити вас задуматися про тиск, якому ви піддаєте себе.

Істина полягає в тому, що єдиний шлях до емоційної свободи відкриється тільки тоді, коли ви зможете глибоко сприймати процес, який ви ховали практично з самого народження.

Для досягнення цієї мети потрібно полегшити емоційне навантаження і зробити крок назустріч новому ставленню до себе, яке допоможе створити здорові емоції.

Інакше кажучи, дійсно важливо припинити бігти від того, що відбувається всередині тіла, і почати вирішувати те, що ви так довго намагалися заховати.