Ви не скидаєте вагу. В чому причина?

· Листопад 17, 2015
Щоб розібратися з цією таємницею, вам потрібно визначити, чи ця проблема є спадковою, чи вона є результатом поганого харчування. Іноді вона може бути пов'язана з гормональним розладом.

Можливо, ви перепробували десятки різних дієт, відвідали дієтолога або робили всі види фізичних вправ, але нічого не принесло бажаного результату. Вам, напевно, цікаво, чому вам так важко худнути, і що ви можете зробити, щоб змінити ситуацію. Дізнайтеся більше з цієї статті.

Ваша проблема зі схудненням може бути вкорінена в генетиці, наприклад, або вона може бути зумовлена нездоровими звичками. Навіть ваші гормони можуть не давати вам попрощатися з кілограмами. Саме час знайти рішення, щоб ви могли припинити виснажливі дієти і полишити дії, які не спрацьовують і викликають у вас розчарування, депресію, гнів, занепокоєння та ін.

Дізнайтеся, в чому проблема

Якщо ви не скидаєте вагу, але регулярно робите фізичні вправи і добре харчуєтеся, то в першу чергу необхідно визначити, чи дійсно у вас є проблеми. Оцініть ваші індивідуальні особливості, щоб краще зрозуміти метаболізм, який може бути ще одним фактором, який “завдає вам удар у спину”. Хороший спосіб – ця коротка, але дієва анкета:

  • Вам важко худнути, навіть коли ви поєднуєте дієту з регулярними фізичними вправами?
  • Ви приймаєте ліки для щитоподібної залози, антидепресанти, добавки інсуліну, ліки від кров’яного тиску, стероїди або протисудомні препарати?
  • Ви нещодавно помічали чутливість до холоду або різкі зміни температури, закрепи, втому, сухість або блідість шкіри, втрату пам’яті, витончення волосся або труднощі з концентрацією?
2-zhyr-na-zhyvoti

  • Якщо ви поміряєте талію, вона буде більше 89 сантиметрів (для жінок) або 96,5 сантиметрів (для чоловіків)?
  • Чи є у вас щось з цього переліку: високий кров’яний тиск, підвищений рівень цукру в крові або вищий, ніж зазвичай, рівень тригліцеридів?
  • У вас накопичується більше жиру в області стегон?
  • Чи відчували ви перепади настрою, нерегулярні менструації, болісні відчуття в грудях, припливи, підвищену пітливість або сухість в області статевих органів?

Якщо ви відповіли “так” на принаймні два з перерахованих вище питань, у вас, швидше за все, буде більше проблем з втратою ваги, ніж у інших людей.

Дізнайтеся, чому ви не скидаєте вагу

Деякі з препаратів, які ми згадували вище, можуть сприяти збільшенню ваги або перешкоджати втраті ваги, незалежно від того, скільки калорій ви споживаєте або спалюєте. Проконсультуйтеся з вашим лікарем, який може порекомендувати вам альтернативне лікування.

Ви також повинні взяти до уваги потенційні проблеми щитоподібної залози. Багато людей дізнаються про те, що у них проблеми з цією залозою, тому що вони не в змозі скинути вагу (або трапляється навпаки, і вони втрачають занадто багато кілограмів і занадто швидко).

Коли щитоподібна залоза не працює належним чином, ви можете помітити такі симптоми, як нетерпимість до холодних температур, втома, закрепи, витончення волосся і погана пам’ять.

Якщо ви думаєте, що це може бути причиною вашої проблеми зі схудненням, або якщо у вашій родині є випадки захворювання щитоподібної залози, ви можете здати кров на стандартний аналіз, щоб оцінити якість її роботи.

3-stehna
Також існує захворювання, відоме як метаболічний синдром, яке порушує здатність організму контролювати рівень цукру в крові і викликає збільшене відкладання жиру.

Якщо ви помітите, що жир накопичується здебільшого в черевній порожнині, ніж в інших частинах вашого тіла, ваш рівень тригліцеридів може бути занадто високим. Зверніть увагу на кров’яний тиск.

Генетика може мати багато спільного зі всіма цими факторами, тож не забудьте проконсультуватися з лікарем. І пам’ятайте, що погана дієта, пасивний спосіб життя і споживання алкоголю або тютюнових виробів у надлишку можуть погіршити ситуацію.

Одне з вищевказаних питань було винятково для жінок. Це тому, що є умови, які не дають жінкам легко скидати вагу. Вони пов’язані з рівнем гормону естрогену. Якщо ви приймаєте протизаплідні таблетки або проходите гормональну терапію, ваш організм може виробляти більше естрогену, ніж зазвичай, що полегшує накопичення жиру в області стегон.

Інші симптоми, які можуть виникнути: зміни настрою, надмірне пітніння, сухість в області піхви і болісні відчуття в області грудей. Обов’язково проконсультуйтеся з гінекологом.

І якщо ви дивитеся в дзеркало і бачите, що ваше тіло грушоподібної форми – тобто тонше зверху і ширше в стегнах, це може бути ознакою того, що ваш рівень естрогену надто високий, що пояснює, чому у вас виникли проблеми з втратою зайвої ваги.

4-spidnytsya

Для кожної проблеми існує рішення

Після того, як ви з’ясували, чому ви не скидаєте вагу, час реалізувати план, щоб змінити ситуацію.

Для проблем з щитоподібною залозою

Окрім вживання правильних ліків (виписаних лікарем), необхідно знизити споживання калорій. Їжте більше продуктів з високим вмістом клітковини, уникайте рафінованих і оброблених продуктів, обирайте пісне м’ясо, їжте продукти, які багаті йодом, слід збільшити фізичну активність і знизити рівень стресу.

Для метаболічного синдрому

Зменшіть споживання рафінованих або оброблених продуктів, їжте більше клітковини, витрачайте принаймні 30 хвилин щодня на фізичні вправи (з понеділка по п’ятницю), киньте курити і скоротіть споживання алкогольних напоїв, знизьте рівень стресу і приймайте будь-які ліки, прописані лікарем. Ви повинні періодично перевіряти кров’яний тиск і рівень холестерину в крові, а також рівень тригліцеридів і цукру в крові.

При виникненні проблем з рівнем естрогенів

Споживайте більше клітковини, обирайте соєві продукти замість м’яса (переважно органічні), приймайте полівітаміни щодня, виконуйте деякі помірні кардіовправи двічі на тиждень, доповнюючи їх підняттям гантель для тонусу м’язів.