Відкрийте для себе “Закон дзеркала”

Закон говорить, що дзеркало, тобто те що ми бачимо в інших, насправді, відражає те, що є всередині нас. Тому якщо ми хочемо відчувати щастя, ми маємо знати, що це відчуття не залежить від інших, а залежить від нас самих.

Погляньмо на Закон дзеркала, який вчить нас, як управляти проблемами із іншими людьми (членами сім’ї, друзями, колегами) за допомогою вправ для себе.

Речі, які турбують

Завжди є речі, які турбують: наприклад, вас дратує, що зведена сестра завжди говорить одне і теж саме під час сімейних обідів, що батьки хочуть ще більше контролювати ваше життя, що ваші діти поводяться не щиро, що вас не цінують на роботі, що брати егоїстичні, що друзі не підтримують так, як ви того хочете, що… і таке інше. У той час, коли кожна людина має різні проблеми, багато людей часто очікують, що інші будуть діяти певним чином і відчувають розчарування, коли усі роблять інакше. Вершиною всього є той факт, що ми самі, ймовірно, є таким же розчаруванням, в той же самий час, хоча ми про це не підозрюємо.

У першій вправі, ми пропонуємо скласти список всіх речей, які турбують та людей, які вас оточують.

Avtomobil_lust

 

Речі, що турбують інших людей

Тепер ми зробимо навпаки та складемо список речей, які б могли турбувати людей чи набридли їм в якийсь момент. Для того, щоб зробити це, ви повинні бути дуже щирими та самокритичним. Ви не досконалість – просто людина, яка знає, що могла щось зіпсувати раз чи два. Ось чому важливо навчитись бути чуйним. Це означає, що ви повинні вміти поставити себе на місце когось іншого.

Що каже “Закон дзеркала”

Закон дзеркала вчить нас, що якщо ви дійсно відчуваєте щось негативне щодо іншої людини, то причина у власному серці, а не в тій іншій людині. Наприклад, якщо ви відчуваєте, що вас хтось образив словами, то це тільки тому, що ви теж когось так само образили. Це може бути ця людина, або ж зовсім інша. І якщо навчитись розуміти це, та особливо уникати, то реально зупинити ці образи для себе та інших. Цікаво, що всі реагують по різному на одну й ту саму ситуацію. Тому що не кожен має таке саме серце.

Практичне заняття

Ми пропонуємо обрати двох людей, яких ви знаєте, тих, хто змушує відчувати біль, образи чи гнів. Потім ми пропонуємо вам скласти список тих речей, за які ви можете їм подякувати.  Під час виконання цього завдання вас будуть переповнювати різні емоції: це може здивувати, чи навіть дратувати. Потрібно попрацювати над собою, докласти дійсних зусиль. Але це того варте. Безсумнівно, був час, коли ваші близькі люди робили щось для вас або для іншого члена сім’ї, були якісь справи в яких вони допомагали і вам. Присвятіть цьому завданню потрібний час.

Наступний етап дещо складніший. Складіть список речей, за які би ви хотіли попросити пробачення, це можуть бути навіть дрібні події. Наприклад, ви на когось “криво” дивились, критикували за спиною, проявляли неповагу або забули подякувати за щось. Це буде вправа справжньої смиренності. А третій та останній крок тільки для сміливих людей.

Вам необхідно буде контактувати із цією людиною (особисто, по телефону чи в листі). Скажіть їй “дякую” за все у вашому першому списку та попросіть у неї пробачення за все, що написано у другому списку.

zednannia

Результати

Попередня вправа може здатися абсурдною, тому що багато людей занадто горді, щоб її виконати або думають, що хтось інший повинен виконувати цю вправу. Вони відчувають, що вони є тими людьми, які повинні тільки виражати подяку та прощати. Але ця вправа дає деякі дійсно дивовижні результати і люди, які б ніколи не очікували такого повідомлення, зазвичай реагують дуже позитивно та щиро раді.

Де, як, з ким?

Цю вправу можна робити коли завгодно та з ким вам потрібно. Це практичне заняття, що майже завжди дає хороші результати. Це наскільки просто, настільки й складно. Але це варто того, щоб спробувати, особливо з тими людьми, яких ви любите найбільше або в ситуаціях, які шкодять, або коли потрібно подолати якісь проблеми.

Фото надане kiwanja та M Car
Категорії: Корисні звички Теги:
Вас також можуть зацікавити