Вміння бути вдячними дарує внутрішній мир

Січень 30, 2017
Для того, щоб ваші думки стали більш позитивними, важливо відпустити негатив і навчитися віднаходити внутрішній спокій.

Якщо людина знає, як бути вдячною за все, що пережила, відчула та пізнала впродовж свого життя, її розум знаходиться в балансі та внутрішньому спокої.

У кожного своя особлива історія. Однак іноді бувають часи, коли нас може збити зі шляху життєвий хаос, це може змусити змістити свої пріоритети або навіть зовсім забути про внутрішній спокій, який виникає з вміння бути вдячними.

Завжди варто зробити паузу, щоб усвідомити, що вдячність – важлива частина особистісного розвитку. Це вміння, яке вчить нас приймати себе та ту стежку, якою ми йшли досі.

Люди, які не вміють бути вдячними, живуть із почуттям жалю через свої невдачі, кожну зроблену помилку та пережиту невдачу.

Ваша історія життя – це дивовижна книга зі складними поворотами й іншими перипетіями. Її потрібно читати з вдячністю, аби мати змогу писати нові глави з мудрістю, яку ви здобули завдяки досвіду.

Ми розповімо вам, як це зробити.

Розум, який вміє бути вдячним, і тихий внутрішній шум

Говорячи “шум”, ми маємо на увазі психологічні механізми, які змушують людину занадто перейматися своїм минулим. Ми говоримо про випадки, коли ви годуєте себе переконаннями, що вас обмежують, і постійно повторюєте їх про себе: “Я не можу”, “Мені варто було це зробити раніше”, “Я повинен був так сказати” чи “Я ніколи не зможу це зробити”.

Читайте: 5 підказок для віднайдення внутрішнього спокою

Кожному з нас доводилося жити з такими внутрішніми переживаннями протягом певного періоду часу. Стрес і тривога, які не минають тижнями або навіть місяцями, створюють багато розумового шуму, який поступово руйнує вашу здатність бути щасливими.

Погляньмо на деякі цікаві факти, які підкажуть, як віднайти внутрішній баланс.

Під впливом високого рівня стресу в мозку відбуваються фізіологічні зміни

Мигдалеподібне тіло – це невелика, утім потужна ділянка мозку, безпосередньо пов’язана з нашими емоціями.

  • Вона зв’язана з інстинктами, які відповідають за виживання, як-от страх, і певними нейромедіаторами, зокрема, допаміном, адреналіном, норадреналіном і глюкокортикоїдами, які істотно впливають на організм і поведінку.
  • Під впливом високого рівня стресу мигдалеподібне тіло стає активнішим, і починає виробляти більше цих нейромедіаторів, як наслідок, виникає занепокоєння, постійне бажання втікати, хвилювання та фізичне виснаження.
  • Ще один чинник, який варто взяти до уваги: неможливо нормально керувати своїми діями, коли мозок переповнений нейромедіаторами.
  • Мигдалеподібне тіло з’єднане з префронтальною корою головного мозку, яка відповідає за здатність приймати рішення, думати й аналізувати. Стрес перешкоджає розміреному аналізу, й людина не може нормально розставити пріоритети. 

Це філігранний і дуже складний процес.

rozum

Як навчитися бути вдячними задля внутрішнього спокою та миру

Як можна бути вдячними за те, ким ти є, якщо душу сповнює лише сум, страх і відчай? Це основна проблема, яка виникає на шляху кожної людини, що починає робити перші кроки на шляху пошуку внутрішнього миру.

Саме тому важливо робити незначні, але потужні зміни.

Вам буде приємно довідатися, що розум людини, і, відповідно, її мозок, має виняткову здатність, яку ми часто сприймаємо як належне – нейропластичність.

Ви неодмінно мусите прочитати: Що не можна казати людям у депресії

Потрібно просто змінити модель своєї поведінки, привити собі нові корисні звички та навчитися ставитися до речей по-іншому, і це встановить нові зв’язки між нейронами, зміцнить розум і дозволить знову знайти самих себе та власну сутність.

Далі ми розповімо, як це зробити, тому будьте уважними.

zhinka-z-kvitkoiu

  • Припиніть думати умовами. Тобто перестаньте говорити собі такі фрази, як: “От якби я тільки це зробила”, “Якщо б у мене було це”, “Якщо б ця людина зробила той чи інший вчинок або сказала певні слова.
  • Навчіться вести із собою діалог у теперішньому часі: “Що відбувається в моєму житті саме зараз?”, “Що мені потрібно?”, “Я можу зробити це”, “Я хочу”, “Мені справді це потрібно”, “Я бачу”, “Я відчуваю”.
  • А тепер наповніть свою голову добрими думками. Не бійтеся бути позитивними й не думайте, що таким чином ви стаєте менш відповідальними. Якщо ви зумієте бачити хороше у всьому, це допоможе надіти рожеві окуляри  – ідеальний засіб проти вузьколобості та страху непевності.
  • Будьте вдячними за те, що маєте, усе й усіх, хто навколо, адже такі речі визначають, хто ви.
  • Навчіться цінувати все, що є частиною вас, замість того, щоб засмучуватися через минуле, чи події, які навіть не сталися.

Прочитайте цю статтю: 5 порад, щоб заспокоїти розум і побачити світ у позитивному світлі

Люди, які займають у своїх життях позицію вдячності, знають, що таке внутрішній мир і спокій.

Постарайтеся втілити наші поради в реальність, знову зібрати себе з уламків, щоб відновити внутрішній спокій, і не забувайте про те, наскільки ви прекрасні та цінні.

Вас також можуть зацікавити