Вправи для спалення жиру та покращення постави

· Грудень 5, 2017
Хоча на перший погляд планка може здаватися звичайною статичною вправою, вона ідеально спалює жир і зміцнює м'язи. Дізнайтеся, як правильно її виконувати в цій статті!

Вправи для спалення жиру надзвичайно важливі для схуднення. Позбутися зайвих кілограмів – це завжди непросто, і лише дієти не достатньо. Крім того, певні вправи також покращують поставу, тому їх результати будуть ще помітніші.

Зверніть увагу на вказані нижче вправи для спалення жиру, які також чудово зміцнюють спину.

Вправи для спалення жиру: зворотна планка

вправи для спалення жиру: зворотна планка

Це варіація добре відомої всім планки, яка має значно більше переваг. Хоча спершу виконувати її буде трохи важко, із часом ви зможете затримуватися в потрібному положенні на довше.

Що потрібно робити?

 • Спершу сядьте на підлогу. Після цього випростайте ноги попереду та поставте руки на підлогу, розчепіривши пальці, щоб краще утримувати рівновагу під час виконання вправи.
 • Потім підніміть тулуб під кутом 45° до землі.
 • Поставте руки за сідницями, щоб вони утворили пряму лінію з плечима. Не забувайте підтримувати вагу тіла на руках і п’ятах, коли підніматимете сідниці.

Після цього зробіть звичайну планку:

 • Загалом, потрібно підняти тулуб, ноги та сідниці так, щоб вони утворили пряму лінію.
 • Потім напружте м’язи живота і тримайте їх у напруженні, поки піднятий тулуб.
 • Затримайтеся в положенні від 15 до 60 секунд, а потім повільно опустіться.

Читайте також: 10 вправ, щоб мати худий живіт

Чому ці вправи корисні для вас?

Ці прості вправи для спалення жиру можна виконувати вдома. Вони не лише зроблять вашу фігуру стрункішою, а й покращать поставу. Секрет такої планки цілком очевидний:

 • вона допоможе покращити тонус сідниць і литок;
 • крім того, зворотна планка має додаткові переваги в порівнянні зі звичайною. А все тому, що в такому положенні здійснюється додаткове навантаження на м’язи сідниць і ніг.

Але це ще не все. Погляньмо на деякі дивовижні переваги цієї вправи.

Планка покращує метаболізм

Хоча спершу може здаватися, що немає жодного прямого зв’язку між виконанням певної вправи та покращенням метаболізму, це зовсім не так.

Коли тіло знаходиться в планці, спалюється більше калорій ніж, під час виконання динамічних вправ. Насправді, люди, які регулярно виконують цю вправу, здебільшого на мають проблем із метаболізмом.

Ви матимете рівнішу спину

вправи для спалення жиру і кращої спини

Як ми вже сказали вище, планка ідеально підходить тим, хто хоче покращити свою поставу.

Коли ви виконуєте її, зміцнюються м’язи, які допомагають тримати спину рівно. Це надзвичайно важливо, особливо для людей, які працюють в офісі.

Зменшиться біль у спині

Дещо настільки просте, як планка, допоможе вам позбутися болю в спині. Для цього виконуйте її щонайменше три-чотири рази на тиждень.

Неважливо, який варіант ви оберете – зворотний чи звичайний – вона допоможе ефективніше залучити м’язи.

Перегляньте цю статтю: 9 способів позбутися гострого болю внизу спини

Плоскіший живіт

Якщо вам недостатньо всіх згаданих вище переваг, ось ще одна: планка допоможе мати підтягнутий живіт.

Просто виконуючи цю вправу, ви помітите, що:

 • м’язи живота стали підтягнутіші;
 • зміцнилася шия;
 • стало простіше тримати спину рівно.

У випадку зворотної планки ви також зміцните м’язи рук, живота та ніг. Крім того, в такому положенні розтягуються плечі.

Загалом, якщо ви вирішите спробувати цю чудову вправу, то зможете стати сильнішими, покращити поставу, стимулювати метаболізм, залучити кілька різних груп м’язів і запобігти травмам. 

Деякі рекомендації щодо вправ для спалення жиру

Якщо ви маєте проблеми зі спиною або зайву вагу, проконсультуйтеся з тренером або лікарем, перш ніж виконувати ці вправи для спалення жиру та покращення постави.

Він зможе порадити, чи вам підходить таке навантаження. Не забувайте, що хоча ця вправа статична, це не робить її легкою чи цілком позбавленою ризику.

Ще один важливий нюанс: правильна постава запобігає травмам. Утім якщо ви сумніваєтеся в доцільності планки у своєму випадку, краще спершу порадитися з фахівцем.