Ви наважитеся говорити чесно та відстоювати те, що добре для вас?

Коли доходить до того, щоб відверто висловити свою думку, запам'ятайте одне: ваша свобода закінчується там, де починається свобода вашого сусіда. Немає потреби завдавати комусь болю, лише аби сказати те, що ви думаєте. 
Уміння говорити те, що вас справді турбує, і мистецтво бути чесними надзвичайно корисні для здоров’я.

Ми живемо у світі напівправди та брехні, у якому чесні люди на межі вимирання.

Утім дещо потрібно завжди враховувати, коли йдеться про людські емоції: відверте висловлення думок, переконань і поглядів має свої межі. Ці межі окреслює повага, обдуманість і співчуття.

Ми знаємо, що іноді правда супроводжується стражданням, але якщо тимчасовий біль допомагає людині напроти нас вирости та бачити світ із перспективи, яка дозволить їй стати зрілішою й жити краще, наші слова немарні.

Для того, аби відверто все сказати, потрібно море сміливості, дрібка впевненості в собі та кілька порцій справжності.

Далі ми пояснимо, чим мистецтво відвертості може буде корисне для вас.

1. Якщо ви чесно скажете те, що думаєте, то зможете краще спати вночі

Небагато-чого наскільки приємне і корисне для здоров’я, як сон із чистою совістю.

Люди, які говорять те, що думають, з повагою та впевненістю, мають краще емоційне здоров’я та простіше справляються зі стресом.

Щоб навчитися мистецтву щирості та відсутності страху в спілкуванні, а також відкрити своє серце іншим, потрібен час і практика. Утім це може виявитися найкращим засобом проти безсоння, спричиненого стресом, який ви пережили за день.

Читайте також: 7 ранніх ознак стосунків, в яких присутнє насильство

2. Думка інших стає неважливою

Коли ви почнете відпускати те, що турбувало вас раніше, навчитеся висловлювати свої переживання у словесній формі та встановите межі в щоденному житті, щоб інші не ображали вашу гідність, тоді ви перестанете переживати через критику людей навколо.

  • Щойно ви почнете діяти сміливо та бути собою, то більше не будете турбуватися через те, що інші можуть про вас подумати.

Адже коли ви чітко усвідомлюєте своє “я”, осудливі погляди та слова втрачають свою вагомість.

3. Перестаньте намагатися догодити всім

Коли ви говорите те, що думаєте, то перестаєте почуватися так, ніби мусите за будь-яку ціну догодити іншим.
  • Тепер ви розумієте, що ті, хто хвалить, люблить і поважає вас, поводяться так лише тому, що справді це відчувають. Вони також щирі, знають, наскільки ви особливі, і цінують вас справжніх.
  • Не забувайте, що один із найбільших ворогів вашого особистісного розвитку – потреба постійно догоджати людям, бути такими, якими хочуть вас бачити інші, чи намагатися вписатися у суспільні норми.
  • Така модель мислення і поведінки краде ваше здоров’я та самооцінку. Не бійтеся показати себе справжніх, не бійтеся голосно висловити те, що насправді думаєте.

Якщо нікому це не сподобається, вони можуть піти. Але якщо люди йдуть лише тому, що ви кажете правду або дієте чесно, вони просто не ті, хто вам потрібен.

Дізнайтеся більше про те, чому треба якнайшвидше отримати 5 дозволів, щоб розвиватися емоційно

4. Настає момент, коли вас починає турбувати лише власне щастя

Якщо ви перейдете на етап життя, коли почнете ставити власне здоров’я на перше місце, це не буде проявом егоїзму.

  • Наше суспільство настільки зосереджене на налагодженні стосунків і піклуванні про інших ціною власного здоров’я та цілісності, що ми забули, якими мають бути справжні пріоритети.
  • Немає жодної користі в тому, щоб сидіти тихо і намагатися не образити нікого, стулити рот, аби уникнути критики, чи вдавати, ніби щось не ображає вас, коли насправді воно робить вам боляче.
  • Потрібно розуміти, що коли ви піклуєтеся про свою самооцінку, це не обов’язково означає напад на переконання чи свободу іншої людини.

Коли ви дбаєте про себе, то добре усвідомлюєте, що інші люди також заслуговують на повагу. Це просте правило, яке варто почати практикувати щодня.

Неодмінно перегляньте цю статтю: Найкращий дім той, де кожен відчуває любов і повагу до себе

5. Ви маєте ставитися до життя з миром

Коли ви кажете те, що думаєте, і наважуєтеся голосно та безстрашно висловити свої почуття, усе змінюється. Ви ставитеся з миром до людей навколо і самого життя.

  • Можливість говорити правду можна прирівняти до відчуття, ніби ви скидаєте камінь, який обтяжує ваше серце та розум.
  • Віра у своє право бути відвертими – це інвестиція у фізичне здоров’я.
  • А от щоб піклуватися про свою самооцінку, потрібно наважитися встановити межі, завжди бути чесними, говорити правду та практикувати мистецтво ніколи не здаватися й не відступати від свого.

А тепер скажіть нам: ви ставитеся до свого життя з миром? Увечері ви лягаєте спати із чистим сумлінням?

Наважтеся змінити щось уже сьогодні й інвестувати у своє здоров’я!

Основне зображення люб’язно надане wikiHow.com

Вас також можуть зацікавити