Взаємозв’язок діабету та розладів сну

· Травень 4, 2018
Чи знали ви, що причиною коливань рівня цукру у крові можуть бути розлади сну та недостатня кількість нічного відпочинку? Насправді діабет та розлади сну пов'язані значно сильніше, аніж може здатися на перший погляд.

На жаль, у нинішньому суспільстві взаємозв’язок діабету та різноманітних розладів сну чомусь не розглядають детально. Утім, насправді чимало хворих на діабет страждають через безсоння та інші проблеми, пов’язані з якістю нічного відпочинку.

Розлади сну дуже часто виникають у людей, що хворіють на діабет 2-го типу, і проявлятися ця проблема може по-різному. Хворий може страждати через синдром неспокійних ніг чи апное, а також прокидатися кілька разів за ніч через нестримні позиви до туалету.

Усі ці неприємні симптоми можуть призвести до погіршення якості нічного відпочинку, сильного відчуття втоми впродовж дня та навіть розвитку хронічних ускладнень.

Зверніть увагу, що при появі перших тривожних симптомів не можна зволікати. Краще одразу зверніться до лікаря, щоб встановити діагноз. Насправді діабет та розлади сну є не настільки страшними, як їх малюють, і за умови правильного лікування можна усунути неприємні симптоми цих захворювань.

У цій статті ми поділимося кількома корисними порадами, які допоможуть вам покращити самопочуття та позбутися проблем зі здоров’ям.

Діабет та розлади сну: що їх пов’язує?

взаємозв'язок діабету та розладів сну

Як ви вже знаєте з наших матеріалів, діабет – це захворювання, при якому організм перестає самотужки продукувати інсулін.

У результаті цього в організмі суттєво підвищується рівень глюкози, що становить серйозну небезпеку для багатьох внутрішніх органів та систем.

При діабеті першого типу підшлункова залоза не може продукувати інсулін взагалі, тоді як при діабеті другого типу організм виробляє інсулін самотужки, проте у недостатній кількості.

Зверніть увагу, що розлади сну частіше турбують хворих саме на діабет другого типу, адже вони частіше страждають на коливання рівня цукру у крові.

Ми пропонуємо детальніше розглянути, які негативні наслідки можуть спричинити діабет та розлади сну.

Часті позиви до туалету у нічний період

Насправді діабет та розлади сну мають значно більше спільних рис, аніж може здатися на перший погляд. Втім, найпоширенішою спільною ознакою цих двох захворювань є часті позиви до туалету вночі (2-3 рази за ніч) та сильна спрага.

Саме високий рівень цукру у крові викликає у людини бажання негайно відвідати туалет.

При підвищеному рівні глюкози у крові організм починає витягувати воду з тканин внутрішніх органів. Звісно, це дуже швидко призводить до зневоднення організму, і людина відчуває сильну спрагу.

Випивши 1-2 склянки води, ви знову захочете до туалету. Таким чином цей цикл повторюється знову і знову впродовж усієї ночі.

Не забувайте, що низький рівень цукру у крові також призводить до серйозних проблем, зокрема слабкості у тілі, запаморочення та підвищеної пітливості. Усі ці неприємні симптоми також негативно впливають на якість сну.

Апное під час сну

апное при діабеті

На жаль, апное дуже часто турбує хворих на діабет.

Найчастіше апное виникає у людей, які мають проблеми із зайвою вагою. Зверніть увагу, що хворі на діабет другого типу часто страждають на ожиріння.

При зайвій вазі тиск на грудну клітку посилюється, процес руху повітря дихальними шляхами утруднюється, і людині під час сну значно важче дихати.

Хроплять під час сну зазвичай люди з певними внутрішніми розладами. Оскільки діабет та розлади сну тісно пов’язані між собою, не варто забувати, що хропіння може свідчити про серйозні проблеми зі здоров’ям.

Не забувайте, що апное – це тимчасова зупинка дихання. З цього можна такий висновок: люди, які часто хроплять, страждають через недостатню кількість кисню у клітинах крові.

Синдром неспокійних ніг

На перший погляд може здатися, що синдром неспокійних ніг не має жодного стосунку до діабету. Насправді ж взаємозалежність цих двох захворювань є досить очевидною.

Причин цього розладу, який часто турбує людей вночі, є декілька: дефіцит заліза, високий рівень глюкози у крові та проблеми з нирками.

Зверніть увагу, що у затятих курців ризик розвитку синдрому неспокійних ніг суттєво зростає.

Саме з цих міркувань ми рекомендуємо регулярно проходити повне обстеження організму з метою вчасного виявлення проблеми.

Не забувайте, що навіть така поширена проблема, як анемія, може становити серйозну небезпеку для організму при діабеті, адже вона може спровокувати серйозні ускладнення.

Як покращити якість сну при діабеті другого типу?

якість сну при діабеті

Якщо вас турбують такі захворювання, як діабет та розлади сну, якість нічного відпочинку відіграє дуже важливу роль для підтримання гарного самопочуття.

Ми допоможемо вам покращити якість сну за допомогою кількох простих порад.

Змініть свій раціон

  • Якщо ви хочете спокійно спати всю ніч та не прокидатися через позиви до туалету, краще перед сном не пити багато рідини.
  • Не вживайте увечері напої, які стимулюють мозкову активність, зокрема каву, енергетики, тощо.

Робіть зарядку вранці

  • Не забувайте, що регулярне фізичне навантаження здатне суттєво покращити якість нічного відпочинку.

Не використовуйте перед сном електронні пристрої

  • За дві години до сну краще відкласти вбік мобільний телефон, планшет, ноутбук та інші електронні пристрої.
  • Усі ці гаджети стимулюють мозкову активність та суттєво погіршують якість нічного відпочинку.

Завжди дотримуйтеся режиму

  • У будь-якій життєвій ситуації дуже важливо не відступати від чіткого режиму, зокрема їсти та лягати спати о тій самій годині щодня.
  • Завдяки цим простим порадам та рекомендаціям ви зможете відрегулювати серцевий ритм, разом з тим покращивши самопочуття та якість нічного відпочинку.

Регулярно проходьте повне обстеження організму

  • Оскільки діабет та розлади сну перебувають у тісному взаємозв’язку, завжди варто пам’ятати, що після появи тривожних симптомів необхідно не гаяти час та одразу звертатися до лікаря.
  • Не забувайте регулярно перевіряти рівень цукру у крові, підтримувати вагу на належному рівні, вживати достатньо вітамінів та мінералів, а також піклуватися про роботу серцево-судинної системи.

Усі ці аспекти мають неабиякий вплив на якість нічного відпочинку та якість життя у цілому. Намагайтеся завжди піклуватися про власне здоров’я, щоб не дати змоги хворобам та розладам зіпсувати своє життя. Повірте, наші поради неодмінно вам у цьому допоможуть!