“Я мати, а не рабиня!”

· Липень 6, 2016
Попри хатні справи, жінки можуть і мають знаходити час, щоб робити те, що їм подобається. 

“Материнство не робить мене рабинею хатніх справ”. Ця заява нещодавно розлетілася по всьому світу після появи цікавого листа, який 32-річна австралійська розмістила на своїй сторінці в Facebook.

Констанс Холл – молода жінка, яка активна у соціальних мережах і має власний блог, де обговорює свій активний спосіб життя з дітьми, наголошуючи на важливості підтримки соціальних зв’язків, інтересів і вподобань.

Лист був опублікований кілька тижнів тому. Він не лише висловлював думки окремої жінки. Це був ніби заклик до всіх жінок претендувати на своє місце в суспільстві та перейматися особистісним розвитком, одночасно виховуючи дітей.

Сьогодні в нашому блозі ми хотіли б запросити вас замислитися над цим.

Я мати, я жінка: лист Констанс Холл

Констанс Холл є однією з тих жінок, яка не боїться брати дітей з собою майже всюди. З дітьми на руках вона проводить години на пляжі, на зустрічах з іншими дітьми та їхніми друзями або на шопінгу.

Вона не хотіла жертвувати чимось, тож їй довелося встановити кілька твердих пріоритетів в житті: діти та вона сама.

Втомившись від подруг, які визначили себе як “домогосподарки”, а не “матері” (деякі з них часто впадали в депресію або відчували безпорадність і самотність), Констанс вирішила опублікувати ці цікаві рядки, якими ми хотіли б з вами поділитися:

vahitnist
“Я звертаюся до жінок у парку, які дивляться у телефон, не приділяючи належної уваги своїм дітям.

Так, я говорю з вами. Замість того, щоб втупитися в смартфон, під’єднайтеся до світу і ваших дітей, а не до купки матерів, які спілкуються тільки в соціальних мережах.

Пам’ятайте, що абсолютно немає значення, що ця “невелика купка матерів” думає. Встаньте і пограйте зі своїми дітьми.

Жінка з горою немитого посуду в раковині все ще в змозі вийти на двір з дітьми або випити чашечку кави з друзями.

Я звертаюся до вас. Бути хорошою матір’ю, дружиною або людиною не означає проводити вічність за прибиранням будинку. Якщо ви занадто цим одержимі, ваші друзі почнуть жити далі без вас.

Я звертаюся до жінок, які йдуть до лікаря за антидепресантами після пологів. Вірте чи ні, але ви все ще будете боротися з депресією, коли ваші діти виростуть. Не плутайте депресію з втратою волі. Ви, як і раніше, є господарями власного життя, і ви можете все подолати.

Це найкращий час вашого життя, тож насолоджуйтеся моментом.

Іноді ми плутаємо силу і слабкість, але пам’ятайте, що ви набагато сильніші, ніж думаєте. Ви не слабкі, якщо вам потрібно звернутися за допомогою. Воно того варте!

Майте на увазі, що багато жінок проходять через це, як і ви, вони просто не розповідають.

Я зараз звертаюся до жінки, яка не втратила всю зайву вагу після вагітності. Не хвилюйтеся, це не важливо, тому що бути матір’ю – це нова робота, яка вимагає вашої уваги 24 години на добу, але не оплачується.

Насправді, це довічна робота. Тож, не вагаючись, з’їжте шматок пирога, якщо ви цього хочете. Те, як виглядає ваше тіло після пологів, нікого не стосується, тож не звертайте уваги на слова інших: це не їхня справа.

Важливість встановлення пріоритетів у житті

hrudne-vyhodovuvannya
Кожен може по-різному ставитися до слів Констанс. Ви завжди можете тримати оселю в чистоті, мити посуд і прибирати, а потім весь час приділяти дітям.

Однак висловлені нею ідеї набагато глибші.

  • Бути матір’ю не означає відмовитися від життя, мрій, друзів або кар’єри, які ви мали раніше.
  • Ми розуміємо, що повсякденне життя більше не буде таким самим, що ми будемо мати справу з проблемами й ускладненнями, що колись ми будемо втрачати надію. Проте життя, навчання і материнство означає бути сильними, гнучкими та здатними кожного дня боротися за те, що ми любимо.
  • Встановлення пріоритетів є обов’язковим: пам’ятайте, що якщо ви не задоволені, то ви не зможете допомогти своїм дітям бути щасливими.

Якщо в якийсь момент ви починаєте втрачати надію, не вагаючись, вийдіть з дому з дітьми, погрійтеся на сонці, поговоріть з іншими матерями, оточіть себе іншими людьми, які, без сумніву, нагадають вам про дива життя і виховання дітей.