Як боротися з поширеними стоматологічними проблемами

Липень 24, 2015

У роті може виникнути чимало недуг, які вражають будь-які частини – від ясен до зубів, губ або слизових оболонок. Важливо захищати і доглядати за кожним з цих життєво важливих елементів, щоб запобігти загальним стоматологічним проблемам, таким як карієс, галітоз (неприємний запах з рота), гінгівіт і стоматит.

Як зберегти здоров’я ротової порожнини

У більше половини людей по всьому світу стоматологічні проблеми. Цей факт може бути значною мірою пояснений недостатньою гігієною або невідвідуванням стоматолога. Ви маєте проходити періодичні медогляди для того, щоб вчасно виявити будь-які негаразди у найделікатніших ділянках тіла. Це може врятувати вас від болю, дискомфорту і виразок у ротовій порожнині, що зрештою укріпить ваше здоров’я. Для профілактики найбільш поширених стоматологічних проблем, пам’ятайте такі поради:

  • Зменшіть споживання цукру: він створює накопичений наліт, який збільшує ризик карієсу й атакує зубну емаль. Зменшіть кількість газованих напоїв або кави у вашому раціоні, адже вони є двома з найбільших ворогів білих зубів. Ковтання смаженої або надмірно гарячої їжі може створити перепад температури, що призводить до підвищення чутливості ротової порожнини.

rot

  • Чистіть зуби тричі на день: вранці, після обіду і перед сном на ніч. Ця процедура кожного разу має тривати три хвилини. Використовуйте зубну нитку, очищувач язика і фторид для місцевого застосування. Не використовуйте занадто багато відбілювальних засобів і проходьте професійну чистку раз на рік.
  • Зверніть увагу на препарати, які ви приймаєте: при споживанні протягом тривалого часу контрацептиви, антибіотики, транквілізатори, анальгетики, антигістамінні препарати, антидепресанти можуть спричинити зменшення слини, внаслідок чого ваш рот залишиться незахищеним.
  • Лікуйте чутливі ясна: якщо ваші ясна кровоточать, коли ви чистите зуби, їсте яблуко або хліб, зверніться до стоматолога для відповідного лікування.

rot2

Як лікувати основні стоматологічні проблеми

Карієс – найнебезпечніший і найпоширеніший “близький ворог” роту. Його спричиняє бактеріальний наліт – та липка речовина, яка формується в роті після їжі, коли залишки їжі змішуються зі слиною. Він утворює прозору плівку на зубах. Після того, як він вступає в контакт з мікробами в порожнині рота, цукор ферментується і створює кислоти, які атакують зуби. В ідеалі, ви повинні чистити зуби після їжі, а якщо у вас карієс, відвідайте стоматолога, щоб його запломбували (якщо не лікувати його вчасно, він викликатиме біль, адже він може дістатися нервів).

З іншого боку,  гінгівіт – це захворювання порожнини рота, на яке страждає велика кількість дорослого населення. Його викликають бактерії, які запалюють ясна, внаслідок чого ясна кровоточать після чищення або споживання певних продуктів. Гінгівіт викликаний неправильною гігієною і може бути вилікуваний стоматологічними процедурами. Існують спеціально розроблені зубні пасти або гелі для його лікування. Якщо не лікувати це захворювання, воно може перерости в пародонтит – більш серйозну хворобу, яка може навіть зруйнувати кістку, яка підтримує зуби.

rot3

Галітоз, більш відомий як неприємний запах з рота, може бути пов’язаний з дисбалансом у роті, викликаним чимось іншим, ніж карієс, відсутністю особистої гігієни, недостатнім слиновиділенням або проблемами зі шлунком. М’ята – один з найбільш ефективних домашніх засобів від цього неприємного “аромату” з ротової порожнини.

Стоматит або виразки часто з’являються з різних причин, як от через стрес, пряну їжу, абразивні засоби гігієни, часте закусування губи, пошкодження шматком їжі та ін. Вони з’являються, коли ваш захист низький, і мікроорганізми, які живуть у порожнині рота, починають анормально розмножуватися. Вони утворюються окремо, і їх слід відрізняти від вірусу герпесу, оскільки лікування цих захворювання відбувається різним чином. Вони можуть також з’явитися у людей, які носять ортодонтичні скоби. Вони зазвичай зникають самі по собі, але якщо вони не гояться протягом кількох днів або тижнів, вам слід підтримати імунну систему. Один з найвідоміших природних препаратів від герпесу – мед, який діє як антисептик і антимікробний засіб. Застосовуйте його безпосередньо на пошкоджену ділянку разом з шавлією, газованою водою або солоною водою для полоскань.

rot4

Відчуття печіння на язиці або “синдром печіння язика” викликає біль, подібний до болю від опіків. У першу чергу від нього страждають жінки в період менопаузи. Серед симптомів – відчуття печіння, оніміння, гіркоти, сухості й металевого присмаку. Це можна вилікувати за допомогою м’яти – трави, яка має антисептичні та живодайні властивості. Приготуйте настій і полощіть ним кілька разів на день. Ви також можете скористатися властивостями часнику й цибулі, поєднавши їх. Зробіть суміш з обох інгредієнтів і тримайте її в роті протягом декількох секунд, потім прополощіть холодною водою. Біль і запалення зникнуть найближчим часом.

Нарешті, “сухість у роті” є досить поширеним відчуттям, спричиненим стресом, тривогою, депресією, деякими інфекціями, курінням, цукровим діабетом, проблемами імунної системи, вживанням антидепресантів або гіпотензивних засобів і зневодненням. Серед симптомів – печіння, біль, неприємний запах з рота, зміни смакових відчуттів і карієс. Ви можете використати три рецепти для лікування синдрому сухого рота: ромашка (настій квіток ромашки стимулює слинні залози), зелений чай (запобігає появі сухості в роті завдяки антибактеріальним властивостям) і імбир (збільшує кількість слини, одночасно долаючи неприємний запах з рота).

rot5

Вас також можуть зацікавити