Як контролювати тривогу та занепокоєння

· Жовтень 3, 2015

Занепокоєння є одним із найбільш поширених станів, які переживає кожна людина. В більшості випадків це результат накопичення стресу, спричиненого низкою внутрішніх та зовнішніх факторів, які впливають і на наш настрій. У цій статті ми поговоримо про те, як контролювати неспокій.

Занепокоєння – це стан тривоги з багатьма різними відчуттями, але люди, які переживають його, часто не здатні описати деталі. Варто пам’ятати, що занепокоєння відрізняється від страху, оскільки страх прив’язаний до чогось конкретного. До того ж, воно не є якоюсь зовнішньою ознакою, а радше проявом внутрішнього конфлікту. Тому слід розпочати внутрішні пошуки того, що так впливає на вас і ускладнює вам життя.

Найбільш слушним кроком буде поклик про допомогу, адже дуже важливо розуміти, що ви не самі, а тим більше – не божевільні. Цей стан переживають багато людей, саме тому вважати себе особливим чи не зовсім нормальним це не найкраще рішення.

stryvozhenist

Види занепокоєння

Стан тривоги

Це відчуття з’являється при певних подіях, під час яких в людини виникають зміни стану свідомості, але як тільки подія відходить у минуле, людина повертається до звичного стану.

stryvozhenist-3

Характерне занепокоєння

Цей вид занепокоєння є станом, який людина періодично переживає з дуже раннього віку. Інакше кажучи, тривога стала частиною життя, і тут необхідно залучити спеціаліста, котрий допоміг би контролювати подібні стани, коли вони перетворюються у занепокоєння.

Надзвичайно важливо не забути, що симптоми занепокоєння можна подолати без медичних засобів, а лише за допомогою простих технік.

Способи контролю схвильованості

shchasttia-4

Позитивне мислення

Перша порада – контролюйте свої думки. Не будьте суворими перфекціоністами, тому що це перетворить вас у дуже роздратовану людину, і, відповідно, стривожену. Намагайтеся позбутись контролю не лише за своїми фізичними рухами, а й за думками. Розслабтесь. Перестаньте хвилюватись про майбутнє, адже воно завжди непередбачуване. Зосередьтесь на спокійному житті саме зараз, кожного дня.

Робіть те, що любите

velosyped

 

Спокій  вам можуть подарувати також заняття тими речами, які ви найбільше любите. Загалом, люди, які страждають від постійного занепокоєння, мало витрачають часу на улюблені заняття, натомість більшість часу йде на обов’язки, які приносять мало задоволення. Отож, якщо ви полюбляєте читання, прогулянки, спорт – то саме час почати про свої захоплення.

Заспокійливі вправи

vpravy-yoha-rozslablyyucha-muzyka

 

Можете допомогти собі позбутися стресу за допомогою заспокійливих вправ, або зайнятись чимось на кшталт йоги, якщо вам це більше до вподоби. Такі вправи сприятимуть підтримці внутрішнього балансу, через відсутність якого порушується і зовнішній. Крім того, вони будуть корисними для здоров’я вашого організму та підтягнутого вигляду

Розплановуйте свої обов’язки

chas

Насамкінець, ми радимо не відкладати наостанок важливі завдання. Нестабільність часто виникає у відповідь на те, що ви постійно думаєте про невиконану роботу. Тож складайте собі графік, аби вчасно завершувати необхідну роботу.