Як перестати почуватися неповноцінним

Серпень 5, 2017
Прояснімо ситуацію: ви єдина людина, з якою ви можете і повинні себе порівнювати. Життя – не змагання.

Чи мали ви таке відчуття, коли що б ви не робили, цього не достатньо,  що б не сталось, у вас нічого не вийде? Якщо так, ви не самотні у ваших переживаннях.

Дуже багато людей мають подібні думки.

Часто ми дозволяємо собі поринути в очікування того, що повинні здійснити. Ми намагаємося досягти цілей, які інші встановили за нас, але не можемо знайти мотивацію.

Якщо рухатися у такому напрямку, то можна задовольнити інших, тільки не себе. Самі ви почуватиметесь спустошеними, виснаженими та нещасними.

Може виникнути відчуття неповноцінності: як у фізичному сенсі, коли порівнюєте себе з моделями і їхніми ідеальними тілами,  так і академічному або професійному. Можливо, ваші відчуття пов’язані з очікуваннями родини, коли ви не вписуєтесь у встановлені рамки, а мусите.

Така ситуація дуже погано позначається на здоров’ї. У цій статті ми дамо деякі підказки, як вибратися з безвихідній ситуації, у якій ви опинились.

1. Пам’ятайте, що кожна людина неповторна

Це вже чудовий перший крок. Якщо визнати, що кожна людина неповторна, починаєш розуміти, що непотрібно намагатися бути кимось іншим.

Кожна людина унікальна. У кожного свої слабості, але є й сильні сторони, які роблять кожного з нас тими, ким ми є.

Якщо ви усвідомите, що ніхто не може бути подібним до вас, почнете помічати свої гарні сторони, зрозумієте, яка невдячна справа порівнювати себе з іншими.

Це також навчить вас цінувати інших людей, не критикуючи їхні відмінності. Трохи зусиль і ваше світосприйняття вмить зміниться.

Цінуйте себе. Перестаньте почуватися неповноцінними, а почніть помічати свою унікальність, будьте собою.

Зверніть увагу на статтю: Чому так важко любити людей, які не люблять себе?

2. Самостійно встановлюйте цілі

Ми часто дозволяємо собі пливти за течією, покладаючись на суспільну думку:

  • Якщо ви маєте зайву вагу, то краще бути струнким, як модель.
  • Ви не привабливі, якщо ваші риси обличчя не такі, як у відомих акторів чи актрис.
  • Якщо ви не маєте грошей або великого будинку, ви не успішні.

Так не повинно бути. Успіх вимірюється по-різному для кожного, не треба порівнювати ваші досягнення з досягненнями інших.

Якщо ви маєте зайву вагу, ваша ціль бути як модель, а скинути зайві кілограми, щоб мати здоровий вигляд та добре почуватися.

Вам не потрібні мільйони, щоб бути щасливими. Ви побачите, що навчаючись і щодня намагаючись стати кращою людиною, почуватиметеся повноцінним.

Пам’ятайте, кожна ціль є унікальною, як і та людина, яка її встановила, тому не дозволяйте іншим вирішувати щось за вас.

3. Зусилля – це не те саме, що страждання

Іноді трапляється так, що намічаєте ціль, рухаєтесь у її напрямку і думаєте, що страждання, пов’язані з реалізацією цієї цілі, це звична справа. Але це не так.

Якщо та ціль, до якої ви прагнете, не приносить вам задоволення, варто замислитись, чи це насправді те, що вам потрібно.

Усі дороги ведуть до Риму, але тільки вам вирішувати, де знаходиться ваш Рим. Інакше кажучи, якщо ви застрягли на своєму шляху й не можете рухатися вперед, або ціль, яку ви прагнете досягти, не влаштовує вас, краще зупиніться.

Прислухайтесь до власних почуттів і визначте, чи це просто занепокоєння, або ви рухаєтесь у напрямку не до тієї цілі, яка вам потрібна.

Якщо це не те, що вам потрібно, не засмучуйтесь. Ніколи не пізно почати все з початку.

Якщо ви на хибному шляху, оберіть іншу дорогу. Ви керуєте власним життям і ви повинні отримувати задоволення від того, що робите.

4. Ви ідеальні

Тоді, коли відчуваєте свою неповноцінність, виникає думка, що все треба робити ідеально, інакше на вас чекає провал.

Запам’ятайте, ви вже ідеальні тому, що ви – це ви. Коли хочете досягти ідеальності, хочете стати кимось іншим, ким ви не є. Такий шлях буде довгим та нестиме страждання.

Бути ідеальним у всьому не природно і це не зробить вас щасливим. Пишайтеся тим, що ви робите, навіть роблячи помилки.

Зрештою, ви навчитеся тому, що зробить вас найкращими.

Рекомендуємо прочитати: Вчіть дітей щастя, а не досконалості

5. Не почувайтесь так, ніби неповноцінні

Нарешті, найважливіший і найскладніший крок – це перестати почуватися неповноцінними і задуматися над тим, що є щось, що тільки ви можете здійснити.

У цілому, щастя та прийняття себе – це те, що йде зсередини.

Якщо почати цінувати свій шлях, ви починаєте сприймати себе такими, якими ви є зараз. Ви побачите наскільки ви зросли і що вам довелось подолати.

І тільки тоді відкриєте, що насправді ви переможці.

Вас також можуть зацікавити