Як повинна виглядати спальня для здорового сну?

· Липень 14, 2015

Ми завжди говоримо, наскільки важливо добре відпочивати вночі, аби набратися енергії і щоб тіло могло повернутися до збалансованої роботи і відновити сили. Саме тому, дуже важливо уникати стресу, правильно харчуватися, займатися спортом… Але не менш важливим є місце, де ви відпочиваєте – ваша спальня. 

У цій статті ми розповімо про те, що є запорукою хорошого відпочинку у здоровій спальні, з чистим та свіжим повітрям, без радіаційного впливу, яка вселяє відчуття рівноваги та спокою, сприяє відпочинку та хорошим стосункам.

Чисте повітря

Одним з недорогих та натуральних рішень, які подарують вам чисте повітря у спальні, є кімнатні ролини. Не вибирайте  просто будь-яку рослину лише тому, що вона виробляє кисень. Для спальні ми радимо сансевіерію, тому що ця рослина перетворює вуглекислий газ у кисень протягом ночі. Поставте у кімнаті дві високі рослини і це не лише очистить повітря, а й прекрасно озеленить вашу кімнату. А зелений колір допомагає збалансовувати емоції.

sanseviera-doppelbelichtung

Ваша спальня – це місце, де ви відпочиваєте і досить часто проводите час із своїм партнером. Вона повинна випромінювати ясність та спокій, саме тому вона не повинна бути захаращеною меблями або іншими предметами. Переконайтеся, що там є лише все необхідне і ще декілька декоративних дрібничок, втім, надавайте перевагу вільному простору. І перш за все, для того аби ваша спальня була здоровою, дотримуйтеся у ній порядку.

Освітлення

В ідеалі у спальні повинне бути природне освітлення, але у деяких випадках це неможливо, або ж спальні кімнати можуть бути досить темними. У такому випадку, вам варто поекспериментувати з лампами, які дають тепле світло, як от, наприклад,  Гімалайські соляні лампи. Ці лампи випромінюють дуже приємне тепле оранжеве світло, яке також допомагає нейтралізувати електромагнітну радіацію.

Провітрюване приміщення

Для того аби, в першу чергу, запобігти появі кліщів, а також створити приємну атмосферу, ми радимо щодня провітрювати вашу спальню. Якщо можна, виставляйте все на сонячне світло, особливо предмети, в яких можуть жити кліщі. Кліщі зазвичай живуть у вологих та теплих місцях: постільна білизна, ковдри, штори, матраци, подушки, килими та ін.

Протягом або між теплими сезонами ви також можете залишати вікна відкритими на ніч, це за умови, якщо ви не живете у шумному або яскраво освітленому районі. Перед сном прикрийте вікно або просто опустіть жалюзі чи заслоніть штори, так ви зможете уникнути відчуття, ніби за вами хтось спостерігає, яке досить часто виникає уранці.

vidkryte-vikno

Як повинно пахнути у спальні?

Вам ніколи не варто забувати про деталі і про те, як пахне у вашій спальні. Якщо у вас просто чиста спальня, вона не обов’язково повинна мати якийсь конкретний запах. Інколи кімната може мати певні запахи через вологу або з вулиці…або, можливо, ви просто хочете аби там пахло чимось, що ви любите. Саме тому використовують ладан, “papier d’armenie” – “вірменський папір” та смоли, які можна палити на вугіллі, звичайні освіжувачі повітря або навіть дизуфори з ефірними оліями. Ми особливо рекомендуємо такі аромати:

  • Лимон: для очищення та дезінфекції навколишнього середовища
  • М’ята: для освіження
  • Імбир: для відчуття теплоти
  • Кориця: для стимулювання організму
  • Лаванда: для відпочинку
  • Троянда: для створення солодкої та романтичної атмосфери
  • Евкаліпт: для очищення навколишнього середовища та вирішення проблем із диханням
  • Цитрусові (лимон, апельсин, мандарин): для покращення настрою і боротьби з депресією

Не переборщіть із дзеркалами

Згідно з фен-шуєм, дзеркала у спальні – не найкраща ідея, адже вони змінюють енергії, які сприяють хорошому відпочинку. Також ви можете накривати чимось дзеркала вночі, або навіть випробувати їх вплив протягом декількох днів, аби побачити чи ви помітите різницю, особливо, якщо у вас проблеми зі сном. Тим не менше, краще вішати їх там, де вони принесуть більше користі.

Ліжко на північ

Ще одним секретом у боротьбі за хороший сон та зміни у житті, є зміна позиції ліжка на північ. Якщо у вашому випадку це неможливо, поставте ліжко у іншому напрямку, але завжди намагайтеся уникати напрямку на південь, адже це – найгірший варіант.

Фото люб’язно надані Chiot’s Run, doppelbelichtung та caribb