Як покращити поставу

Липень 11, 2015

Часто наша постава не лише погано виглядає, але й створює м’язові проблеми. Або ще гірше – проблеми з хребтом, вирішення яких вимагає довготривалого лікування й кваліфікованої допомоги. При деяких неправильних поставах плечі і голова згорблені вперед. Як ви вже знаєте, це завдає багато болю, спочатку повільно, а потім ситуація стає гіршою кожного дня.

Якщо ви хочете виправити ці проблеми, вкрай необхідно виконувати кілька вправ, як-от: силові вправи на зміцнення слабких м’язів і розтягування для жорстких ділянок.

Нижче ми поговоримо про вправи, які ви можете використовувати, щоб повністю виправити поставу.

Ви повинні почати з розігріву м’язів. Ви можете зробити це, бігаючи протягом 10 хвилин без зупинки. Потім виконайте одну з рекомендованих вправ для корекції постави:

Вправа №1

vpravy-zhyvit

Ляжте обличчям вниз на зручну, але зовсім пласку поверхню. Ця вправа спрямована на корекцію згорблених плечей. Потім підніміть нижню частину тіла від землі, в тому числі й руки. Підніміть їх так високо, як тільки можете, без напруги. Все має відбуватися плавно. Потім стисніть лопатки разом. Спробуйте триматися в такій позиції принаймні 3 секунди. Потім вдихніть, знову ляжте і зробіть 15-20 повторень.

Потім ляжте на спину і підніміть ноги вгору. Опустіть поперек донизу. Ця вправа збільшить м’язи живота і тазу. Потім повільно опустіть ноги якомога ближче до землі. Коли ваші ноги опиняться настільки низько, як це тільки можливо, затримайтесь в такій позиції протягом 3 секунд, а потім підніміть ноги ще раз. Зробіть 10-15 повторень.

Ляжте знову на спину, розмістивши гімнастичний м’яч між стегон і стискаючи так сильно, як тільки це можливо. Затримайтесь протягом 5 секунд: зробіть від 10 до 15 повторень.

Вправа №2

vprava

Це ще одна вправа, яка може допомогти вам виправити поставу: ляжте на спину й зігніть ноги в колінах, спрямовуючи їх якомога повільніше до грудної клітини. Робіть це дуже обережно. Інакше ви можете зашкодити собі. Мета цієї вправи полягає в подовжені м’язів спини. Затримайтесь у позиції протягом 20 секунд, повторіть 5 разів.

Вправа №3

vprava-miach

У наступній вправі знову використовуємо гімнастичний м’яч: сядьте зверху на м’яч, тримайте спину вертикально. Поставте ноги у формі літери “V”. Потім повільно нахиліться вперед, доки не розтягнете підколінні сухожилля. Спробуйте тримати позу протягом 30 секунд.

Вправа №4

vpravy-na-shudnennya

Інша вправа може бути виконана таким чином: станьте перед дверима і покладіть праву руку на них. Ваша рука повинна бути зігнена в лікті, щоб утворився кут. Потім поставте ліву ногу вперед і поверніться ліворуч, поки ви не відчуєте розтягування правого грудного м’яза. Тоді поверніться і змініть руки і ноги, щоб розтягнути ліву сторону так само, як і праву.

І, нарешті, ми рекомендуємо завжди стояти і сидіти з прямою спиною. Важливо проводити стільки часу, скільки можливо, з напруженими абдомінальними м’язами і стегнами, розміщеними природним чином, без будь-якої напруги. Ваші плечі і шия повинні бути завжди відкинуті назад, тому що, коли вони скеровані вперед, ваша постава порушується і її набагато складніше виправити. Пам’ятайте про це, коли сидите перед комп’ютером або будь-яким мобільним пристроєм.

Вас також можуть зацікавити