Як впоратися з менопаузою

Через гормональні зміни, викликані менопаузою, шкіра втрачає тонус, еластичність і пружність. Щоб уникнути цього, рекомендовано споживати продукти, багаті на вітамін E.

Менопауза – це нормальний етап для жінок, як і статеве дозрівання, це етап на якому жінки мають останню менструацію. Симптоми цього циклу різноманітні, які часом можна відчути у більш ранньому віці, а часом і зовсім пізно. У цій статті ми дамо вам кілька порад про те, як легше впоратись з менопаузою.

Рано чи пізно менопауза у жінок обов’язково приходить. Переживати з цього приводу просто безглуздо, а ось підготуватися до нового етапу життя дуже корисно. Настав час подумати про те, яким чином краще вступити в пору змін.

Менопауза – це нормальний фізіологічний процес старіння жіночого організму, що виникає із згасанням функції яєчників і завершенням репродуктивного періоду життя жінки.

Менопауза виникає зазвичай у віці від 40 до 55 років, але найчастіше в 50-51 рік. Тільки у 10% жінок фізіологічна менопауза настає без порушень менструального циклу. Менопауза має різні симптоми, такі як:

 • Зміни в менструальні періоди
 • Гормональні зміни
 • Дискомфорт під час сексу і зниження сексуального бажання
 • Збільшення частоти сечових інфекцій
 • Нестриманість, дратівливість
 • Розлади сну
 • Різкі перепади настрою

Щоб краще пережити цей цикл, жінкам радять їсти певні продукти, які допомагають скоротити тривалість симптомів або запобігти їх появі взагалі.

Багато жінок, не відчувають коли настає менопауза і практично не помічають якихось конкретних симптомів, але експерти вважають, що 85% жінок страждають від деяких з них і більша частина жіноцтва може назвати довгий список симптомів, які спричинені менопаузою. Тому, дуже важливо вміти контролювати свої настрої і не вступати в емоційні суперечки через проблеми, які цей цикл може породити.

Необхідно пристосуватися до кожної стадії життя і нам слід розуміти, що люди різного віку мають різні потреби в харчуванні. Отже, дуже важливо пам’ятати, що у період менопаузи слід добре і правильно харчуватися, адже саме харчування має велике значення у бездоганному функціонуванні ваших органів.

Продукти, які допомагають краще керувати симптомами менопаузи

Menopausa1

 • Хороше харчування слід назвати фундаментальною частиною поліпшення здоров’я в період гормонального дефіциту. Відзначимо, що після менопаузи, є підвищений ризик декальцінації кісткової тканини і хвороби серця, тому у цей період жінкам слід споживати молочні продукти, багаті на кальцій і вітаміном D. Щоб підтримувати свою вагу у нормі та уникнути серцево-судинних проблем, слід зменшити в раціоні вживання продуктів з підвищеним вмістом жиру, м’ясних страв – особливо це стосується субпродуктів та напівфабрикатів.
 • Багато симптомів, які викликані менопаузою, проявляються через зниження вироблення жіночих гормонів: естрогену і прогестерону. Втрата цих статевих гормонів і дає побічні ефекти (або симптоми) менопаузи. До них зараховують нерегулярність менструальних циклів, припливи крові, сухість у піхві, проблеми з сечостатевою системою, перепади настрою і поганий сон. Проте деякі дослідження стверджують, що продукти, такі як соєві боби чи інші соєві продукти містять речовини, подібні естрогену і вони можуть зменшити появу різних симптомів, наприклад, таких як припливи крові, дратівливість і неспокій.
 • Під час менопаузи, рекомендують також збільшити споживання горіхів, щоб підтримувати свою вагу тіла та антиоксидантів, які містяться у фруктах та овочах.
 • Соя, хміль, шавлія – чудово допоможуть запобігти або зменшити припливи крові і нічне потовиділення.
 • Також необхідно у цей період подбати про захист шкіри, яка втрачає еластичність і пружність через гормональні зміни. Щоб уникнути цього, слід ввести у раціон харчування продукти, багаті вітаміном Е.

Поради, як впоратись з менопаузою Menopausa2

Регулярно виконуйте фізичні вправи, щоб підвищити функціонування організму, зберігати м’язову масу і запобігти серцево-судинним проблемам.

Намагайтеся не курити, не пити алкоголь та кофеїн. Для курців, симптоми менопаузи можуть з’явитися набагато раніше, ніж у людей, які не курять.

Обов’язково ходіть на консультації до гінеколога, який допоможе вам проконтролювати стан вашого здоров’я протягом цього часу.

Ведіть активне сексуальне життя і підтримуйте хороші стосунки з вашим партнером, це і є ключовим моментом, щоб мати успішний перебіг менопаузи.

Зберігайте спокій і дбайте про ваш добробут, що є важливим чинником у розвитку менопаузи та її подолання.

Практикуйте пом’якшувальні заходи щодо зниження напруженості і стресу, які приходять з гормональними змінами. Підвищуйте свою самооцінку, контролюйте емоції та уникайте різких перепадів настрою.

Завжди дбайте про хороший, міцний і довгий нічний сон.

Підтримка соціальних стосунків може підтримати ваш настрій у цей період життя і допоможе запобігти втраті вашої «родзинки», про яку всі знали до початку менопаузи.

Менопауза – це кінець менструального циклу, знак репродуктивного старіння у жінок, але насправді це фізіологія кожної жінки. Це останній період в репродуктивній стадії життя жінки. Менопауза – ні в якому разі не захворювання, а природний процес, хоча і дуже непростий.

У жіночому організмі все пов’язано з гормональним балансом. Зниження жіночих гормонів після сорока п’яти років, на жаль, неминуче. Ключ до подолання симптомів цієї стадії життя – це почуття власної гідності, гарне харчування, фізична активність, а також розуміння, підтримка і допомога вашого партнера.

Ми дуже сподіваємося, що вам стаття сподобалась і поради про те, як впоратися з менопаузою, вважаєте корисними та інформативними.