Як запобігти повторній появі герпесу?

Травень 16, 2016
Зазвичай вірус активізується та з'являється під впливом певних чинників. У деяких людей він залишається неактивним і не проявляє себе. 

У багатьох є тенденція хворіти на рецидивні захворювання, які вражають органи, вже ослаблені генетикою, шкідливими звичками, нестачею поживних речовин тощо. Герпес – один із найчастіших таких випадків, який є радше проблемою зовнішнього вигляду, а не серйозною загрозою для здоров’я.

У цій статті ми пояснимо, чому деякі люди схильні до частої появи герпесу, і як можна його вилікувати натуральними способами.

Що таке герпес?

Герпес – це маленька виразка або пухир, який з’являється біля губи через вірус простого герпесу першого типу (HSV-1). Хоча найчастіше він виникає саме там, іноді герпес може вражати інші частини тіла.

Зазвичай усе починається з легкого поколювання або свербіння, а потім поступово утворюється пухир, який свербить ще більше та навіть може боліти.

HSV-1

Чому він з’являється знову?

Небагато людей виявляли в себе симптоми цього вірусу лише раз в житті. Адже зазвичай герпес з’являться час від часу, тому що вірус постійно залишається в організмі. 

Загалом, вірус HSV-1 можна підчепити в дитинстві, і він передається через контакт. Потім проникає в організм через шкіру і назавжди розташовується в нервових клітинах.

Під впливом певних чинників вірус активізується, і на губі з’являється герпес. В інших людей він може не проявлятися, адже залишається неактивним або перебуває у стані спокою.

Чинники, які спричиняють вірус

Точні чинники невідомі. Утім ось деякі з них, які можуть сприяти активізації вірусу:

 • Стрес. Стрес призводить до дисбалансів в організмі та знижує природні захисні реакції організму. У більшості випадків спалах герпесу не стається в періоди стресу, а якраз після того, коли організм розслабляється і намагається відновити свій нормальний ритм.
 • Інфекції та гарячки, спричинені іншими патогенами, у тому числі й в інших частинах організму.
 • Ліки. Певні ліки, особливо антибіотики, можуть ослабити імунну систему та активізувати вірус герпесу.
 • Гормональні зміни. Найчастіше вони пов’язані з менструацією або вагітністю.
 • Екстремальні погодні умови. Надмірна дія сонячної радіації та раптові зміни температури можуть підвищити шанси появи герпесу.
 • Алергія або непереносимість деяких продуктів. Іноді організм не може добре перетравити їжу, зокрема глютен, лактозу, сою, певні фрукти тощо. У цьому випадку визначити причину важко, адже реакція з’являється не одразу.
 • Кишкові розлади. Згідно з думкою деяких дослідників, герпес може бути ознакою запалення або виразок у стінках кишківника.
chynnyky

Натуральні засоби

Важливо проаналізувати ці чинники, щоб визначити, який саме може завдати вам шкоди. Якщо навчитися їх контролювати, то і герпес виникатиме рідше. 

Ось деякі натуральні засоби для профілактики та лікування герпесу:

 • Пивні дріжджі. Ця добавка очищує шкіру, а також допомагає збалансувати нервову систему.
 • Ехінацея. Лікувальна рослина, яка добре відома здатністю зміцнювати імунну систему. Її можна приймати в періоди року, коли ви найбільш схильні захворіти, або під час зміни сезонів.
 • Прополіс. Цей натуральний антибіотик підвищує природний захист організму та зміцнює його. Прополіс можна приймати або наносити безпосередньо на герпес.
 • Подорожник (plantago psyllium). Якщо спалах герпесу пов’язаний із кишковими проблемами, ця рослинна клітковина може відрегулювати травлення та полегшити його, не подразнюючи кишківник.
naturalni-zasoby

Також варто звернути увагу на раціон харчування і пройти тест на переносимість їжі або харчові алергії.

Якщо ви зможете перестати їсти проблемні для організму продукти, це не лише стане профілактикою герпесу, а й значно покращить стан здоров’я.

Вас також можуть зацікавити