Як зменшити занепокоєння за допомогою домашніх засобів

Занепокоєння виникає раптово і без попередження, в результаті чого пульс прискорюється, виступає холодний піт, з’являється тремор, біль у животі, запаморочення, нудота та інші симптоми.

У сьогоднішній статті ми пропонуємо деякі конкретні рішення, щоб зменшити занепокоєння за допомогою природних засобів, які відновлять вашу емоційну і душевну рівновагу.

Що таке занепокоєння?

Перш ніж обговорювати засоби для зменшення занепокоєння, важливо відзначити, що вони працюють лише тоді, коли у вас напад. Якщо у вас хронічне занепокоєння і потрібно усунути його з вашого життя, слід розглянути глибше емоційні проблеми і звернутися за допомогою до психотерапевта.

Контрольоване дихання

Дихання відіграє ключову роль у балансуванні нервової системи. Загалом, коли люди перебувають у стресовій ситуації, вони затримують дихання або дихають поверхово, просто щоб вижити.

Ось чому, коли ви розумієте, що ви відчуваєте занепокоєння, потрібно сісти або лягти, заплющити очі й зосередитися на диханні. Вдих має спочатку заповнити живіт, а потім перейти до грудної клітини, а коли видихаєте, слід робити те саме, але у зворотному напрямку.

Через кілька хвилин контрольованого дихання ви відчуєте значне поліпшення.

2-yoga

Ванна з магнієм

Вода може бути ключовим компонентом деяких простих і недорогих домашніх методів лікування. Щоб полегшити занепокоєння у приємний спосіб, ми пропонуємо прийняти ванну, щоб миттєво розслабитися.

Додавання магнію у ванну також є методом боротьби з безсонням, нервозністю, дратівливістю, болем і запаленням – це також дуже корисно в періоди стресу.

Для цього вам лише потрібно 100 грамів порошкоподібного сульфату магнію і улюблена ефірна олія для ще більш приємних відчуттів. Природні аромати також безпосередньо впливають на настрій, зокрема цитрусові спеціально спрямовані на нервову систему.

Додайте ці інгредієнти у ванну з гарячою водою. Ви можете поніжитися 20-30 хвилин, але ми завжди рекомендуємо прийняти холодний душ після ванни.

3-relaks-vanna

Чай з пасифлори

Ніколи не нехтуйте силою рослин, спроможних діяти швидко, щоб відновити відчуття гармонії. Ви навіть можете об’єднати декілька трав’яних засобів, зробивши чай з пасифлори – трави, яка добре відома своєю здатністю знижувати нервозність і пов’язані з нею  симптоми, такі як прискорене серцебиття, тремор, м’язові спазми та ін.

Термінове квіткове лікування

Цей засіб відомий як гомеопатичний квітковий препарат доктора Баха. У ньому поєднані квіткові есенції, які заспокоюють організм. Це допоможе вам взяти під контроль ситуацію, сфокусуватися і діяти спокійно, а не імпульсивно.

Іноді цей засіб називають просто “Рятівник”, а окремі компанії додають до назви словосполучення “термінове лікування”.

Ви не повинні приймати його протягом тривалого періоду часу, тому що його перевага полягає в можливості використовувати за конкретних обставин. Однак він не має жодних побічних ефектів або лікарських взаємодій і навіть безпечний для дітей та вагітних жінок, тож його вживання майже не становить ризику.

Коли ви відчуваєте занепокоєння, додайте чотири краплі цього засобу в склянку води і випийте повільно протягом декількох хвилин. Пийте тільки стільки, скільки вам потрібно, щоб відчути себе краще.

Глина для живота

Як пов’язані нервова і травна системи? Багато експертів з харчування та лікарів відзначили, що порушення травної функції може впливати на настрій, викликаючи навіть значні напади дратівливості або занепокоєння.

Якщо ви підозрюєте, що тривога може бути викликана дисбалансом травної системи, можете спробувати дуже старий засіб, який швидко заспокоїть і розслабить.

Усе, що вам потрібно зробити, – це підготувати компрес з червоної глини і покласти його на живіт щонайменше на півгодини, а краще навіть на ніч. Загорніть глину в рушник, щоб зберегти тепло.

Щоб прибрати глину, просто прийміть теплий душ.