Захистіть себе від недоброзичливих членів родини

· Жовтень 27, 2015
Ми не можемо просто відгородитись від наших членів родини. Вони однієї крові з нами, і якраз  тому це складно зробити.

У багатьох з нас є такий член у сім’ї, той, що думає тільки про себе. Такі люди, як правило, маніпулюють і бавляться з нашими почуттями. Це складний випадок через те, що ці люди мають тісні зв’язки з нами, та ми не можемо якось обходити їх стороною, але що ж ми можемо зробити, щоб захистити себе?

Недоброзичливі родичі, коли сім’я страждає

Фахівці кажуть, що присутність недоброзичливих членів сім’ї в нашому особистому колі може серйозно вплинути на якість нашого життя. Якщо в нас є друг, який є егоїстичним і маніпулятивним, завжди можна припинити дружбу і знайти нових друзів і так забезпечити баланс і цілісність власного суспільного життя.

Але що ж відбувається, коли така людина – це наша мати, брат або навіть чоловік чи дружина? Звичайно, така ситуація не з легких, і ми це прекрасно розуміємо.

Ви не можете просто порвати стосунки з матір’ю, братом, або свекрухою чи тещею. Таким ситуаціям характерна наявність багатьох складних і важких емоцій та почуттів. Рідні – це наша плоть і кров, і тому важко порвати такий зв’язок, але багатьом людям це слід зробити заради власного ж здоров’я.

Бувають  часи, коли стосунки в родині значно напружуються, і тоді такі недоброзичливі родичі можуть серйозно підірвати нашу емоційну рівновагу.

Прикладом цього можуть бути батьки, які не дозволяють своїм дітям вибирати собі майбутніх партнерів вільно та ті родичі, які критикують дружбу та стосунки з іншими людьми. Ми всі робимо помилки, але що ж робити, коли не хто інший, а ваш брат або сестра надокучають вам схожими претензіями або говорять речі, від яких стає боляче на душі? Як нам діяти? Ми дамо вам відповіді, читайте.

1. Встановіть ліміти: знайте, що ви хочете і чого ви не дозволитеsimya1

Розгляньмо такий приклад. Ви збираєтеся на вечерю до батьків вашого партнера, і вони приготували якусь гостру страву. Ви не любите гострої їжі, та знаєте, що ваш організм погано справляється з перетравленням таких страв. Але, щоб не привертати уваги або не образити когось із родичів, ви вирішуєте промовчати і просто вживаєте те, що вам запропоновано.

Тепер, кожного разу, коли ви йдете до батьків вашого партнера, вони подають до столу щось гостре, Аж поки проблеми травлення не підказують вам, що у вас немає іншого вибору, окрім як оголосити: «Здоров’я не дозволяє мені вживати гостру їжу». У відповідь ви, ймовірно, почуєте щось на зразок: «Чому ж ви не сказали нам про це раніше?»

Це простий приклад, тобто спосіб показати вам, для чого людям повідомляти, що ви можете чи не може допустити. Якщо у вас не має можливості відвідати вашу матір щодня у вечері або ходити по магазинах із сестрою, дайте їм про це знати.

Якщо вам не подобається, як хтось радить вам, як виховувати ваших дітей, скажіть їм про це. З’ясуйте всі деталі до того, як виникне потреба сваритись і, можливо, ви цього уникнете. Завжди говоріть з повагою і турботою, ви ж не хочете спалити всі мости між вами та родичами, висловлюючи свої думки та почуття, чи не так? Такий підхід є не егоїзмом, а щирістю.

2. Вчіться бути наполегливими та не йдіть на поблажки

simya2

Іноді ми не хочемо образити члена родини, тому ми тримаємо думки в собі. Наприклад, коли батьки чи бабусі й дідусі скаржаться, що вони завжди на самоті, а фактично ми завжди піклуємося про них.

З братами і сестрами, які звинувачують нас у відсутності підтримки з вашого боку, ви повинні бути наполегливими і з повагою і турботою сказати їм правду: «Я завжди приходжу, коли можу, і ви знаєте, що коли вам потрібно, ви завжди можете мені зателефонувати». «Ви знаєте, що я завжди допоможу вам, проте не просіть мене про речі, які я не можу зробити. У мене теж складна ситуація на даний момент, і ви повинні це розуміти».

Будьте щирими і турботливими, але скажіть правду та повідомте, як ви себе почуваєте. Нехай вони знають, що ви можете та не можете зробити. Покажіть їм, що у вас теж є потреби, які необхідно поважати.

3. Беззастережно підтримуйте членів вашої родини, але пам’ятайте піклуватися і про ваші особисті потреби

simya3

Сім’я та родина – завжди на першому місці, ми всі це знаємо. Проте настільки, наскільки вони є частиною нашого життя, настільки вони також можуть зашкодити нам та мати руйнівну силу.

Є такі люди, яких зневажали в дитинстві або жорстоко поводились з ними. У таких людей може бути досить важкий характер. Підтримка теплих стосунків з такими людьми може ніколи не відбутися, і це зрозуміло.

Дуже важливо старатись завжди мати самоповагу та пам’ятати, що ви зріла, врівноважена людина із щоденною необхідністю щастя. Якщо хтось у вашій родині робить вам боляче, важливо встановити деяку дистанцію, щоб відновити ваш емоційний стан, почуття власної гідності та спокою.