Знизьте рівень холестерину за допомогою мигдалю

Вересень 19, 2015

Ви хотіли б підтримувати здоровий рівень холеcтерину в організмі? Якщо так, мигдаль може стати чудовим рішенням для вас. За результатами досліджень, здорове харчування, яке включає мигдаль, значно знижує рівень ліпопротеїдів низької щільності (які транспортують шкідливий холестерин).

Вживання мигдалю також може захистити вас від розвитку діабету, серцево-судинних захворювань, раку і навіть надмірної ваги та ожиріння. Читайте далі і ви дізнаєтесь про властивості мигдалю, які допоможуть знизити рівень холестерину.

Дослідження властивостей мигдалю

Проводилось декілька досліджень властивостей мигдалю, які допомагають знизити рівень холестерину в організмі. Результати видаються багатонадійними. У цих дослідженнях брало участь багато різних людей: з підвищеним рівнем холестерину, нормальним рівнем холестерину, діабетом та ожирінням.

За результатами досліджень, у пацієнтів, які їли мигдаль, можна було простежити зниження рівня шкідливого холестерину приблизно на 10%. При цьому не було жодної загрози корисному холестерину, також відомому як ліпопротеїд високої щільності  (HDL). Згідно з дослідженнями, вам просто потрібно вживати мигдаль без жодних змін до раціону харчування. Втім, якщо ви зменшите споживання жирів тваринного походження, та інших продуктів багатих на холестерин, це, безумовно, допоможе ще більше знизити рівень шкідливого холестерину. 

То…скільки ж мигдалю я повинен їсти?

Для того, аби знизити рівень шкідливого холестерину на 10%, вам потрібно намагатися їсти щонайменше 73 грами мигдалю на день. Це приблизно десь півсклянки мигдалю і 400 калорій в самих лише горіхах. Дослідження, проведені для визначення необхідної дози мигдалю, виявили, що при вживанні 1/4 склянки мигдалю рівень холестерину знизиться на 5%, а 10% вам забезпечить пів склянки мигдалю в день. До сьогодні не проводилось досліджень, які б визначили зміни у рівні холестерину, якщо їсти по склянці мигдалю на день. Втім, враховуючи те, що мигдаль висококалорійний продукт, це не зовсім рекомендовано.

Мигдаль має властивості, які знижують рівень холестерину

Kholesteryn1

Згідно з клінікою Мейо, мигдаль належить до топ-5 продуктів, які найкраще знижують рівень холестерину. Мигдаль багатий на мононенасичені жири, які позитивно впливають на здоров’я. Також він багатий на вітамін E, який є чудовим джерелом антиоксидантів. Антиоксиданти допомагають запобігти пошкодженню вільних радикалів, а також знижують шанси виникнення захворювань серця. Також мигдаль має високий вміст магнію, який покращує кровообіг.

Протипоказання

Незважаючи на те, що мигдаль містить корисний вид жирів (поліненасичені і мононенасичені), продукти багаті на жири також мають і високий вміст калорій, саме тому вони можуть спричинити виникнення зайвої ваги. Згідно з клінікою Мейо, для того, аби мигдаль приносив користь здоров’ю, його потрібно вживати в міру (1/4 або 1/2 склянки на день, як ми вже говорили раніше). Якщо ви заміните маленькі перекуси, в яких міститься багато шкідливого холестерину (як от картоплю фрі або солоні крекери) мигдалем або іншими висушеними фруктами, ваш раціон харчування стане набагато здоровішим

Вас також можуть зацікавити