Набряклі голосові зв’язки: причини, симптоми та лікування

Набряклі голосові зв’язки викликають зміни голосу та біль. Іноді це має інфекційне походження, а іноді це результат перенапруження голосу. Як це лікувати? Ми вам розповімо тут!
Набряклі голосові зв’язки: причини, симптоми та лікування

Останнє оновлення: 24 березня, 2022

Коли у вас набряклі голосові зв’язки, ваш голос звучить дивно, а особливий дискомфорт на шиї зазвичай попереджає вас про те, що щось не так. Взимку люди пов’язують це з виходом на мороз і перепадами температури. Однак професійні захворювання також можуть призвести до цього розладу.

Голосові зв’язки – це дуже маленькі м’язи, розташовані в гортані. Туди проходить повітря, завдяки чому ви можете артикулювати голосом завдяки вібраціям, які відчувають ці волокна. Запалення рідини в цій ділянці спричиняє зміни голосу.

Причини набряку голосових зв’язок

Голосові зв’язки можуть запалюватися через вірус або як наслідок процесів на їх поверхні. Отже, причини можуть бути інфекційними та неінфекційними.

Серед збудників інфекцій – віруси та бактерії. Інфекційний ларингіт досягає максимуму восени та взимку, коли низькі температури сприяють поширенню вірусних частинок та мікроорганізмів, що колонізують гортань.

Щоб захиститися, імунна система мобілізує білі кров’яні клітини та імуноглобуліни, що збільшує приплив рідини в ділянці. Від цього голосові зв’язки руйнуються, оскільки вони дуже тонкі. Таким чином, процес впливає на їх функціональність.

Інфекційний ларингіт може тривати до трьох тижнів, часто без початкового збудника. Це пов’язано з тим, що імунна реакція з часом подовжується, а набряк триває, попри відсутність того, що його спочатку спричинило.

На іншому кінці спектру – неінфекційні форми ларингіту, які пов’язані з роботою. Вчителі, викладачі, співаки та спікери добре знають, що якщо не піклуватися про свій голос або напружувати його, це може призвести до появи вузликів і поліпів. Набряклі голосові зв’язки на робочому місці є об’єктом дослідження для судової медицини. Їх вважають наслідком браку профілактики на робочих місцях, особливо в школах.

Через надмірне і тривале використання без зволоження та на високому рівні через тертя у дрібних м’язах гортані накопичується рідина. Якщо це буває часто, результат може стати хронічним.

чому бувають Набряклі голосові зв’язки

Симптоми ларингіту

Коли йдеться про ларингіт або набряклі голосові зв’язки, першим симптомом є зміни голосу. Однак, як ви побачите нижче, це не єдина ознака проблеми.

Є різні типи голосових змін. У деяких людей голос слабшає. Насправді вони не можуть кричати та збільшити висоту голосу. Інші повністю втрачають голос, що в медицині називають афонією.

Також часто виникає біль. Іноді цей біль плутають з фарингітом або з труднощами ковтання, помилково пов’язаними з стравоходом. Ларингіт часто викликає постійний дискомфорт, через що пацієнту важко відпочивати та спати.

Насправді навіть хропіння іноді є частиною клінічної картини набряку голосових зв’язок. Це стає більш очевидним у людей із зайвою вагою. Таким чином, коли вони перебувають у горизонтальному положенні, вага їх шиї сильніше тисне на гортань і перериває проходження повітря.

Нарешті, важливо зазначити, що параліч голосових зв’язок через запалення є найсерйознішою формою цього розладу. Оскільки голосові зв’язки – це м’язи, надмірне навантаження може їх зношувати. Вони можуть навіть втратити характерний м’язовий тонус.

Як лікувати набряклі голосові зв’язки

Лікування цього розладу залежатиме від причини. Вірусний ларингіт – це не те саме, що поліп на голосових зв’язках через професійне захворювання. Так само, тривале лікування хронічної дисфонії відрізняється від лікування афонії через інфекцію, яка пройде сама за кілька днів.

Нижче ми проаналізуємо, що можна зробити для лікування найпоширеніших форм:

 • Вірусний ларингіт. Це найпоширеніша інфекція голосових зв’язок. Специфічного лікування тут немає, оскільки антибіотики лікують лише бактерії. Пацієнт має дати спокій голосу, щоб відновитися. Однак пацієнтам іноді потрібні протизапальні препарати, щоб полегшити біль і зріджувати виділення. Засоби проти кашлю або засоби, що пригнічують кашель, не рекомендуються, оскільки вони взагалі не допомагають.
 • Вузлики та поліпи. Експерти лікують ці нарости на голосових зв’язок за допомогою ларингоскопія. Для цього лікар зазвичай вводить через ніс пристрій, який має камеру та хірургічні інструменти. За потреби лікар їх усуває. Якщо ні, пацієнту пропонують реабілітацію у логопедів.
 • Рак гортані. План онкологічного підходу при цій хворобі залежить від тяжкості та стадій. Це визначатиме, чи потрібно пацієнтові робити операцію, променеву терапію, хімієтерапію або комбінацію всіх цих методів лікування.
як лікувати набряклі голосові зв'язки
Необхідно встановити походження набряклих голосових зв’язок, щоб вибрати відповідний спосіб лікування.

Дізнайтеся більше тут: Чому ви постійно втрачаєте голос?

Коли звертатися до лікаря

Голосові зв’язки ніжні. Проте важливо піклуватися про них, оскільки саме ваш голос дає вам змогу спілкуватися з іншими людьми.

Таким чином, необхідно звернутися до лікаря, якщо ви страждаєте на дисфонію, афонію або біль у горлі. Якщо це вірусний ларингіт, ваш лікар призначить консервативне лікування та відпочинок. Якщо отоларинголог підозрює вузлики або поліпи, він проведе інвазивну процедуру, щоб побачити, що відбувається всередині. Це швидко і допоможе поставити вам діагноз.

У будь-якому випадку, дуже важливо якомога швидше звернутися до лікаря, щоб він підібрав правильне лікування. • de las Casas Battifora, Rosa Mª, and José Mª Ramada Rodilla. “Disfonías funcionales y lesiones orgánicas benignas de cuerdas vocales en trabajadores usuarios profesionales de la voz.” Archivos de prevención de riesgos laborales 15.1 (2012): 21-26.
 • Espinosa, Guillermo José López, Grisel Aparicio Manresa, and René Quintana Mugica. “Repercusión del ambiente laboral en el desarrollo de las enfermedades profesionales.” Acta Médica del Centro 6.1 (2012): 122-126.
 • Martínez, Eduardo Bracamontes, Rigoberto Astorga del Toro, and María del Carmen Jiménez Martínez. “La laringitis crónica por abuso de voz en pacientes profesionales de la voz, se encuentra asociada con reflujo gastroesofágico no aparente.” Revista del Instituto Nacional de Enfermedades Respiratorias 16.2 (2003): 64-69.
 • Buiret, G., S. Tringali, and P. Céruse. “Laringitis agudas del adulto.” EMC-Otorrinolaringología 38.3 (2009): 1-7.
 • Bothe, Carolina, et al. “Etiología y tratamiento de la parálisis laríngea: estudio retrospectivo de 108 pacientes.” Acta Otorrinolaringológica Española 65.4 (2014): 225-230.
 • Fernández, Cristina Povedano. “1.4. TRATAMIENTO FARMACOLÓGICO Y DISFONÍA.” DISFONÍA: 32.
 • Ortega, Gonzalo, Alejandra Rivadeneira, and Felipe Cardemil. “Pólipo bilateral de cuerda vocal: Presentación de un caso clínico.” Revista de otorrinolaringología y cirugía de cabeza y cuello 77.2 (2017): 164-168.
 • Alfonso Muñoz, Eulalia. “Caracterización clínica y epidemiológica de pacientes con cáncer laríngeo.” Revista Cubana de Medicina Militar 47.3 (2018): 1-9.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.