Як діє ацеклофенак

Ацеклофенак - це нестероїдний протизапальний препарат (НПЗП), який застосовують здебільшого для лікування спалахів болю, викликаних ревматоїдним артритом, остеоартритом та анкілозуючим спондилітом.
Як діє ацеклофенак

Останнє оновлення: 07 лютого, 2020

Ацеклофенак – це нестероїдний протизапальний препарат, або НПЗЗ, який широко застосовується для зняття болю та запалення, пов’язаних з ревматичними захворюваннями. Він має знеболювальну, протизапальну та протиревматичну дію. У цій статті ми розглянемо вплив ацеклофенаку.

З погляду хімії, це похідне оцтової кислоти. Він має схожу будову з іншим знеболювальним препаратом – диклофенаком.

Лікарі призначають цей препарат у випадках, коли пацієнт потребує лікування запальних і хворобливих станів, таких як біль у попереку, зубний біль та біль у суглобах.

Також лікарі призначають його для лікування хронічного болю та запалення, пов’язаних з хронічними суглобовими процесами: остеоартритом, ревматоїдним артритом та спондилітом.

Що таке ревматоїдний артрит?

ацеклофенак від ревматоїдного артриту
Ревматоїдний артрит – хронічне запальне аутоімунне захворювання. Це захворювання вражає кілька суглобів і має різні загальні та неспецифічні симптоми.

Якщо не лікувати цей стан належним чином, він може спричинити значні фізичні обмеження, що значно погіршить якість життя пацієнта.

З точки зору симптомів, ревматоїдний артрит, як правило, проявляється болем і скутістю, а також утрудненням пересування різних малих і великих суглобів.

Загальні симптоми, які іноді передують суглобовим проявам, і, як правило, тривають протягом усього прогресування захворювання:

 • втома
 • незначна лихоманка
 • погане самопочуття
 • втрата апетиту
 • втрата ваги

Однак найпоширенішим симптомом є ранкова скутість, особливо в стопах і руках.

Причини ревматоїдного артриту досі невідомі. Однак, як ми вже згадували вище, відомо, що це аутоімунне порушення і що генетичні та негенетичні чинники призводять до його появи.

Остеоартрит

Лікарі рекомендують ацеклофенак і при цьому розладі. Остеоартрит – ще одне ревматичне захворювання, яке пошкоджує хрящі суглобів.

Суглоби містять рідину, відому як синовіальна рідина, яку виробляє синовіальна мембрана. Кінці кісток, які з’єднуються і утворюють суглоб, вкриті суглобовим хрящем.

Коли цей хрящ пошкоджений, виникають біль, скутість та функціональна інвалідність. Тому важливо відрізняти це захворювання від артриту. Останній розвивається через запалення суглобів, а не знос хрящів.

Однак оскільки вони обидва спричиняють біль, ацеклофенак є ефективним для лікування симптомів, які вони викликають.

Анкілозуючий спондиліт

ацеклофенак від спондиліту
Анкілозуючий спондиліт – ще одне ревматичне захворювання, яке викликає запалення хребта та крижово-клубових суглобів. Хоча точна причина цього стану невідома, деякі фахівці пов’язують його, у конкретних випадках, зі спадковістю.

Зазвичай він проявляється в підлітковому або юному віці, а частота захворювань вища серед чоловіків. Навпаки, у жінок може проявлятися у легших формах, що ускладнює діагностику.

Зазвичай він проявляється нападами болю в попереку, які можуть охоплювати весь хребет та периферичні суглоби, викликаючи біль в обох, а також скутість хребта, втрату рухливості та поступальну деформацію суглоба.

Вплив ацеклофенаку

як діє ацеклофенак
Протизапальний ефект ацеклофенаку може бути наслідком пригнічення синтезу простагландину шляхом інгібування ферменту цикло-оксигенази (ЦОГ).

Простагландини – це білкові структури, які відіграють певну роль у багатьох процесах організму, таких як відчуття болю. Отже, внаслідок пригнічення його синтезу больові відчуття зменшуються.

Ацеклофенак також має жарознижувальну дію, яка може бути обумовлена ​​периферичною вазодилатацією, викликаною центральною дією на гіпоталамус. Є ще інші ефекти, спричинені пригніченням синтезу простагландинів:

 • знижений захист шлункової слизової. Ацеклофенак може викликати виразки шлунка.
 • порушення функції нирок
 • пригнічення агрегації тромбоцитів

Висновок

Ацеклофенак – це нестероїдний протизапальний препарат (НПЗП), який застосовують в основному для лікування нападів болю, викликаних ревматоїдним артритом, остеоартритом та анкілозуючим спондилітом.

Однак, як і інші препарати, він має низку побічних реакцій, які треба контролювати, такі як шлунково-кишкові розлади та періодичні запаморочення. Тому вам необхідно поговорити з лікарем або фармацевтом, якщо у вас є якісь питання щодо цього препарату. • Chandrasekharan, N. V. (2011). Aceclofenac. In xPharm: The Comprehensive Pharmacology Reference. https://doi.org/10.1016/B978-008055232-3.61154-7
 • Brogden, R. N., & Wiseman, L. R. (1996). Aceclofenac : A Review of its Pharmacodynamic Properties and Therapeutic Potential in the Treatment of Rheumatic Disorders and in Pain Management. Drugs Drugs.
 • Legrand, E. (2004). Aceclofenac in the management of inflammatory pain. Expert Opinion on Pharmacotherapy. https://doi.org/10.1517/14656566.5.6.1347

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.