Як діє ацеклофенак

Ацеклофенак - це нестероїдний протизапальний препарат (НПЗП), який застосовують здебільшого для лікування спалахів болю, викликаних ревматоїдним артритом, остеоартритом та анкілозуючим спондилітом.
Як діє ацеклофенак

Останнє оновлення: 07 лютого, 2020

Ацеклофенак – це нестероїдний протизапальний препарат, або НПЗЗ, який широко застосовується для зняття болю та запалення, пов’язаних з ревматичними захворюваннями. Він має знеболювальну, протизапальну та протиревматичну дію. У цій статті ми розглянемо вплив ацеклофенаку.

З погляду хімії, це похідне оцтової кислоти. Він має схожу будову з іншим знеболювальним препаратом – диклофенаком.

Лікарі призначають цей препарат у випадках, коли пацієнт потребує лікування запальних і хворобливих станів, таких як біль у попереку, зубний біль та біль у суглобах.

Також лікарі призначають його для лікування хронічного болю та запалення, пов’язаних з хронічними суглобовими процесами: остеоартритом, ревматоїдним артритом та спондилітом.

Що таке ревматоїдний артрит?

ацеклофенак від ревматоїдного артриту

Якщо не лікувати цей стан належним чином, він може спричинити значні фізичні обмеження, що значно погіршить якість життя пацієнта.

З точки зору симптомів, ревматоїдний артрит, як правило, проявляється болем і скутістю, а також утрудненням пересування різних малих і великих суглобів.

Загальні симптоми, які іноді передують суглобовим проявам, і, як правило, тривають протягом усього прогресування захворювання:

 • втома
 • незначна лихоманка
 • погане самопочуття
 • втрата апетиту
 • втрата ваги

Однак найпоширенішим симптомом є ранкова скутість, особливо в стопах і руках.

Причини ревматоїдного артриту досі невідомі. Однак, як ми вже згадували вище, відомо, що це аутоімунне порушення і що генетичні та негенетичні чинники призводять до його появи.

Остеоартрит

Лікарі рекомендують ацеклофенак і при цьому розладі. Остеоартрит – ще одне ревматичне захворювання, яке пошкоджує хрящі суглобів.

Суглоби містять рідину, відому як синовіальна рідина, яку виробляє синовіальна мембрана. Кінці кісток, які з’єднуються і утворюють суглоб, вкриті суглобовим хрящем.

Коли цей хрящ пошкоджений, виникають біль, скутість та функціональна інвалідність. Тому важливо відрізняти це захворювання від артриту. Останній розвивається через запалення суглобів, а не знос хрящів.

Однак оскільки вони обидва спричиняють біль, ацеклофенак є ефективним для лікування симптомів, які вони викликають.

Анкілозуючий спондиліт

ацеклофенак від спондиліту
Анкілозуючий спондиліт

Зазвичай він проявляється в підлітковому або юному віці, а частота захворювань вища серед чоловіків. Навпаки, у жінок може проявлятися у легших формах, що ускладнює діагностику.

Зазвичай він проявляється нападами болю в попереку, які можуть охоплювати весь хребет та периферичні суглоби, викликаючи біль в обох, а також скутість хребта, втрату рухливості та поступальну деформацію суглоба.

Вплив ацеклофенаку

як діє ацеклофенак

Простагландини – це білкові структури, які відіграють певну роль у багатьох процесах організму, таких як відчуття болю. Отже, внаслідок пригнічення його синтезу больові відчуття зменшуються.

Ацеклофенак також має жарознижувальну дію, яка може бути обумовлена ​​периферичною вазодилатацією, викликаною центральною дією на гіпоталамус. Є ще інші ефекти, спричинені пригніченням синтезу простагландинів:

 • знижений захист шлункової слизової. Ацеклофенак може викликати виразки шлунка.
 • порушення функції нирок
 • пригнічення агрегації тромбоцитів

Висновок

Ацеклофенак – це нестероїдний протизапальний препарат (НПЗП), який застосовують в основному для лікування нападів болю, викликаних ревматоїдним артритом, остеоартритом та анкілозуючим спондилітом.

Однак, як і інші препарати, він має низку побічних реакцій, які треба контролювати, такі як шлунково-кишкові розлади та періодичні запаморочення. Тому вам необхідно поговорити з лікарем або фармацевтом, якщо у вас є якісь питання щодо цього препарату.

Це може вас зацікавити ...
Як лікувати ревматоїдний артрит за допомогою натуральних засобів
Моє здоров'я
Написав та перевірив Моє здоров'я
Як лікувати ревматоїдний артрит за допомогою натуральних засобів

Хоча у більшості випадків потрібно отримати консультацію спеціаліста, натуральні засоби стануть у пригоді у боротьбі зі симптомами ревматоїдного ар... • Chandrasekharan, N. V. (2011). Aceclofenac. In xPharm: The Comprehensive Pharmacology Reference. https://doi.org/10.1016/B978-008055232-3.61154-7
 • Brogden, R. N., & Wiseman, L. R. (1996). Aceclofenac : A Review of its Pharmacodynamic Properties and Therapeutic Potential in the Treatment of Rheumatic Disorders and in Pain Management. Drugs Drugs.
 • Legrand, E. (2004). Aceclofenac in the management of inflammatory pain. Expert Opinion on Pharmacotherapy. https://doi.org/10.1517/14656566.5.6.1347