Корисні звички для лікування остеоартриту

Хоча немає ліків проти цієї хвороби, певні здорові звички для лікування остеоартриту і можуть допомогти контролювати симптоми. Дізнайтеся більше!
Корисні звички для лікування остеоартриту

Останнє оновлення: 13 липня, 2019

Остеоартрит – хронічне захворювання, яке порушує здоров’я суглобів. Він часто вражає людей старших за 60 років, але може проявлятися у дорослих будь-якого віку. Попри те, що проти нього немає ліків, є деякі звички для лікування остеоартриту, які можуть запобігти його розвитку.

Як лікувати остеоартрит?

На щастя, в лікуванні цього захворювання було досягнуто значного прогресу. Окрім лікарських засобів, таких як знеболювальні, фахівці мають інші рекомендації щодо контролю над симптомами.

Відкрийте їх для себе!

Звички для лікування остеоартриту

Остеоартрит розвивається внаслідок поступового пошкодження суглобів. Це погіршення може виникати з часом внаслідок старіння або попередньої травми. Він викликає такі симптоми, як біль, скутість і зменшений діапазон руху.

Хоча його тяжкість у пацієнтів може бути різною, він зазвичай впливає на якість життя. Отже, лікування остеоартриту спрямоване на зниження розвитку захворювання і управління симптомами.

1. Фізичні вправи

корисні звички для лікування остеоартриту
Вправи добре впливають на загальне самопочуття, особливо на здоров’я суглобів, таким чином покращуючи рухливість.

Біль, що виникає внаслідок остеоартриту, часто знижує здатність виконувати певні вправи. Проте не рекомендуємо вести малорухливий спосіб життя. Регулярні вправи з низькою інтенсивністю зміцнюють м’язи навколо суглобів для запобігання ускладнень захворювання.

Відомо, що приблизно 20-30 хвилин щоденної фізичної активності допомагають зняти скутість і знизити ризик виникнення болю. Рекомендуємо спробувати такі вправи, як ходьба, плавання або розтягування. Ви також можете спробувати йогу або тай-чи.

2. Схуднення

Надмірна вага або ожиріння можуть прискорити погіршення стану суглобів у хворих на остеоартрит. Насправді, обидва чинники вважають можливими причинами захворювання. Тому тим, хто мають надлишкову вагу, варто спробувати скинути кілька кілограмів.

Здорова вага менше тисне на суглоби, а отже допомагає тримати біль під контролем. Це також знижує ризик інших ускладнень здоров’я, таких як серцево-судинні захворювання або метаболічний синдром.

3. Правильний нічний сон

звички для лікування остеоартриту і покращення сну
Проблеми зі сном можуть призвести до погіршення захворювань і зниження якості життя.

Іноді біль, який викликає остеоартрит, може впливати на якість сну. Попри це, дуже важливо добре спати щоночі, оскільки відпочинок є ключем до зменшення набряку суглобів.

Якщо у вас проблеми зі сном, спробуйте виконати такі дії:

  • Переконайтеся, що ваша кімната є зручним місцем для сну.
  • Не працюйте в цій кімнаті.
  • Перед сном тримайтеся якомога далі від пристроїв, які відволікають, таких як комп’ютери, мобільні телефони або планшети.
  • Споживайте продукти, які покращують сон.
  • Їжте здорові, низькокалорійні вечері.
  • Пийте настої, які розслабляють, наприклад, настій пасифлори або чай з валеріани.

Ми рекомендуємо вам прочитати: Дізнайтеся про корисні звички проти безсоння

4. Пийте натуральні чаї

Лікарські чаї не можуть замінити фармакологічне лікування, призначене лікарем. Однак ці звички для лікування остеоартриту можуть стати в пригоді.

Ось деякі чаї, які рекомендують через їхні протизапальні властивості: імбирний чай, зелений чай і чай з куркуми.

5. Гаряча і холодна терапія

холод для лікування суглобів
Ця терапія є ефективним способом контролю запального процесу в суглобах.

Тепло допомагає розкрити судини, таким чином покращуючи кровообіг. У результаті, також поліпшується транспортування поживних речовин до уражених тканин. Тепло також має заспокійливий ефект, який зменшує скутість суглобів.

З іншого боку, застосування льоду закриває кровоносні судини та зменшує набряк і біль. Тому це хороший варіант доповнення ефекту тепла.

  • Для початку візьміть грілку з гарячою водою. Ви також можете змочити рушник гарячою водою (будьте обережні, щоб не обпектися).
  • Потім прикладіть до ураженої ділянки на 20 хвилин і відпочиньте.
  • Якщо ви віддаєте перевагу холодній терапії, оберніть кілька кубиків льоду в рушник або пакет і прикладіть на 20 хвилин.

Увага: Уникайте нанесення льоду безпосередньо на шкіру, оскільки це може завдати шкоди. Не забудьте загорнути його в рушник. Крім того, під час застосування тепла переконайтеся, що температура прийнятна.

Висновки

Остеоартрит є хронічним станом, який може погіршитися без своєчасного лікування.

Тому важливо розглянути симптоми і звернутися до лікаря, якщо ви підозрюєте, що ви страждаєте на цю хворобу. Поєднання препаратів і звички для лікування остеоартриту дають чудові результати.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.