Контроль над остеоартрозом: нові медичні досягнення

За словами фахівця з Мадрида (Іспанія), через 5-10 років ми зможемо отримати контроль над остеоартрозом, сповільнити його й покращити якість життя пацієнтів.
Контроль над остеоартрозом: нові медичні досягнення

Останнє оновлення: 06 лютого, 2019

Оскільки контроль над остеоартрозом є майже неможливий без ранньої діагностики, усі досягнення в цій галузі наближають пацієнтів до кращої якості життя.

остеоартроз
За словами фахівців із Мадридського університету, за наступні 5-10 років ми зможемо сповільнити остеоартроз і запропонувати кращу якість життя пацієнтам з цим станом.

Наразі практично неможливо проводити контроль над остеоартрозом. Медицина робити щоразу нову маленькі кроки, які дають нам надію.

Як пояснюють професіонали, сьогодні діагностують біль, коли суглоб зруйнований на 30%. Однак, якщо ми зможемо передбачити хворобу, ситуація кардинально зміниться.

Дослідження, проведені за останні кілька років, дали дуже хороші результати. У цій статті ми хотіли би пояснити вам, що може відбутися за досить короткий проміжок часу.

Контроль над остеоартрозом незабаром стане реальністю

Остеоартроз вражає 52% жінок і 29% чоловіків. Перші симптоми проявляються у віці від 54 до 60 років і розвиваються за такою схемою:

 • Остеоартроз найбільше вражає руки (70%)
 • Потім він рухається до ніг (40%)
 • Інші частини тіла, які також страждають, – коліна та стегна (відповідно 10% та 3%)

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) стверджує, що 28% населення світу страждає на остеоартроз. За оцінками, 80% людей, яким більше ніж 60 років, мають проблеми, пов’язані із цим захворюванням.

Як бачимо, ця хвороба досить поширена. Усі ми знаємо людей, які хворі на неї. Ба більше, ми знаємо, що багато наших читачів мовчки страждають на цю хворобу.

Ключ до лікування цієї хвороби – це ранній діагноз

За даними Біометричного інституту дослідження білка (БІДБ) у Ла-Коруньї (Іспанія), ми побачимо зміни в розвитку остеоартрозу за найближчі  5-10 років.

 • Уповільнення остеоартрозу стане можливим завдяки більш ранньому діагнозу.
 • Сьогодні вже розробляється діагностичний інструментарій для остеоартрозу. Ідея в тому, щоб через простий аналіз крові виявити ознаки цього захворювання.
 • Як ми знаємо, люди звертаються до лікаря в пошуках допомоги, оскільки більше не можуть витримувати біль. Біль у руках жахливий, вони німіють уночі, а також з’являються невеликі деформації.
 • Коли хвороба на цьому етапі, її неможливо сповільнити. Тому ключовим є якнайшвидше визначення ознак остеохондрозу.

Протеомічне дослідження

На думку ревматолога Франсиско Бланко, наукового директора БІДБ, ми суттєво просунулися в дослідженні остеоартрозу.

 • Протеоміка – це дослідження білків, які є комбінаціями з геному.
 • Протеомічний аналіз уражених тканин дозволив вченим ідентифікувати біомаркери.
 • Ці маркери дають змогу поставити діагноз на ранніх стадіях остеоартрозу з 96% успішністю.

За допомогою раннього діагнозу можна уповільнити хворобу. За оцінками вчених, через 5-10 років буде доступна дуже ефективна терапія проти цієї хвороби.

Остеоартроз часто розвавається за однаковою моделлю. Виділяються певні речовини, які потроху знищують здорову тканину. Якщо ми зможемо зробити щеплення проти цих речовин, то нам вдасться сповільнити цей прогрес.

як відбувається контроль над остеоартрозом

Контроль над остеоартрозом необхідний

Остеоартроз найчастіше є видом ревматичного захворювання. Він на четвертому місці в переліку причини недієздатності. Його не можна ігнорувати, і це не просте нездужання, яке вражає людей похилого віку.

Деякі люди зазвичай пов’язують остеоартроз із літніми людьми, однак необхідно змінити цю думку та побачити реальність.

Активні люди також можуть страждати на цю хворобу, яка позбавляє дієздатності.

 • Остеоартроз відбирає якість життя та мобільність.
 • Також не варто забувати про витрати на лікування хвороби: операції, ліки тощо. Якщо ми інвестуємо більше коштів у дослідження, можливо, ми досягнемо успіху в контролі над остеоартрозом.
 • За оцінками експертів, через кілька років його діагностування покращиться. Такі чинники, як ожиріння або заняття спортом (як не дивно), прискорюють ризик остеоартрозу.
 • Деякі генетичні компоненти в поєднанні зі способом життя з часом знищують здорові тканини.
на пляжі
Медичні установи усвідомлюють цю проблему. Важливо тримати остеоартроз під контролем, щоб він не впливав на нашу якість життя.

Життя з хронічним болем і стражданнями – це не життя, хоча ми можемо до цього звикнути.

Ми будемо чекати на додаткову інформацію, щоб мати можливість поділитися з вами. • University of Nottingham. (2014, February 26). Progress in osteoarthritis pain relief signaled by new research. ScienceDaily. Retrieved February 22, 2019 from www.sciencedaily.com/releases/2014/02/140226074931.htm
 • National Institute of Arthritis and Musculoskeletal and Skin Diseases. (2010). What Is Osteoarthritis? U.S. Department of Health and Human Services, (November), 1–4.
 • Monfort, J., Garcia-Giralt, N., López-Armada, M. J., Monllau, J. C., Bonilla, A., Benito, P., & Blanco, F. J. (2006). Decreased metalloproteinase production as a response to mechanical pressure in human cartilage: A mechanism for homeostatic regulation. Arthritis Research and Therapy8(5). https://doi.org/10.1186/ar2042

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.