11 щоденних звичок, що шкодять мозку

Ваші власні звички вбивають ваш мозок! Але не хвилюйтесь, ще є час.
11 щоденних звичок, що шкодять мозку

Останнє оновлення: 09 грудня, 2018

Буває, зовсім не зрозуміло, що відбувається: ви втомились, не можете зосередитись, забуваєте якісь речі, але найдивніше, що це відбувається тільки тоді, коли ви робите певні речі, такі як прокидаєтесь рано і нічого не їсте, аж до другої половини дня або занадто нервуєте на роботі… Проблема в тому, що ви забуваєте піклуватись про важливу частину вашого тіла – мозок.

Все, що ви робите щодня, впливає на тіло, а деякі види діяльності перешкоджають нормальному функціонуванню головного мозку, можуть пошкодити його структуру. Тепер уявіть, що ви будете повторювати ці дії кожного дня протягом багатьох років, знову і знову. Можете здогадатись, що відбувається?

Зміна способу життя може гарантувати здоров’я тілу та мозку. У цій статті я розкажу про страшні щоденні звички, які завдають шкоди мозку.

Мій мозок і я

Мозок є надзвичайно складним та делікатним органом, який бере безпосередню або непряму дію у всіх процесах організму. Він регулює гомеостаз функцій, такі як серцебиття, баланс рідини, кров’яний тиск, гормональний баланс та температуру тіла. Відповідає за рухи, пізнання, навчання, пам’ять, емоції людини, а отже, за загальний стан здоров’я.

За численними науковими дослідженнями, той шлях, яким ви проживаєте своє життя, може пошкодити клітини мозку, що призводить до розвитку дегенеративних захворювань та ряду інших проблем. З іншого боку, допомагає здорова діяльність: збалансована дієта та фізичні вправи – вони активізують мозок та роблять його знову здоровим. Тому, дізнаймось, що це за 11 щоденних звичок, що шкодять мозку.

11 щоденних звичок, що ушкоджують мозок

1. Не їсти на сніданок

Здоровий сніданок

Сніданок – найважливіший прийом їжі за день, тому він помітно впливає на продуктивність, витривалість та емоційний стан. Протягом перших декількох годин в день, мозок виділяє поживні речовини, щоб продовжити “управляти” фізіологічними процесами, після тривалого голодування, якому він був підданий. Якщо ви не постачатимете його енергією, йому доведеться використовувати резерви та доведеться докладати додаткових зусиль, щоб зберегти правильне функціонування. Відсутність сніданку може призвести до загальної нестачі енергії, втрату концентрації та пам’яті, поганого настрою, поганої фізичної та інтелектуальної продуктивності. Їжте значний та здоровий сніданок.

2. Куріння

Така жахлива звичка, як куріння, значно зменшує активність мозку, а від того зменшує подачу кисню до мозку. Було доведено, що куріння сприяє появі нейродегенеративних захворювань таких, як хвороба Альцгеймера. Крім того, гетероциклічні аміни, які виділяються під час згоряння сигарети заважають правильному відтворенню ДНК, що призводить до мутацій, які викликають ракові клітини.

3. Підвищення споживання цукру

Цукор та його вплив на мозок

Переважання рафінованих цукрів, білого борошна, смаженої їжі та упакованих продуктів харчування в раціоні і в той же час, нестача достатньої кількості овочів, фруктів та клітковини – все це сприяє накопиченню шкідливих речовин в організмі. Це збільшує розвиток пухлин, деформується імунна система, викликає недостатність харчування та перешкоджає неврологічному розвитку.

4. Постійний вплив забруднених середовищ

Мозок потребує постійної подачі кисню, але різні токсичні речовини можуть втручатись в обмін газів, транспортування та переробку кисню до клітин, що призводить до зниження ефективності праці мозку.

5. Брак сну

Ви повинні висипатись по 8 годин на добу, щоб мозок мав час відпочити, для метаболічних процесів, щоб правильно управляти отриманою та виробленою енергіями, а також для кліткового ремонту. Позбавлення себе сну прискорює смерть клітин головного мозку за короткий строк і буде тримати у втомі та поганому настрої весь день.

6. Переїдання

Вживання в їжу продуктів, яких організм не потребує, викликає накопичення залишкових речовин у виглядів жирів і зміцнення артерій головного мозку, які впливають на його правильне функціонування.

7. Алкоголь

Алкоголь та його вплив на мозок

Алкоголь може зруйнувати деякі органи, в першу чергу нервову систему, печінку та серце. Це впливає на хімічні реакції, які відбуваються у мозку. Алкоголізм також вбиває нейрони та знижує швидкість з якою передаються нервові імпульси.

8. Бурхливі реакції або передчасний стрес

Стрес викликає кілька реакцій в нервовій системі, деякі з яких знижують розумові здібності, а також збільшують ризик постраждати від інсульту та серцевих нападів.

9. Накриття голови під час сну

Поганий сон шкодить мозку

Коли спиш з накритою головою, підвищується концентрація вуглекислого газу та зменшується кількість кисню, що може призвести до шкідливого впливу на мозок.

10. Напруження мозку під час хвороби

Виконання роботи чи велике навантаження під час навчання у той час, коли ви хворієте, шкодить, тому що енергія тіла перенаправляється зі зцілення. Примусово мозок протягом цього періоду може знизити ефективність організму, а також ще більше послаблюється імунна система. Це сприяє появі навіть декількох видів хвороб.

11. Відсутність психічних подразників та вправи

Немає альтернатив тому, щоб мислити, проводити розумні дискусії, читати книги або працювати з пошуком слів для стимуляції вашого мозку: це збільшує здатність до навчання та пам’яті, а також стимулює час реакції на подразники.

Заключна порада

Подбайте про свій мозок, обравши здоровий спосіб життя:

  • Їжте правильно, включаючи смачні фрукти та овочі, які будуть стимулювати мозкову діяльність. Вживайте рибу, вона багата на омега-3 жирні кислоти, також риба рекомендують, оскільки ці жири сприяють комунікації між нейронами.
  • Пийте 3 – 4 чашки чаю або декілька маленьких чашок кави в день, щоб поліпшити свої короткострокові та довгострокові перспективи пам’яті та знизити ризик постраждати від хвороби Альцгеймера та Паркінсона.
  • Регулярно робіть фізичні вправи.
  • Уникайте наркотиків, тютюну та алкоголю.
  • Спіть стільки, скільки необхідно.
  • Заповніть себе позитивними думками.Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.