5 недомовок на прийомі у лікаря

На прийомі у лікаря ми часто не говоримо всієї правди, приховуємо симптоми хвороби та лукавимо про свій стиль життя. Такими недомовками ми не лише ускладнюємо роботу лікаря, але й шкодимо самим собі. Не знаючи всіх фактів про нас, лікар не зможе встановити правильний діагноз та призначити лікування, тому ніколи не приховуйте від лікаря правду про свої звички та стиль життя!
5 недомовок на прийомі у лікаря

Останнє оновлення: 14 січня, 2019

Чи доводилось вам коли-небудь брехати на прийомі у лікаря? Що вас спонукало це зробити? Чи не вважаєте ви, що цими недомовками робите більше шкоди самим собі? Як гадаєте, що саме не варто приховувати від лікаря у жодному разі, і у що може вилитися така брехня?

Регулярні обстеження у кваліфікованих спеціалістів з різноманітних галузей допоможуть вам не лише запобігти розвиткові проблем зі здоров’ям, але й вчасно виявити та вилікувати вже наявні захворювання. Не забувайте регулярно відвідувати лікарів, щоб вчасно діагностувати проблеми зі здоров’ям та запобігти розвиткові ускладнень.

Вірте чи ні, але чимало людей не можуть бути відвертими на прийомі у лікаря. Люди часто приховують больові відчуття або напади хвороби через страх осуду або критики. Така поведінка може поставити здоров’я людини під загрозу, тому обманювати лікаря не варто.

На жаль, більшість людей не замислюється над тим, що недомовки на прийомі у лікаря можуть завадити встановити правильний діагноз та призначити ефективне лікування.

Сьогодні ми поговоримо про те, які факти за жодних умов не можна приховувати від лікаря, адже цією брехнею ви зашкодите не йому, а власному здоров’ю.

1. Я чудово почуваюся

Один із найгірших способів ввести лікаря в оману – сказати йому, що ви чудово почуваєтесь, коли це не так.

Найчастіше зловживають цією фразою люди, які страждають на депресію та не хочуть визнавати наявність проблеми. Через погане самопочуття людина почувається пригнічено та не вірить, що лікар допоможе покращити ситуацію.

Надокучливі відчуття вини, відчаю та роздратування свідчать про гормональний дисбаланс в організмі та депресію, які часто призводять до розвитку і більш серйозних захворювань.

Частіше обманюють лікарів ті люди, які страждають на важкі захворювання. Це трапляється тоді, коли вилікувати хворобу можна лише за умови дотримання чітких рекомендацій лікаря, а хворі не бажають цього робити та порушують встановлений режим. У цьому випадку хворі обирають простіший шлях, тобто приховують симптоми захворювання та дискомфортні відчуття, щоб уникнути критики з боку лікаря.

Не припускайтеся схожих помилок! Завжди повідомляйте лікарю про мінливість настрою, появу тривожних симптомів та слабкість у тілі, яка не дозволяє жити звичним життям та виконувати щоденні справи.

Якщо лікар знатиме про ваш стан усе необхідне, він зможе підібрати необхідну терапію, призначити ефективні препарати або зробити зміни у вашому раціоні.

2. Я правильно харчуюся

салат

Дуже часто на прийомі у лікаря люди не говорять всієї правди про свій стиль харчування. Зазвичай ми соромимося зізнатися, що переїдаємо або вживаємо шкідливі продукти, тож і вирішуємо прикрасити свій спосіб життя перед сторонніми людьми.

Саме тому дієтологи рекомендують вести харчовий щоденник, де треба занотовувати все, що ви їсте впродовж дня. Утім, ця порада не завжди є ефективною, адже з метою уникнення критики з боку лікаря хворий може навмисно змінити запис у харчовому щоденнику.

Такий невинний на перший погляд обман може потягнути за собою серйозні наслідки. Ба більше, якщо ви звернулися до лікаря з певною метою (зокрема, з бажанням скинути зайву вагу або знизити рівень цукру у крові), переїдання та подальше приховування цієї шкідливої звички не дасть вам змоги досягнути бажаних результатів.

3. Я регулярно приймаю ліки

на прийомі у лікаря

Якщо ви приховуватимете від лікаря той факт, що забуваєте вчасно приймати ліки, він не зможе контролювати перебіг таких хронічних захворювань, як гіпертонія, діабет та астма. Звісно, приймати ліки щодня впродовж усього життя неймовірно важко, проте рано чи пізно ваш лікар однаково дізнається, вживали ви препарати, чи ні.

Чому ж на прийомі у лікаря ми не бажаємо зізнаватися, що не приймали призначені ліки? Найчастіше через свою зайнятість хворі попросту забувають вчасно випити пігулку. Утім, трапляються і такі випадки, коли люди не мають змоги придбати дорогі препарати, які призначає лікар, а потім соромляться у цьому зізнатися.

Не варто цього робити. Краще одразу відверто поговоріть зі своїм лікарем, і він/вона допоможе обрати альтернативу дорогим медикаментам, а саме:

  • Надати доступ до зразків препаратів, які надходять до лікаря напряму з лабораторії.
  • Замінити дорогі медикаменти на дешевші, можливо незапатентовані, аналоги.

4. Я займаюся сексом лише зі своїм партнером

Такі випадки, коли людина соромиться зізнатися лікареві про свою подружню невірність через страх осуду, насправді дуже багато.

Пам’ятайте, що лікар – це та людина, якій можна довіряти. Призначення кожного лікаря – допомагати своїм пацієнтам, а не шкодити їм. Не бійтеся говорити правду і не забувайте про існування лікарської таємниці. Усе, що ви розповісте на прийомі у лікаря, залишиться лише між вами.

У цього правила є тільки один виняток, і стосується він захворювань, які передаються статевим шляхом. Якщо лікар дізнається, що у його пацієнта був незахищений секс з іншим партнером, і після цього у нього виявили захворювання, лікар зобов’язаний повідомити постійного партнера свого пацієнта, щоб не наражати його на небезпеку. У цьому випадку здоров’я та безпека людини є значно важливішою за вимогу дотримуватися конфіденційності.

Утім, не варто чекати, поки за вас все зробить хтось інший. Не забувайте, що ви відповідаєте не лише за власне здоров’я, але й за самопочуття та безпеку свого партнера. Не варто наражати кохану людину на ризик для її здоров’я.

5. Я не п’ю/не курю

алкоголь та сигарети

Чимало людей соромляться своїх шкідливих звичок, а тому на запитання лікаря відповідають, що випивають не більше ніж дві-три склянки спиртного на день та викурюють лише одну цигарку, коли насправді це зовсім не так. Не варто думати, що лікар ніколи не дізнається про вашу брехню, адже одна розмова з вашими близькими допоможе йому визначити наявність алкогольної чи тютюнової залежності.

Статистика твердить, що більшість людей намагається приховати свої шкідливі звички від лікаря, навіть не розуміючи, яку шкоду несе здоров’ю залежність від тютюнових та алкогольних виробів. Зокрема, зловживання алкоголем негативно відбивається на фізіологічних, фізичних, соціальних та моральних сферах життя людини. Тим часом тютюн призводить до розвитку різних типів ракових захворювань.

Якщо на прийомі у лікаря ви не розповісте правди про свої шкідливі звички, спеціаліст не зможе визначити стан здоров’я та підібрати ефективну терапію. До прикладу, якщо ви зловживатимете цигарками чи алкоголем при діабеті, рівень цукру у крові постійно коливатиметься.

Ба більше, деякі медикаменти втрачають свої властивості або навіть викликають побічні ефекти, якщо комбінувати їх зі спиртним.

На прийомі у лікаря завжди говоріть правду!

Якщо ви приховуватимете від лікаря певні симптоми захворювання, не відповідатимете на його запитання щиро та прикрашатимете свій стиль життя, ви не зможете вилікувати свої захворювання.

У жодному разі не приховуйте інформацію про свої шкідливі звички, раціон та режим. Не бійтеся виглядати погано в очах лікаря, адже соромитися своїх вад – це нормально.

Не варто брехати лікареві, адже його мета – не осуджувати чи критикувати пацієнта, а лікувати його.

Тільки подумайте, що ви ризикуєте своїм здоров’ям ще більше, коли недоговорюєте на прийомі у лікаря. Не знаючи усіх симптомів, лікар може призначити вам неправильні медикаменти, після яких може з’явитися алергічна реакція або ускладнення.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.