12 способів уникнути зайвої ваги під час сну

Багато хто має несвідомі вечірні ритуали, які призводять до зайвих кілограмів. Дізнайтесь, які звички треба змінити, щоб позбутися зайвої ваги?
12 способів уникнути зайвої ваги під час сну

Останнє оновлення: 16 листопада, 2018

Як позбутися зайвої ваги? У час, коли ідеалом вважається струнке тіло, це питання турбує багатьох.

Дуже часто у нас є певні звички, про які ми можемо навіть і не здогадуватись, але саме вони є причиною наших зайвих кілограмів.

Якщо ви хочете привести своє тіло в форму і позбутися зайвої ваги – неодмінно зверніть увагу на звички, про які ми розповімо у цій статті.

Саме наші вечірні/нічні ритуали мають величезний сплив на те, як ми виглядаємо. Можливо ви будете здивовані наслідками цих, здавалося б, нормальних звичок.

1. Мало сну

мало сну не допоможе позбутися зайвої ваги

Якщо ви будете спати занадто мало – це може призвести до появи зайвої ваги. У цілому, це вплине на обмін речовин, що спричинить його сповільнення та прискорення збільшення ваги.

Ви станете голодними, і кількість кортизолу, яку ваше тіло здатне виробляти, збільшиться Зрештою, ви будете почувати себе більш втомленими. Тому так важливо спати 7-8 годин на добу.

2. Багато їжі на вечерю

Споживання великої кількості їжі під час вечері також призведе до збільшення ваги. Зрештою, це час, коли процес травлення завжди сповільнюється.

Крім того, варто пам’ятати про те, що споживання вечері перед телевізором також може бути небезпечним. Ми  не звертаємо увагу на те, скільки ми їмо, тому в результаті переїдаємо. Контроль над їжею, яку ви споживаєте, – надзвичайно важливий, якщо ви хочете схуднути.

3. Після вечері одразу в ліжко

Не варто теж лягати спати одразу після вечері. Ця погана звичка означає, що ваше тіло буде зберігати більше жиру. Зрештою, це ніяк не сприяє здоровому травленню.

Замість цього рекомендовано вечеряти за 1,5-2 години, до сну, щоб позбутися зайвої ваги.

4. Вживання смаженої їжі на вечерю

Смажена їжа на вечерю

Не рекомендується споживати смажену їжу на вечерю. Вона завантажує ваше тіло калоріями, які воно не зможе спалити, і це призводить до появи жиру. Крім того, це, безумовно, аж ніяк не сприяє міцному сну.

Найкращий варіант – перейти на здорове харчування, щоб допомогти вашому тілу позбутися зайвої ваги.

5. Споживання гострої їжі ввечері

Окрім того, також не рекомендовано вживати на вечерю гостру їжу.

Споживання пряних продуктів або тих, що містять багато чилі, може призвести до розладу травлення.

Під час сну ваш організм залишається на багато годин без їжі. Тому  споживання гострої їжі ввечері може викликати біль в шлунку. Ось чому рекомендують уникати їжу такого типу на вечерю. Насолоджуйтесь гострою їжею в інший час і вам не треба буде переживати, що ви погладшаєте під час сну!

6. Споживання вуглеводів

Основна функція вуглеводів – забезпечити організм енергією. А для чого нам енергія, коли ми спимо?

Крім того, вуглеводи містять багато цукрів, які необхідно негайно спалити, щоб уникнути їх перетворення на жир.

7. Обережно з десертами!

Цукор і борошно вищого ґатунку можуть накопичуватися у ваших клітинах у вигляді жиру. Ось чому не доцільно їх вживати у вечірній час. Організм просто не зможе їх вивести з організму.

Натомість, набагато краще обирати фрукти на десерт. Вони солодкі від природи, смачні, наповнені вітамінами й не містять жиру.

8. Перекуски не допоможуть позбутися зайвої ваги

вживання їжі вночі

Якщо ви вже повечеряли, повертатись назад до холодильника – погана ідея. Єдине, що з цього вийде – ви запасетесь непотрібними калоріями, які не будуть згорати вночі.

Ви також отримаєте додаткову енергію, яка не дасть вам заснути. Крім того, ваше тіло не використає її належним чином. Це чудовий спосіб набрати зайві кілограми.

9. Пропуск вечері

Крім того, важливо пам’ятати, що пропуск вечері також не є рішенням. Це сповільнить обмін речовин, що аж ніяк не призведе до втрати зайвих кілограмів.

Під час наступного приймання їжі ви будете почуватись голодними. А крім того, пропуск вечері може збільшити відчуття тривоги, призведе до зменшення м’язів і появи жиру.

10. Вживання алкоголю або кофеїну

негативний вплив кави та чаю

Найкраще уникати перед сном як алкоголю, так і кофеїну, оскільки вони будуть негативно впливати на ваш сон. Вони обидва містять велику кількість калорій. Через них погіршується режим сну, і ви набираєте вагу.

Замість цього випийте чашку теплого молока або склянку води. Це набагато кращий варіант!

Дізнайтесь чи корисна кава.

11. Використання мобільного телефону та комп’ютера

Синє світло та радіохвилі, що випромінює телефон та екран комп’ютера, змінюють ваш режим сну. Зрештою, вони можуть стати на заваді повернення здорового тіла.

Тому потрібно вимикати ці пристрої щонайменше за годину до сну. Натомість, можна почитати книгу чи послухати спокійну музику – ці варіанти набагато кращі.

12. Лягати спати дуже пізно

Пам’ятайте, що якщо ви хочете схуднути, то не варто лягати пізно спати.

Наступного ранку ви захочете їсти дуже рано, оскільки з минулої вечері пройшло більше часу. Це призведе до того, що ви, ймовірно, захочете з’їсти більшу порцію. А це, як відомо, не призведе до схуднення.

Підсумуймо: потрібно лягати спати раніше і відпочивати!  • Ortinau L, Hoertel H, Douglas S, Leidy H. Effects of high-protein vs. high- fat snacks on appetite control, satiety, and eating initiation in healthy women. Nutrition Journal. 2014;13(1).
  • Jakubowicz D, Barnea M, Wainstein J, Froy O. High Caloric intake at breakfast vs. dinner differentially influences weight loss of overweight and obese women. Obesity. 2013;21(12):2504-2512.
  • Markwald R, Melanson E, Smith M, Higgins J, et al. Impact of insufficient sleep on total daily energy expenditure, food intake, and weight gain. Proceedings of the National Academy of Sciences. 2013;110(14):5695-5700.
  • Garaulet M, Gómez-Abellán P, Alburquerque-Béjar J, Lee Y, et al. Timing of food intake predicts weight loss effectiveness. International Journal of Obesity. 2013;37(4):604-611.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.