6 порад для запобігання артрозу

Враховуючи той факт, що артроз може призвести до серйозних проблем нашого здоров'я, доцільно вжити заходів для запобігання артрозу.
6 порад для запобігання артрозу

Останнє оновлення: 03 грудня, 2018

Вас цікавлять способи запобігання артрозу? Артроз – це хвороба кісткової системи, яка вражає як чоловіків, так і жінок, і частіше трапляється у людей похилого віку. Це зумовлено дегенерацією хряща та сусідніх кісток.

Дегенерацію хряща виявляють у віці від 50 до 55 років, коли вона має більш виражені ознаки.

 • Хрящ складається з колагену, і його основна функція полягає в тому, щоб запобігти тертю кісток.
 • Коли ця тканина зникає або вироджується, починає виникати біль через тертя. Це головна причина запалення та деформації суглобів.

Якщо це захворювання стає хронічним станом, це може призвести до пошкодження рухливості пацієнта, тому його варто вчасно лікувати. Тому ми не повинні применшувати важливість суглобового болю чи хрусту, тому що краще запобігти, ніж вилікувати.

Як дізнатися, чи є у мене артроз?

Хоча у молодих людей його важче виявити, в більшості випадків симптоми артрозу починають виникати в деяких суглобах, на які потрібно звернути увагу:

 • руки та пальці
 • поперек
 • стегна
 • коліна
 • лікті

Поради щодо запобігання артрозу

1. Їжте кальцій

Споживання кальцію є життєво важливим для здоров’я кісток. Тому ми повинні пам’ятати про щоденний раціон.

Крім того, що він допомагає запобігти артрозу, він також може запобігти або затримати виникнення інших дегенеративних захворювань, таких як остеопороз. Це дуже поширений розлад у жінок. Тож придбайте добавки з кальцієм.

2. Збагатьте раціон овочами

Ми повинні їсти багато фруктів та овочів. Вони забезпечують багато вітамінів і мінералів як для кісток, так і для організму загалом.

Серед продуктів, багатих на вітамін С:

 • цитрусові фрукти (апельсин, грейпфрут, мандарин)
 • полуниця
 • селера
 • морква
 • капуста
 • броколі
овочі для запобігання артрозу

3. Скидайте вагу

Ожиріння також є проблемою зі здоров’ям, яка сьогодні є дуже актуальною і є ще однією причиною цього стану.

Зайва вага може надто сильно тиснути на коліна, які слугують для підтримки тіла, що може призвести до пошкодження суглобових хрящів.

4. Тренуйтеся

вправи для запобігання артрозу
Щоденні вправи для запобігання артрозу – це спосіб уникнути таких захворювань, якщо їх правильно виконувати. У випадку тренувань у тренажерному залі треба слідкувати за поставою, щоб не впливати на кістки, а отже й на хрящі.

Також ми повинні мати на увазі, що під час бігу варто розраховувати відстані відповідно до ваги. Серед рекомендованих вправ:

 • пілатес
 • йога
 • розтягування
 • плавання

5. Хороша постава

Для тих, хто працює весь день сидячи, постава має бути правильною. Переконайтеся в тому, що ваш стілець ергономічний, і виправляйте поставу, коли помічаєте, що неправильно сидите.

Рекомендуємо проводити активні перерви кожну годину або 50 хвилин і робити вправи для розтягування, щоб продовжити  роботу. Якщо погана постава через роботу чи деякі види спорту або фізичні вправи, ризик артрозу збільшується.

6. Відвідайте лікаря

Коли ви помітили будь-які симптоми болю, доцільно звернутися до лікаря-спеціаліста. Це дасть змогу виявити, чи є у вас така хвороба, а також може вказати на її ступінь. Крім того, ви будете знати, яке лікування потрібне для полегшення захворювання. Потім варто продовжувати робити періодичні візити, щоб стежити за захворюванням.

Якщо у вас колись був перелом або травма, яка не зцілилася належним чином, артроз може виникнути через погане одужання, що безпосередньо впливає на хрящ.

7. Подбайте про хрящі

Сьогодні є певні харчові добавки для запобігання артрозу, які допомагають нам живити організм. У цьому випадку ми рекомендуємо використовувати глюкозамін, гідролізований колаген та гіалуронову кислоту. Так ви зможете підживити хрящ, який покриває кістки тіла.

Тут ми даємо вам корисні поради, але дійсно важливими для вашого здоров’я є здоровий спосіб життя, хороше харчування та хороші звички. Пам’ятайте, що у випадку виникнення будь-якого симптому, потрібно відвідати лікаря, щоб пройти лікування.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.