8 продуктів з високим вмістом колагену

Попри те, що чай не стимулює процес вироблення колагену, всі різновиди цього напою запобігають зменшенню кількості цієї незамінної речовини в організмі. Якщо ви мрієте про бездоганно гладеньку шкіру без зморщок, не забувайте регулярно піклуватися про те, щоб організм отримував всі необхідні поживні речовини. Однією з таких сполук є колаген.
8 продуктів з високим вмістом колагену

Останнє оновлення: 26 січня, 2019

На жаль, косметичних засобів не досить для того, щоб шкіра завжди мала здоровий та красивий вигляд. Окрім зовнішнього догляду за шкірою необхідно завжди дотримуватися принципів правильного харчування. Ми рекомендуємо додати до свого раціону продукти, що містять колаген, адже саме ця речовина допомагає покращити стан шкіри.

У цій статті ми розповімо про 8 харчових продуктів. Деякі з них вже містять велику кількість колагену, тоді як інші стимулюють процес вироблення цієї речовини організмом людини. Колаген є джерелом незамінного для організму протеїну. Саме тому він не лише допомагає зберегти молодість та пружність шкіри, але й зміцнює суглоби.

колаген для пружності шкіри

Що таке колаген?

Колаген є одним з найважливіших білків в організмі людини. Волокна колагену, які за своєю природою є досить пружними та еластичними, розташовуються у шкірі, кістках, м’язах, сухожиллях та суглобах.

Організм людини має здатність самотужки виробляти колаген для підтримання пружності та еластичності шкіри. Утім, з роками цей процес вповільнюється, й організм перестає забезпечувати шкіру необхідною кількістю колагену. Саме тоді починають утворюватися зморшки, кістки стають слабкими, а у суглобах відбувається сильний запальний процес.

Саме тому дуже важливо дотримуватися збалансованої дієти, до якої входять продукти, що містять колаген або стимулюють процес його вироблення в організмі.

Який вплив має колаген на стан шкіри?

Вірте чи ні, але саме колаген є найважливішим компонентом, що міститься у шкірі. За допомогою цього протеїну можна повернути шкірі пружність та еластичність, а також подовжити молодість. Звісно, не потрібно кардинально змінювати раціон, проте ми наполегливо рекомендуємо регулярно вживати збагачені колагеном продукти.

  • У молодих людей постійно відбувається процес регенерації колагену, саме тому їхня шкіра виглядає молодою, гладенькою та підтягнутою.
  • Однак після 30 можна помітити суттєві зміни, зокрема на шкірі з’являються зморшки, і вона втрачає пружність.

8 продуктів, що містять велику кількість колагену

У цій статті ми детальніше розповімо, чому так важливо вчасно включити до свого раціону збагачені колагеном продукти. Продукти, які ви знайдете у нашому переліку, не тільки містять колаген, але й стимулюють процес вироблення цієї незамінної речовини. Зробіть ці продукти частиною свого щоденного меню та переконайтеся в їхній ефективності на власному досвіді.

1. Часник

часник містить колаген

Є чимало причин регулярно вживати свіжий часник. Цей продукт заслужено можна вважати лікарською рослиною, адже він діє як природний антибіотик. До того ж часник характеризується високим вмістом сірки.

Усім відомо, що сірка – це мінерал, який не тільки очищує організм від шкідливих токсинів, але й стимулює процес вироблення колагену.

  • Для того, щоб зберегти корисні властивості часнику радимо вживати його у свіжому вигляді або у капсулах.

2. Цибуля

цибуля містить велику кількість колагену

Свіжа цибуля за своїми властивостями дуже схожа до часнику, і так само містить велику кількість сірки.

За умови регулярного вживання цибулі можна не тільки поповнити запаси колагену в організмі, але й покращити кровообіг.

Ба більше, завдяки високому вмісту сірки цибуля має здатність прискорювати процес очищення організму від токсинів.

3. Жирні види риби

жирні види риби містять колаген

Попри те, що жирні види риби не містять велику кількість колагену, до їхнього складу входить корисна сполука під назвою лізин. Саме ця незамінна амінокислота є необхідною основою для вироблення колагену.

До того ж жирні види риби характеризуються високим вмістом незамінних жирних кислот, які живлять та відновлюють шкіру.

  • Не забувайте, що велика риба жирних сортів (лосось, тунець, риба-меч) містить важкі метали.
  • Саме з цих міркувань ми рекомендуємо обирати меншу за розміром рибу – сардини, скумбрію та анчоуси.

4. М’ясо

м'ясо є джерелом колагену

Саме завдяки колагену м’ясо має щільну структуру та еластичні волокна. Чи здогадувалися ви раніше, чому м’ясо так важко пережовувати? Причиною цього є саме велика кількість колагену у складі м’яса.

Ми рекомендуємо обирати яловичину, курятину та індичатину. Зверніть увагу, що деякі частини тварин містять більше колагену, ніж інші (зокрема, ноги).

5. Бульйон на кістках

бульйон містить колаген

Якщо ви хочете збагатити свій раціон стравою з високим вмістом колагену, ми рекомендуємо регулярно вживати натуральний м’ясний бульйон на кістках.

  • Насправді приготувати бульйон дуже просто. Все, що вам знадобиться – це варити овочі та кістки (разом із м’ясом) впродовж кількох годин на малому вогні.

Таким способом м’ясний бульйон готували ще наші бабусі, адже саме так можна зберегти всі поживні речовини, що містяться у кістках.

6. Ягоди

збагачені колагеном ягоди

Ягоди, зокрема ожина, смородина та чорниця, за своїми властивостями дуже схожі на звичайну садову полуницю – до їхнього складу також входить велика кількість лікопенів.

Цю корисну речовину з потужними антиоксидантними властивостями також можна знайти в овочах червоного кольору. Не забувайте, що свіжі овочі та ягоди стимулюють процес вироблення колагену в організмі людини.

7. Молочні продукти

молочні продукти корисні для шкіри

Молоко та всі продукти на його основі характеризуються високим вмістом проліну та лізину. Ці амінокислоти також сприяють виробленню колагену.

Зверніть увагу: для того, щоб покращити здатність організму засвоювати поживні речовини з молочних продуктів, ми рекомендуємо вживати їх окремо від інших страв.

8. Чай

чай містить колаген

Ще у давні часи чай неймовірно любили та цінували за його чисельні корисні властивості. Однією з найважливіших сполук, що входять до складу чаю, є катехін.

  • Ця речовина є потужним антиоксидантом, який не тільки допомагає боротися з вільними радикалами, але й запобігає вповільненню процесу вироблення колагену, що часто трапляється з віком.

Ви можете обрати той сорт чаю, який вам найбільше до вподоби: чорний, зелений, червоний чи навіть білий.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.