Збагачені кальцієм продукти для зміцнення кісток

Якщо ви хочете зміцнити кістки, необхідно не тільки додати до раціону збагачені кальцієм продукти, але й потурбуватися про регулярне вживання вітаміну D. Саме цей елемент допомагає краще засвоювати кальцій з харчових продуктів.
Збагачені кальцієм продукти для зміцнення кісток

Останнє оновлення: 23 жовтня, 2018

Скелетна система людини є неймовірно складною системою, адже саме вона забезпечує з’єднання зв’язок, сухожиль та хрящів. Ця система бере участь у виконанні багатьох важливих функцій організму. Її основним завданням є підтримка та забезпечення рухливості тіла з метою його подальшого виконання незліченної кількості щоденних завдань.

До того ж скелетна система відіграє важливу роль у процесі утворення червоних та білих кров’яних тілець, а також стимулює накопичення незамінних для організму поживних речовин.

На жаль, щодня скелет людини зазнає шкідливого впливу несприятливих факторів, які його пошкоджують. У результаті людина страждає від різноманітних внутрішніх розладів та захворювань, які через їхню серйозність та важкий перебіг неймовірно складно повністю вилікувати. До того ж проблеми зі скелетом негативно впливають на загальну якість життя у цілому.

Є у нас і одна хороша новина з цього приводу: розвитку цих розладів можна запобігти, якщо дотримуватися активного способу життя та включити до щоденного раціону корисні збагачені кальцієм продукти, які сприяють зміцненню кісток.

Оскільки нині люди приділяють дедалі більше уваги харчуванню, ніж раніше, ми вирішили присвятити цю статтю детальному опису продуктів, незамінних для підтримання скелету у гарному стані.

Приготуйтеся занотовувати!

Збагачені кальцієм продукти, які позитивно впливають на міцність кісток

1. Яйця

збагачені кальцієм продукти для здоров'я кісток

Насправді яйця є одним з найкращих продуктів для зміцнення кісток. Яйця мають бути в раціоні кожної людини, яка піклується про власне здоров’я, адже до їхнього складу входять корисні вітаміни, мінерали та незамінні амінокислоти.

Зверніть увагу, що жовток характеризується високим вмістом кальцію, який сприяє зміцненню кісток та підвищенню їхньої щільності.

Утім, найвища концентрація цього незамінного вітаміну міститься в яєчній шкаралупі. Звісно, цей продукт важко вживати у його природному вигляді, тож ми рекомендуємо молоти шкаралупу до порошкоподібної консистенції та додавати її у невеликій кількості до улюблених страв.

2. Шпинат

Цей зелений листовий овоч містить велику кількість незамінних для організму антиоксидантів. Ба більше, шпинат заслужено вважають одним з найкращих природних джерел кальцію.

Зверніть увагу, що на кожні 100 грамів свіжого шпинату (а це близько трьох склянок) припадає майже 210 мг кальцію. Утім, після приготування кількість кальцію зменшується до 158 мг.

Найкращий спосіб зберегти всі корисні властивості шпинату – це вживати його у свіжому вигляді у складі смузі та салатів. Саме таким чином можна сповна насолодитися всіма перевагами цього неймовірного продукту.

3. Риба

збагачена кальцієм риба

Жирні види риби є незамінним продуктом для зміцнення кісток, адже вони характеризуються високим вмістом кальцію та вітаміну D.

Ці незамінні поживні речовини є необхідними для підтримання належної щільності кісток та профілактики передчасного пошкодження та зношення сухожиль та зв’язок.

Не варто також забувати, що риба є одним з найкращих природних джерел жирних кислот Омега-3. Саме цей вид корисних жирів допомагає боротися з ознаками запального процесу та захищає організм від появи ознак передчасного старіння.

Ми пропонуємо вашій увазі невеликий перелік видів риби, які варто додати до раціону:

  • Сардини
  • Лосось
  • Оселедець
  • Тріска
  • Тунець.

4. Соєве молоко

Вірте чи ні, але соєве молоко є одним із найкращих рослинних продуктів, які виступають гідною альтернативою коров’ячому молоку.

До складу цього напою входять незамінні жирні кислоти, протеїни та дієтична клітковина. Комбінація цих речовин пропонує незліченну кількість переваг для організму людини.

До того ж, соєве молоко містить велику кількість кальцію, який чудово засвоюється організмом завдяки вмісту у цьому напої корисних фітоестрогенів.

Соєве молоко рекомендують регулярно вживати жінкам у період менопаузи, адже цей напій допомагає контролювати неприємні симптоми під час цього стану, а також захищає кістки людини від втрати щільності.

5. Цибуля

збагачені кальцієм продукти: цибуля

Насправді цибуля є не тільки низькокалорійним продуктом, але й незамінним помічником для підтримання гарного самопочуття та відмінного здоров’я вже впродовж багатьох десятків років.

До складу цього поживного овоча входить велика кількість вітамінів, олігоелементів та амінокислот. Всі ці корисні речовини сприяють зміцненню кісток та інших частин опорно-рухового апарату.

Ба більше, завдяки високому вмісту кальцію та незамінних антиоксидантів натуральні засоби на основі цибулі запобігають передчасному зношенню кісток та зменшують ризик розвитку остеопорозу.

6. Нут (турецький горох)

Коли йдеться про корисні збагачені кальцієм продукти, неможливо не згадати про нут. Турецький горох, або нут, є низькокалорійною культурою з родини бобових. Зверніть увагу, що на кожні 100 грамів нута (а це всього пів склянки продукту) припадає від 130 до 134 мг кальцію.

Додавши цей поживний продукт до свого щоденного раціону, ви зможете зміцнити кістки та суттєво зменшити ризик розвитку неприємних запальних процесів.

7. Сир

збагачені кальцієм молочні продукти та сири

Оскільки сир належить до корисних молочних продуктів, він характеризується високим вмістом кальцію. Він не лише сприяє зміцненню скелетної системи, але й запобігає передчасному старінню, зношенню та пошкодженню кісток.

Проте не варто забувати, що всі види сиру містять велику кількість жирів та калорій. Саме з цих міркувань не варто ним зловживати. Натомість їжте сир невеликими порціями, проте доволі часто.

8. Йогурт

Натуральний йогурт – це неймовірно корисний та поживний продукт, який характеризується високим вмістом вітаміну D та кальцію. Не забувайте, що саме ці два елементи є незамінними для зміцнення кісток та підвищення їхньої щільності.

Зверніть увагу, що в одній порції натурального знежиреного йогурту може міститися аж до 30% кальцію. До того ж, цей продукт характеризується високим вмістом незамінних для організму пробіотиків. Це означає, що йогурт є необхідним для підтримання роботи кишківника та регулювання бактеріальної флори.

Чи замислювалися ви раніше, як правильно підтримувати роботу скелетної системи на належному рівні? Ми рекомендуємо неодмінно додати до свого раціону збагачені кальцієм продукти, адже тільки таким чином ви зможете забезпечити свій організм всіма поживними речовинами, які необхідні для зміцнення кісток.  • Zhao JG., Zeng XT., Wang J., Liu L., Association between calcium or vitamin D supplementation and fracture incidence in community dwelling older adults: a systematic review and meta analysis. JAMA, 2017. 318 (24): 2466-2482.
  • Bouite Stella A., Gortan Cappellari G., Barazzoni R., Zanetti M., Update on the impact of omega 3 fatty acids on inflammation, insulin resistance and sarcopenia: a review. Int J Mol Sci, 2018.
  • Jensen T., Abdelmalek MF., Sullivan S., Nadeau KJ., et al., Fructose and sugar: a major mediator of non alcoholic fatty liver disease. J Hepatol, 2018. 68 (5): 1063-1075.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.