Міфи про вправи, які заважають досягнути результату

Безумовно, будь-яке фізичне навантаження є незамінним для підтримання гарного самопочуття та привабливих форм. Проте ми рекомендуємо триматися осторонь від необґрунтованих наукою вірувань та відкинути всі сумнівні міфи про вправи, які й не дозволяють досягнути бажаних результатів.
Міфи про вправи, які заважають досягнути результату

Останнє оновлення: 27 травня, 2019

Фізичне навантаження є одним з найкращих видів активності для підтримання ідеальної стабільної ваги та покращення загального самопочуття та здоров’я.

За допомогою регулярних занять спортом можна усунути негативні наслідки сидячого способу життя та швидко попрощатися із набридливими зайвими кілограмами.

Вірте чи ні, але присвятивши всього 30 хвилин на день фізичній активності, ви зможете не тільки оптимізувати роботу всіх внутрішніх органів, але й покращити свій емоційний стан.

Основна проблема полягає у тому, що більшість людей очікує від тренувань миттєвого результату. Якщо людина не бачить видимих результатів за кілька днів, є великий ризик того, що вона облишить заняття спортом та продовжить вести пасивний спосіб життя.

На жаль, такі дії є результатом неправдивих упереджень та міфів, які побутують у суспільстві вже багато років. Якщо ви й далі будете вірити у подібні міфи про вправи, вам не вдасться досягнути бажаного результату, незалежно від того, скільки зусиль ви для цього докладете.

Не всім людям відомо, які саме є руйнівні міфи про вправи, тож у цій статті ми розповімо про 6 основних помилкових думок щодо впливу фізичного навантаження на організм людини.

Приготуйтеся занотовувати!

Популярні міфи про вправи, які не дозволяють досягнути бажаних результатів

1. “Найкраща пора дня для занять спортом – це…”

міфи про вправи, які заважають схудненню

Побутує думка, що спортом необхідно займатися лише вранці або ввечері, адже чимало людей впевнені, що саме у цей час фізичне навантаження найкраще впливає на фізичний стан та зовнішній вигляд людини.

Правда в тому, що насправді досі немає достатніх наукових даних, які б визначили найбільш ефективний час для тренувань. Також немає жодних доказів, що у деякий час не варто займатися спортом, тоді як в іншу пору можна досягнути набагато кращих результатів, ніж зазвичай.

Найважливіше – це займатися спортом щодня. Неодмінно оберіть для цього зручне місце та комфортний для вас час.

Якщо вам не вдається дотримуватися чіткого режиму тренувань, намагайтеся виділяти хоча б по 20-30 хвилин щодня у вільний час.

2. “Якщо ви не відчуваєте болю, це означає, що вправу ви виконуєте неправильно”

Це твердження є всього лишень черговим популярним міфом! Фізичний біль не має нічого спільного з успіхами у спорті. Ба більше, у деяких випадках дискомфорт може бути свідченням серйозних травм.

Звісно, досить природно відчувати біль після важкої вправи, проте не варто орієнтуватися виключно на ці відчуття, адже кожна людина відрізняється своїм рівнем фізичної підготовки, тож і наслідки після тренувань також можуть різнитися.

На жаль, більшість людей вірить у цей міф, і через це вони докладають надто багато зусиль під час тренування. Не варто повторювати їхні помилки та виснажувати свій організм, надто сильно напружуючи м’язи, адже наслідком таких тренувань можуть бути серйозні травми.

Саме тому початківцям ми рекомендуємо починати з невеликих навантажень. Розпочніть з коротких тренувань, тривалістю у 20-30 хвилин, а коли тіло почне звикати до таких навантажень, поступово збільшуйте інтенсивність тренувань.

3. “Якщо хочете мати плаский живіт, необхідно тільки качати прес”

міфи про вправи для ідеального пресу

Вправи для черевного преса призначені для підтягнення м’язів живота. Та попри те, що вони є невіддільною частиною щоденного фізичного навантаження, одних таких вправ буде недостатньо для того, щоб спалити жирові відкладення на животі.

Перш за все дуже важливо скласти план кардіотренування, яке складатиметься з корисних вправ для прискорення метаболізму та стимуляції спалення зайвого жиру.

Також дуже важливо переглянути свій щоденний раціон, адже шкідливі продукти дуже часто є причиною того, що ми не можемо позбутися жирових відкладень на талії.

4. “Що більше ви пітнієте, то швидше відбувається процес схуднення”

Більшість людей вважає, що чим більше вони пітніють під час фізичного навантаження, то більше жиру спалюють за тренування.

Правда в тому, що ця особливість не має нічого спільного з процесом спалення жирових відкладень.

Піт – це природна реакція організму, яка необхідна для підтримання правильної внутрішньої температури тіла під час інтенсивного фізичного навантаження.

5. “Силові тренування роблять жінок візуально схожими на чоловіків”

міфи про вправи для набору маси

Звісно, це не так! Силові тренування є незамінними для підтягнення м’язів та покращення зовнішнього вигляду верхньої частини тіла.

Саме за допомогою піднімання додаткового вантажу можна підтягнути обвислу шкіру на руках, позбутися болю в спині та прискорити процес спалення енергії під час тренування.

Для того, щоб мати настільки ж великі м’язи, як у бодібілдерів, необхідно мати велику кількість тестостерону в організмі. Зазвичай у жіночому тілі немає цього гормону у достатній кількості, тож і проблема “перекачаних” рук вам не загрожує.

Насправді силові тренування є дуже корисними для організму, адже за допомогою додаткового вантажу можна посилити витривалість м’язів. До того ж такий вид фізичної активності прискорює метаболізм та суттєво зменшує ризик травмування суглобів та кісток.

6. “Розтяжка допомагає швидше відновити сили після тренування”

Після закінчення тренування більшість людей роблять розтяжку для того, щоб швидше відновитися після виснажливого фізичного навантаження.

Безсумнівно, розтяжка допомагає розслабитися та зняти напругу, котра виникає під час фізичної активності. Втім, досі немає жодних наукових підтверджень тому, що розтяжка справді прискорює процес відновлення організму після тренування.

Найкраще перед тренуванням зробити невелику розминку, щоб покращити гнучкість тіла.

Чи доводилося вам раніше чути ці міфи про вправи? Оскільки тепер вам відомо все про типові упередження, ви можете скоригувати свій щоденний режим таким чином, щоб отримати від нього максимальні переваги для здоров’я.  • Cronin, C. C., Miller, B. L., Simpson, J. D., Boman, S. M., Green, J. M., Helm Allen, J. A., & O’neal, E. K. (2016). Natural Training Hydration Status, Sweat Rates, and Perception of Sweat Losses during CrossFit Training. International Journal of Exercise Science.
  • Health, B. L. (2007). Bottom line health. Bottom Line Health.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.