Гормон естроген важливий для жінок

Речовини, які виробляє наш організм, відповідають за нормальну роботу певних органів. Естроген необхідний для здорового та збалансованого тіла та духу.
Гормон естроген важливий для жінок

Останнє оновлення: 10 листопада, 2020

Гормони мають ключове значення для збалансування нашого настрою, особливо у жінок. Настрій людей, психічне самопочуття та загальний стан здоров’я поєднуються з гормонами, а для жінок гормон естроген є дуже важливим гормоном.

Гормон естроген

Естроген – одна з найважливіших речовин, яку виробляє жіночий організм. Він відповідає за ріст грудей, менструацію та розширення стегон. Під час статевого дозрівання його секреція підвищується, стимулюючи дозрівання матки, ендометрію, маткових труб і піхви.

Хоча як чоловіки, так і жінки виробляють естроген природним шляхом, жінки відчувають його вплив протягом трьох основних стадій: статевого дозрівання, вагітності та менопаузи.

Загалом, головним завданням цього гормону є забезпечення нормальної роботи організму для овуляції та запліднення. Він також відіграє роль в інших процесах, таких як контроль рівня холестерину в крові та метаболізм жирів.

Види естрогену

Естроген – це стероїдний статевий гормон, який отримують з андрогенів. В організмі є три типи естрогену, які виконують ендокринні функції. Всі три типи впливають на ядро ​​клітин, що регулюють синтез білка.

  1. Естрон утворює фермент ароматази шляхом синтезу прогестерону. Його вироблення відбувається в жировій тканині та яєчниках.
  2. Естрадіол утворює фермент ароматазу з тестостерону і отримує його в надлишку в організмі протягом фертильних років.
  3. Нарешті, є ще естріол. Він синтезується через андростерон і виникає у величезних кількостях під час вагітності.

Один із ключів до здоров’я мозку

гормон естроген для мозку
Естроген допомагає регулювати багато життєво важливих функцій організму. Наприклад, він має профілактичну дію на цереброваскулярні захворювання. Ще одна з його функцій полягає в тому, що він є невіддільною частиною так званого «командного центру» людського тіла.

Естроген дає ці переваги, сприяючи постійному надходженню крові та глюкози до мозку. Це має важливе значення для здоров’я та належної роботи нейронів та певних нейромедіаторів.

Естрадіол і мозок

Естрадіол – найсильніший гормон естрогену. Він відіграє життєво важливу роль у рухових функціях. Крім того, він пов’язаний з пам’яттю та процесами навчання, а також з чутливістю до болю.

Деякі фахівці навіть приписують естрадіолу здатність захищати мозок від можливих пошкоджень, спричинених такими захворюваннями, як хвороба Альцгеймера.

Інші переваги

Це не єдині переваги, які забезпечує цей гормон. Жіночі статеві гормони, окрім регулювання правильної роботи репродуктивного циклу та спільної роботи з андрогенами для стимулювання лібідо, також підтримують розвиток вторинних статевих органів.

Цей гормон також допомагає знизити кров’яний тиск і захистити кістки завдяки засвоєнню кальцію. Крім того, він також позитивно впливає на роботу сечової системи.

Під час менструації рівень естрогену докорінно змінюється. Саме це спричиняє перепади настрою, які, як правило, пов’язані з менструацією. Ось деякі загальні характеристики, спричинені цим: дратівливість, безсоння, втрата когнітивних здібностей та безпричинне занепокоєння.

Менопауза та естроген

гормон естроген під час менопаузи
Коли настає менопауза, вироблення естрогену різко зменшується, що призводить до серйозних змін в організмі.

Деякі загальні симптоми менопаузи: сухість піхви, радикальні зміни настрою, сильна втома, надмірне потовиділення та остеопороз. Також збільшується ризик серцево-судинних захворювань.

Є також дані, що менопауза призводить до втрати колагену та кальцію. Ось чому на цьому етапі лікарі часто рекомендують певні методи лікування для протидії цим симптомам.

Загалом, здорове харчування – найкращий спосіб регулювати гормони. Це, а також послідовні тренування, мають ключове значення для здорового та збалансованого життя.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.