Вплив гормонального дисбалансу на зовнішність

Хоча ми часто не пов'язуємо між собою деякі фізичні зміни, такі як мішки під очима або раптова втрата ваги, вони можуть бути наслідком гормонального дисбалансу.
Вплив гормонального дисбалансу на зовнішність

Останнє оновлення: 03 лютого, 2019

Ви можете спостерігати вплив гормонального дисбалансу, навіть якщо цього не усвідомлюєте. Адже гормональний дисбаланс трапляється частіше, ніж ви думаєте.

Наш гормональний баланс дуже вразливий. Він може стати незбалансованим через природні причини, зміни в оточенні або в організмі.

Цей дисбаланс також може бути ознакою поганого функціонування певних органів. У цьому випадку точна причина може бути виявлена лікарем.

У цій статті ми подивимося на деякі ознаки, які може викликати вплив гормонального дисбалансу.

1. Прищі, як вплив гормонального дисбалансу

прищі, як вплив гормонального дисбалансу
Якщо у вас виникають вугри, і ви підтримуєте належну гігієну шкіри, проблема може бути спричинена чимось іншим: гормональним дисбалансом.

Це можна пояснити тим, що плями можуть бути наслідком поганого догляду за шкірою, але також результатом інших факторів, таких як нездорова дієта або менструальний цикл у жінок.

Часто це просто гормональна проблема.

2. Збільшення ваги

Раптовий набір ваги також, як правило, пов’язаний з гормональною проблемою.

Важливо мати на увазі, що, хоча деякі люди можуть швидко схуднути, інші набирають вагу навіть під час дієти та фізичних вправ.

Це може бути пов’язано з гормонами.

Якщо ви страждаєте гормональним дисбалансом, ви не тільки не схуднете, а й не отримаєте ваги, якщо вам це потрібно.

3. Збільшення втоми

збільшення втоми

Якщо ви помічаєте, що ви стаєте все більш втомленими, це може бути пов’язано з гормональним дисбалансом. Це часто є причиною поганого сну.

Навіть ті, хто спить як дитина 8 годин на день, можуть виглядати втомленими без видимих причин.

У багатьох випадках це пов’язано з гормоном прогестерону. Якщо ви почуваєте себе дуже втомленими, ви можете дізнатись про рівень прогестерону, виконавши аналіз крові та дізнавшись, чи він нормальний.

4. Надмірне потовиділення

Надмірне потовиділення також є гормональним питанням. Однак ви повинні мати на увазі, що надмірне потовиділення не завжди пов’язане з цим чинником.

Тим не менш, важливо перевірити свої гормони, особливо якщо пітливість супроводжується відчуттям тепла.

5. Мішки під очима

мішки під очима
Якщо у вас особливо темні мішки під очима (такі темні, що жодна кількість тонального крему не допомогла вам позбутися їх), це може бути пов’язано з гормональним дисбалансом.

У цьому випадку ви побачите, що це також впливає на ваш сон.

  • Пам’ятайте, що хронічне безсоння може бути наслідком дефіциту тестостерону в чоловіків або прогестерону у жінок.

6. Депресія

Депресія – це ще один симптом, який виникає внаслідок гормонального дисбалансу.

Це, як правило, відбувається у жінок, коли наближається час менструації, під час вагітності або в період менопаузи.

Якщо ви помітили, що ви раптом відчуваєте смуток і апатію, можливо ваші гормони неправильно регулюються.

7. Зміни в грудях
зміни в грудях

Якщо ви помітили зміни у своїх грудях, ви можете зіткнутися з гормональним дисбалансом, і ви повинні звернутися до лікаря для адекватного лікування.

Ви повинні мати на увазі, що щільність м’яких тканин грудей зменшується через брак естрогенів.

Однак це не єдиний наслідок. Якщо у вас є надлишок естрогену, у грудях також можуть з’явитися шматочки.

Якщо ви помітили будь-який з цих симптомів, не соромтеся відвідати свого лікаря.

8. Випадіння волосся

Випадіння волосся є ще одним симптомом гормонального дисбалансу.

Якщо ви виявите, що навіть найкращі шампуні не допомагають зменшити кількість випадіння волосся, це може бути пов’язано з гормональною проблемою. Майте це на увазі.

9. Надлишок волосся на тілі

надлишок волосся на тілі
На відміну від попереднього пункту, якщо у вас надмірна кількість волосся на тілі, це може також бути пов’язано з надлишком гормонів.

Темні волоски на грудях, обличчі, спині рук або інших незвичайних ділянках у жінок можуть бути ознакою гормонального розладу, який може бути більш серйозним, ніж ви думаєте, тому пам’ятайте про це.  • Huang, C. C., Lin, Y. C., Huang, Y. T., & Huang, K. H. (2014). Comparison of medical issues in antenatal and perinatal periods in early youth, adolescent, and young adult mothers in Taiwan: A 10-year nationwide study. BMC Pregnancy and Childbirth. https://bmcpregnancychildbirth.biomedcentral.com
  • Diz, J. L. I. (2013). Cambios en adolecentes aspectos Físicos , Psicológicos. Pediatría Integral. https://d1wqtxts1xzle7.cloudfront.net/

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.