8 продуктів для запобігання остеопорозу

Кальцій – один з основних елементів організму, завдяки яким може існувати людина. Основною причиною остеопорозу є дефіцит кальцію в кістковому мозку. Отже, щоб уникнути остеопороз, треба знати, які продукти можуть допомогти нам збільшити кількість цього мінералу в організмі.

Це необхідно для нас, особливо, коли мова йде про збереження здоров’я кісток. Серед продуктів, які ми можемо додати в наш раціон, щоб запобігти остеопорозу, ми дуже рекомендуємо такі:

Риба і морепродукти

Серед багатьох видів риби і морепродуктів, які найбільш рекомендують для профілактики остеопорозу, є сардини, тунець, молюски, креветки та інші подібні види.

Квасоля

Квасоля та інші бобові –  це продукти, з багатим вмістом рослинної клітковини, і які, а це основне, мають дуже високий вміст кальцію. Але дуже важливо знати, як правильно приготувати ці продукти, і вони принесуть вашим кісткам велику користь.

Овочі

brokoli

Серед найбільш важливих овочів для профілактики остеопорозу є шпинат, броколі, мангольд (або буряк листовий).

Горішки

Спробуємо з’ясувати, чим же хороші горіхи. Усі вони славляться великим вмістом кальцію. Але найбільшу кількість кальцію має мигдаль. Однак будьте обережні зі споживанням горіхів, бо це дуже калорійний продукт.

Вітамін К

latuk

Вітамін К відіграє важливу роль у синтезі білка, так званого остеокальцину, який допомагає кісткам зберігати мінерали. Зелень, броколі і салат  – це основні продукти, які містять вітамін К.

Вітамін С

Вітамін С є важливим елементом нашого раціону в профілактиці остеопорозу, оскільки він допомагає формувати, підтримувати і відновлювати  здорову структуру кістки. Продукти, які багаті на цей важливий вітамін, – це цитрусові, зелений перець, ківі та інші фрукти.

Вітамін D

Вітамін D необхідний для засвоєння кальцію. Було б марно споживати продукти, які багаті кальцієм, і не мати в раціоні продуктів, які забезпечують наш організм вітаміном D. Цей вітамін міститься в тунці, макрелі, жирній рибі, лососі та деяких вітамінізованих кашах.

Вітамін А

morkva

Цей важливий вітамін допомагає нам підтримувати здорові і сильні кістки. Його можна знайти у великих кількостях в моркві, гарбузі, а також в усіх помаранчевих і жовтого кольору фруктах та овочах.

Додаткові рекомендації

  • Вам слід уникати надмірного споживання натрію, оскільки це може збільшити втрату кальцію через сечу.
  • Дуже важливо дотримуватись збалансованої дієти – це означає, що вам необхідно спробувати вживати у раціоні різні продукти і контролювати їх калорійність, яка забезпечує нас енергією. Таким чином можна запобігти збільшенню ваги, що є ще одним фактором, який може вплинути на здоров’я кісток.
  • Уникайте надмірного споживання продуктів, багатих фосфором і білком, хоч вони і важливі у формуванні кісток і для загального здоров’я кісток, але якщо вживати  їх у надлишку, це, вірогідно, може призвести до втрати кісткової маси.

Ми сподіваємося, що вам сподобалася ця стаття про остеопороз, в якій ми вам докладно розповіли про продукти, які допоможуть вам запобігти цій хворобі.

Категорії: Натуральні засоби Теги:
Вас також можуть зацікавити