4 поширені ознаки нерегулярних місячних

Хоча це може бути наслідком стресу, якщо часто виникають ці ознаки нерегулярних місячних, варто звернутися до гінеколога для обстеження, щоб визначити, чи все гаразд.
4 поширені ознаки нерегулярних місячних

Останнє оновлення: 25 березня, 2019

З моменту першої менструації кожна жінка повинна стежити за своїм менструальним циклом і записувати інформацію про кожні місячні. Знання того, як почувається ваше тіло під час менструації, допоможе вам виявити ознаки нерегулярних місячних.

Коли ви молоді, спочатку цикл часто нерегулярний. Нормальні цикли тривають від 28 до 30 днів. Є деякі жінки, які мають цикли у 32 днів.

Нормальні місячні тривають від трьох до семи днів. Експерти вважають, що місячні, що тривають понад 10 днів, є нерегулярними. Те саме стосується місячних, які приходять раніше або пізніше, ніж за 5 днів від норми.

Ознаки нерегулярних місячних можуть бути викликаний різними чинниками. Деякі з них виникають через хвороби, інші – через звичайні гормональні проблеми. Наприклад, у підлітковому віці часто нерегулярні місячні. Як правило, це пов’язано з гормональними змінами під час дорослішання.

Те саме відбувається під час наближення до менопаузи.

Загальні ознаки нерегулярних місячних

загальні ознаки нерегулярних місячних
Найважливішим для виявлення порушень є те, що ви знаєте свій нормальний менструальний цикл, тобто скільки днів він триває або скільки крові витікає.

Ви також повинні знати про будь-які перепади настрою. Випадіння волосся і слабкі нігті можуть бути іншими ознаками гормональних проблем. Є шість ознак нерегулярних місячних, які можуть вказувати на захворювання або інший розлад. У всіх цих випадках рекомендуємо відвідати лікаря.

1. Рибний запах

Рибний запах зазвичай вказує на розмноження бактерій у піхві. Загалом, це пов’язано з інфекцією. Це означає, що ви повинні якнайшвидше звернутися до свого гінеколога.

Інфекції можуть призвести до порушення менструального циклу. Це також може ускладнюватися будь-якими травмами.

2. Дуже ранні або дуже пізні нерегулярні місячні

які ознаки нерегулярних місячних
Нормальний менструальний цикл триває від 28 до 32 днів.
  • Раннім вважають цикл, що приходить кожні 24 дні. Для підлітків місячні вважають нерегулярними, якщо вони приходять кожен 21 день.
  • З іншого боку, цикл довший за 35 днів вважають пізнім для дорослих жінок. Для підлітків він становить 45 днів і більше.

3. Дуже тривалі нерегулярні місячні

Інша ознака нерегулярних місячних – як довго вони тривають. Взагалі, вони мають тривати від трьох до п’яти днів. У деяких випадках – до семи днів.

Коли місячні тривають довше ніж тиждень, ви повинні звернутися до лікаря. Можливо, це спричиняє якась фізична проблема.

4. Дуже важкі місячні

поширені ознаки нерегулярних місячних
Важко сказати, що фактично означає важкі місячні, але кожна жінка знає, що є нормальним для її власного тіла. Важливо звернути увагу на будь-яке збільшення менструального потоку.
  • Якщо ви постійно потребуєте зміни тампона або прокладки, це можна вважати збільшеними виділеннями.
  • Нормальний потік потребує зміни 3-4 рази на день.

Симптоми, пов’язані з місячними

У деяких жінок під час менструальних циклів виникають біль у животі та головний біль. Якщо головний біль перетворюється на гостру мігрень, це може бути ознакою проблеми.

Те ж саме стосується інтенсивного болю у м’язах або болю в спині. Радикальний перепад настрою також є попереджувальним знаком. Якщо ваші місячні супроводжуються лихоманкою або блюванням, ви повинні негайно звернутися до лікаря.

Кровотечі між місячними

Ваші менструальні цикли повинні бути чітко визначені. Нерегулярний цикл може характеризуватися кровотечею між ними. Якщо кровотеча сильна, може виникнути інфекція.

За цих обставин важливо виявити ризик викидня або щось серйознішого, наприклад, раку.

Можливі причини нерегулярного менструального циклу

причини нерегулярних місячних
  • Гормональні проблеми є найпоширенішою причиною нерегулярних менструальних циклів. Синдром полікістозних яєчників (СПКЯ) або проблеми з овуляцією є двома іншими можливими причинами.
  • Іншою причиною нерегулярного менструального циклу може бути порушення харчування. Зменшені або відсутні місячні можуть бути пов’язані з анорексією або булімією.
  • Спортсмени також мають нерегулярні цикли. У деяких випадках місячні повністю зникають. Це пов’язано не просто з фізичною активністю, але й зі стресом.
  • Хронічний стрес і депресія можуть бути причиною нерегулярного циклу.
  • Використання протизаплідних таблеток і вагітність є іншими типовими причинами порушень менструального циклу.Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.