4 поради для зменшення виділень під час місячних

У разі, якщо вас турбують сильні дискомфортні відчуття у цей період, радимо уважно прочитати цю статтю. Ми зібрали для вас прості та водночас неймовірно ефективні поради для зменшення виділень під час місячних.
4 поради для зменшення виділень під час місячних

Останнє оновлення: 01 лютого, 2019

Кожна людина є особливою, проте всіх жінок об’єднує одна спільна проблема – під час критичних днів жінка стає неймовірно вразливою. Саме тому у цей період циклу необхідно приділяти ще більше уваги догляду за собою та особистій гігієні. У цій статті ми хочемо поділитися з вами рекомендаціями для зменшення виділень під час місячних.

Вагінальні виділення є неймовірно важливими, адже вони захищають статеві органи від різноманітних інфекцій, очищують їх, а також підтримують природну флору та достатній рівень зволоженості.

Утім, дуже часто під час критичних днів кількість виділень суттєво зростає, викликаючи тим самим сильний дискомфорт.

Різка зміна кількості виділень може негативно вплинути на самопочуття жінки та на якість її життя у цілому. Зверніть увагу, що в організмі жінки присутні певні гормони (зокрема, естроген), які відповідають за зменшення або збільшення кількості вагінальних виділень у період овуляції. Коливання рівня цих гормонів безпосередньо впливає на самопочуття жінки під час критичних днів.

Ефективні рекомендації для зменшення виділень під час місячних

Звісно, при появі будь-яких неприємних відчуттів перш за все необхідно звернутися до гінеколога. Лише кваліфікований спеціаліст зможе встановити, чи є підвищення кількості виділень результатом серйозного внутрішнього дисбалансу.

Однак перш ніж ви звернетеся до медикаментозних засобів для регуляції кровотоку, ми радимо взяти на озброєння наші прості поради для зменшення виділень під час критичних днів.

1. Перегляньте свій раціон

для зменшення виділень потрібно переглянути раціон

Якщо хочете добре почуватися навіть під час місячних, неодмінно зробіть частиною свого щоденного меню поживні продукти. Радимо споживати якомога більше їжі з високим вмістом білків, заліза та кальцію (зокрема, молочні продукти).

Зверніть увагу, що залізо відіграє важливу роль у процесі формування червоних кров’яних тілець. Саме дефіцит заліза в організмі може призвести до підвищення кількості виділень під час критичних днів.

Тим часом вітамін С володіє синергетичною дією, тобто він є незамінним для стимуляції процесу засвоєння заліза організмом людини. З метою зменшення виділень під час місячних ми рекомендуємо додати до раціону такі корисні продукти:

  • Волоські горіхи
  • Зелені овочі
  • Натуральний йогурт
  • Твердий сир та творог
  • Апельсини
  • Полуниця
  • Вишня
  • Абрикоси

2. Вживайте вітамінні добавки

Посилити позитивний вплив натуральних продуктів можна за допомогою вітамінних добавок на основі заліза, магнію, цинку, кальцію та вітаміну В6. Ви можете придбати як мультивітамінні добавки, так і вживати кожен мінерал поодинці.

Зверніть увагу, що вітаміни на основі заліза є незамінними для зменшення виділень під час критичних днів. Тим часом вітамін В сприяє засвоєнню надлишку естрогену у печінці та стимулює синтез простагландинів, які є незамінними для зменшення кількості аномальних кров’яних згустків.

3. Пийте натуральні трав’яні чаї

трав'яні чаї для зменшення кількості виділень

Протягом багатьох століть для зменшення виділень під час критичних днів використовували виключно натуральні рослини. До того ж засоби на основі лікувальних рослин допомагають відновлювати гормональний баланс та зменшувати кількість вагінальних виділень.

У цій статті ми зібрали кілька найефективніших трав’яних настоїв для регуляції кровотоку. Вони не тільки усунуть дискомфортні відчуття, але й допоможуть розслабити маткові м’язи та стимулювати процес вироблення прогестерону.

Неодмінно зробіть частиною свого раціону такі натуральні лікарські рослини:

4. Прикладайте компреси з льоду

Вірте чи ні, але холодна температура зменшує кількість виділень, знімає больові відчуття та усуває подразнення. Пояснення цього феномена є досить простим: холод змушує кровоносні судини звужуватися, тому й кров тече повільніше.

Якщо ви страждаєте через велику кількість виділень під час місячних, радимо прикласти до живота поліетиленовий пакет, наповнений кубиками льоду. Зачекайте 20 хвилин, після чого зніміть пакет із живота. Через 2-4 години краще повторити процедуру для отримання позитивного ефекту.

Використовувати пакет з льодом можна до того часу, поки неприємні симптоми повністю не зникнуть. Зверніть увагу: якщо вам надто холодно або ваша шкіра починає німіти, потрібно негайно зняти компрес.

Які виділення під час критичних днів можна вважати нормальними?

З метою покращення якості життя дуже важливо володіти повною інформацією про те, яка саме кількість виділень та які симптоми місячних можна вважати типовими для цього періоду. Звісно, кожна жінка є особливою, тому й методи терапії залежать від частоти, інтенсивності та тривалості менструального циклу.

У здорової жінки тривалість циклу коливається від 21 до 35 днів. Нормальна кількість виділень – 30-80 мл, а середня тривалість менструації становить 3-7 днів. Зверніть увагу, що у більшості жінок є ще й незначні виділення під час овуляції, які відрізняються темно-бурим відтінком.

Лікарі розрізняють кілька синдромів відповідно до кількості вагінальних виділень під час критичних днів: поліменорея (тривалість менструації більше 7 днів), олігоменорея (тривалість місячних до 3 днів) та опсоменорея (тривалість менструального циклу перевищує 35 днів).

Буває також гіперменорея (кількість виділень перевищує 80 мл за один цикл) та гіпоменорея (недостатня кількість менструальних виділень). Не забувайте, що кожен випадок потребує особливої уваги та обов’язкової консультації у спеціаліста.

Порушення менструального циклу та проблеми зі здоров’ям

Дуже важливо вчасно звернутися за допомогою до лікаря, адже тривала менструація та велика кількість виділень можуть негативно вплинути на якість життя. Зокрема, може відбутися погіршення емоційного стану жінки та зниження її фізичної активності. До того ж часто через дискомфорт жінки втрачають впевненість у собі та уникають спілкування з іншими людьми.

Тим часом дефіцит заліза може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям, зокрема спровокувати розвиток анемії. Ба більше, дуже часто менструація супроводжується цілою низкою неприємних симптомів, а саме запамороченням, постійним відчуттям втоми, головним болем, спазмами, задишкою, погіршенням зору та аритмією.

Якщо сильна кровотеча під час критичних днів не є причиною серйозних внутрішніх розладів, які потребують втручання лікаря, радимо скористатися нашими порадами для зменшення виділень. Повірте, завдяки цим простим рекомендаціям ви зможете завжди відчувати себе щасливою жінкою та почуватися повноцінною людиною навіть у ці дні місяця.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.