Автоімунне захворювання: що можна їсти, а що ні

Якщо у вас є автоімунне захворювання, вам треба дотримуватися дієти, яка відповідає вашим потребам.
Автоімунне захворювання: що можна їсти, а що ні

Останнє оновлення: 02 лютого, 2019

Ось декілька порад щодо правильного харчування для людей з автоімунними захворюваннями. У зв’язку з цим є деякі рекомендовані та заборонені харчові продукти. Їжа, яку ви споживаєте, дуже важлива, якщо у вас автоімунне захворювання. Важливо покращити роботу організму та знайти ліки для вашої імунної системи.

Що таке автоімунне захворювання?

Такі захворювання викликає імунна система. Вона атакує власні клітини тіла, тому власна імунна система організму нападає і руйнує певні органи та тканини. Наразі виявлено понад 80 автоімунних захворювань. Деякі з найвідоміших з них – целіакія, ревматоїдний артрит та розсіяний склероз.

що таке автоімунне захворювання
“Автоімунний протокол” – це засіб запобігання наслідкам автоімунних захворювань. Це дієта, яка допомагає зцілити імунну систему.

Що таке автоімунний протокол?

Перш за все, хоча цю дієту рекомендують людям, які страждають на автоімунні захворювання, вона цілком підходить для всіх охочих, адже всі продукти в цій дієті є абсолютно здоровими.

Автоімунний протокол дуже схожий із багатьма принципами дієтології палео. У випадку з АІП (автоімунний протокол), крім усунення таких продуктів, як зернові, бобові, молочні продукти та додані цукри, він також усуває інші харчові продукти, які викликають запалення травної системи на початку дієти.

Інші потенційно шкідливі продукти, які видаляються з раціону, – яйця, сухофрукти та горіхи, штучні підсолоджувачі, алкоголь, спеції, кава та какао. Як згадувалося вище, ці продукти усуваються лише на початку дієти. Цей протокол поступово вилікує кишкову стінку та синдром витоку кишечника.

Ось чому тіло атакує свої клітини помилково. Ви поступово почнете додавати ці продукти до свого раціону один за одним, щоб проаналізувати запальні реакції вашого організму.

Інші заборонені продукти у випадках автоімунних захворювань

Перш за все, ви повинні усунути закуски та готові страви. Ці продукти зазвичай заборонені в кожній дієті, але особливо погані для людей, які мають автоімунне захворювання.

З іншого боку, ми не рекомендуємо м’ясні продукти, такі як сосиски, фарш, ковбаса. Також не варто їсти забагато такої риби, як лосось або тунець, через важкі метали, які вони містять.

що їсти при автоімунному захворюванні

Результати автоімунного протоколу

Справді, майже всі люди, які стежать за цим протоколом, відзначають поліпшення або навіть зникнення хвороби. Однак все залежить від типу хронічного стану людини.

Оскільки ці захворювання невиліковні, не допоможе короткотривале дотримання цієї дієти. Ви повинні розглядати це більше стиль життя, ніж як тимчасову дієту.

Здорова їжа, яка запобігає автоімунним захворюванням

Найкращі продукти для боротьби з автоімунними захворюваннями – це ті, які дають вам велику кількість енергії. Чудово підходять продукти, багаті на безглютеновмісні вуглеводи, такі як картопля, ямс, солодка картопля. Вони абсолютно корисні для сніданків, і ви також можете додати їх до супів, овочів, салатів або навіть вживати їх окремо.

Продукти, багаті на здорові жири, такі як авокадо, жирна риба, насіння та рослинні олії, також запобігають автоімунним захворюванням. Хоча людей відштовхує слово “жир”, ліпіди у цих продуктах важливі для здоров’я.

З цих продуктів можна отримати такі поживні речовини, як омега-3 та омега-6, які є потужними протизапальними засобами. Однак ви повинні уникати всіх смажених продуктів, тому краще не нагрівати олії, а додавати їх сирими.    • Gauree G. Konijeti et al. “Efficacy of the Autoimmune Protocol Diet for Inflammatory Bowel Disease”, Inflamm Bowel Dis. 2017 Nov; 23(11): 2054–2060.
    • Fasano, A (2012 Oct). «Intestinal permeability and its regulation by zonulin: diagnostic and therapeutic implications». Clin Gastroenterol Hepatol 10 (10): 1096-100
    • Fasano, A (2011 Jan). «Zonulin and its regulation of intestinal barrier function: the biological door to inflammation, autoimmunity, and cancer». Physiol Rev 91 (1): 151-75.
    • Facundo Bitsh, “¿Nuevas terapias para librarse de las enfermedades autoinmunes” en blog medicapanamericana.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.