5 фактів, які потрібно знати про автоімунні захворювання

Хоча автоімунні захворювання в більшості випадків бувають хронічними, люди, яким діагностували один із таких розладів, не повинні втрачати надію. Існує безліч способів, які допоможуть зрозуміти їхній принцип розвитку і покращити свою якість життя.
5 фактів, які потрібно знати про автоімунні захворювання

Останнє оновлення: 13 грудня, 2018

Основна частина автоімунних захворювань залишається загадкою для науки. Навіть сьогодні ми не знаємо, чому імунна система атакує здорові клітини власного організму й майже руйнує їх. Давайте дізнаємось про декілька фактів, які необхідно знати про автоімунні захворювання.

Розсіяний склероз, хвороба Крона та ревматоїдний артрит – ось кілька прикладів, які належать до таких серйозних розладів. У багатьох випадках визначальним чинником є генетична схильність, хоча вплив навколишнього середовища також варто брати до уваги.

Люди, які щодня стикаються з цими захворюваннями, бачать, як якість їхнього життя різко змінюється.

Зазвичай ці автоімунні захворювання хронічні й водночас вражають різні частини тіла. Один із прикладів – вовчак.

У цій статті ми докладно розповімо про 5 фактів, які варто знати про автоімунну систему, щоб краще розуміти, як вона працює.

Якщо у вас один із цих розладів або ви знаєте людину з такою проблемою, не бійтеся дізнатися нову інформацію та дані про медичні досягнення, які допоможуть жити краще.

1. Причини автоімунних захворювань

У першу чергу важливо пам’ятати, що у випадку автоімунних захворювань ключову роль відіграють гормони. Відомо, що на ймовірність розвитку хвороби впливає взаємодія між навколишнім середовищем і деякими генами. Проте це відношення не охоплює всі 100% чинників.

Ця теорія заснована на підвищеній кишковій прохідності. Такий розлад дозволяє деяким антигенам переходити з кишківника в кровотік.

У результаті реакція імунної системи змінюється, і вона починає виявляти “ворожі тканини” в деяких органах й іноді навіть атакує та руйнує їх.

Дізнайтеся більше про те, як танці та прогулянки можуть захистити вас від хвороби Альцгеймера

імунна система

2.  Усе більше і більше захворювань пов’язують із розладами автоімунної системи

Той факт, що вчені реєструють усе більше автоімунних захворювань, не обов’язково означає фактичне збільшення їх випадків.

Річ у тім, що це свідчить про досконаліші методи виявлення хвороб. Раніше ми діагностували певні розлади як прості алергії або інші відхилення. Ось кілька положень, які змінилися у ставленні до автоімунних захворювань:

 • сьогодні ми визнаємо, що такі хвороби становлять серйозну проблему для здоров’я. Тому важливо дати хворим можливість висловитися, щоб вони могли знайти більше підтримки в суспільстві;
 • тепер наука дозволяє краще зрозуміти, що відбувається з автоімунною системою. Учені досліджують слабкості та симптоми, пов’язані з різними групами хронічних захворювань;
 • багатьом дітям ставлять правильний ранній діагноз, який дає змогу вилікувати автоімунне захворювання якомога раніше.

3. Типи автоімунних захворювань

Ці автоімунні захворювання можна поділити на дві різні категорії:

 • системні захворювання вражають не лише один орган, а можуть поширюватися на кілька. Наприклад, у випадку целіакії та бічного аміотрофічного склерозу;
 • локалізовані синдроми охоплюють лише одну тканину. Зокрема шкірну, гематологічну або ендокринологічну. До таких розладів належать тиреоїдит Хашимото та коліт.

4.   Як лікувати автоімунні захворювання

Як ми вже говорили раніше, більшість із цих захворювань невиліковна. Пацієнтам доводиться стикатися з хворобами, які потребують особливо догляду та знань, а також постійної допомоги спеціалістів.

Саме тому необхідно розуміти природу цих захворювань і навчитися ставитися до них належним чином.

 • Знімайте симптоми правильними засобами.
 • Підтримуйте здоров’я своїх органів, зокрема кишківника, печінки та шкіри. Важливо боротися, щоб максимально зберегти нормальний стан організму і звичну якість життя.
 • Пробуйте нові засоби та слідкуйте за медичними досягненнями, відкриттями та способами лікування.

5. Пам’ятайте, що ви не самі

рука на серці з квітів

Жити з вовчаком або розсіяним склерозом непросто і для пацієнта, і для його сім’ї. Ось короткий перелік порад, про які не варто забувати.

 • Для того, щоб вижити в таких складних особистих обставинах, важливо лікувати хворобу, використовуючи різні підходи.
 • Крім того, лікування має неодмінно передбачати психологічно-соціальну складову. Ви повинні знати, що не самі, що існують групи підтримки, здатні підтримати й, у першу чергу, зрозуміти вас.
 • У таких випадках групи підтримки відіграють дуже важливу роль. Вони також допомагають нам краще зрозуміти хворобу. Зустріч із хворими зі схожими проблемами дасть змогу дізнатися щось нове та знайти випадки, подібні до свого. Найважливіше те, що вони допомагають бути в курсі змін у способах лікування.

Хоча з автоімунними захворюваннями буває дуже важко жити, вони також можуть допомогти прожити інше та повніше життя, краще піклуватися про себе та боротися за свої потреби, бажання й гідність. Пам’ятайте, що ви не самі.

Наука надалі працює над тим, щоб попіклуватися про вас і поділитися своїми найкращими досягненнями. • Casals, M. R. (2005). Enfermedades autoinmunes sistémicas y reumatológicas. Elsevier España.
 • Roitt, I. M., Brostoff, J., & Male, D. K. (1994). Inmunología (No. 574.29 ROIi 3a. ed). Ediciones Científicas y Técnicas.
 • Sánchez Segura, M., González García, R. M., Marsán Suárez, V., & Macías Abraham, C. (2006). Asociación entre el estrés y las enfermedades infecciosas, autoinmunes, neoplásicas y cardiovasculares. Revista Cubana de Hematología, Inmunología y Hemoterapia, 22(3), 0-0.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.