Небезпечна риба, яку не варто їсти

Є небезпечна риба, яка містить багато жирів, через що накопичується ртуть, перетворюючи її на шкідливу їжу для нашого здоров'я.
Небезпечна риба, яку не варто їсти

Останнє оновлення: 28 січня, 2019

Риба – один із найкорисніших і найсмачніших продуктів у світі, тож це логічне доповнення до звичайного раціону. Вона навіть може покращити здоров’я, що дає лікарям і дієтологам достатньо підстав вважати її рекомендованим джерелом корисних елементів. Однак є також і небезпечна риба.

Є багато негативних чинників, пов’язаних із рибою, про які здебільшого не знають. Один із них – ртуть.

Ртуть і риба

небезпечна риба містить ртуть
Уже багато років публікуються різні дослідження, які підтверджують наявність важких металів у рибі. Серед цих важких металів значну частку становить метил ртуті (органічна сполука, що походить від ртуті).

Це дуже небезпечний компонент для людей.

Проте ртуть – це не єдине, що може вплинути на здоров’я людини. Є ще одна шкідлива сполука в риб’ячому жирі. Це брудні частки з середовища риби.

Такі об’єкти, як пластик або сильні хімічні елементи, заражають рибу, яка зрештою опиняється на столі як “здоровий” обід.

Крім того, людський організм не може обробляти такі елементи, як ртуть. Метал накопичується до досягнення небезпечних рівнів.

Небезпечна риба, яку не можна їсти

Знаючи, що є певні види отруйних риб, ми також повинні розуміти, на які саме види риби найбільше впливає ртуть. Ми перерахуємо їх нижче.

Червоний тунець

червоний тунець
Червоний тунець – один із найпопулярніших видів риби в риболовецькій промисловості. Є багато його видів. З огляду на небезпечність ртуті, людям не можна регулярно їсти червоний тунець.

Це попередження стосується зокрема дітей та вагітних жінок. Цю рибу можна їсти максимум раз на тиждень.

Пангасіус

У списку найнебезпечніших видів риб у світі ми знайдемо пангасіус. Він походить із В’єтнаму і набуває популярності, тому що його легко готувати.

Оскільки він не має кісток, його легко можна їсти. Подібно до камбали, ви також можете їсти його як філе, однак пангасіус є дешевшим. Попри легкість і ціну, йому не вистачає поживних речовин. Пангасіус містить мало омега-3 жирних кислот.

Крім того, пестицид, відомий як трифлуралін, забруднює цю рибу. Це речовина, яка може бути шкідливою для здоров’я людини.

Морська собака

небезпечна риба для здоров'я
Ця риба є однією з найбільш поширених в іспанській кухні. Її навіть використовують як дешеву альтернативу для меч-риби. Проте її великі розміри є великим недоліком.

Через її розміри жир накопичує кадмій (шкідливий метал) і ртуть. Обидва метали не мають переваг для здоров’я, тому найкращим варіантом є уникнення її споживання.

Скумбрія

У багатьох місцях регулярно споживають скумбрію, особливо в ресторанах. Попри її популярність, Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) визнає її небезпечною.

Ця небезпечна риба містить одну з найвищих кількостей ртуті у своєму м’ясі. З огляду на це, варто уникати скумбрії або принаймні їсти її лише час від часу.

Тиляпія

риба в раціоні
Якщо скумбрія є популярною, то що можна сказати про тилапію? Безсумнівно, це один із найбільш популярних видів риб для риболовлі, торгівлі та споживання.

Попри її поширеність, вона також може бути однією з найбільш небезпечних риб для здоров’я людини. Ще гірше те, що тиляпію навіть порівнюють із салом через високий вміст жиру. Це веде до високого рівня холестерину (ЛПНЩ), або, інакше кажучи, “поганого холестерину”.

З огляду на це, треба намагатися їсти якомога менше тиляпії, особливо якщо у вас артрит, астма чи серцеві захворювання.

Меч-риба

Завдяки своїм великим розмірам риба-меч живиться іншими меншими рибами все життя. У результаті вона накопичує велику кількість жиру, що також може містить високий рівень ртуті.

З огляду на ці високі рівні, вам краще не їсти рибу-меч та повністю прибрати її з раціону.  • Raimann, X., Rodríguez, L., Chávez, P., & Torrejón, C. (2014). Mercurio en pescados y su importancia en la salud. Revista médica de Chile, 142(9), 1174-1180
  • Mori TA., Marine OMEGA 3 fatty acids in the prevention of cardiovascular disease. Fitoterapia, 2017. 123: 51-58.
  • Blesso CN., Fernandez ML., Dietary cholesterol, serum lipids, and heart disease: are eggs working for or against you? Nutrients, 2018.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.