Доімплантаційна генетична діагностика

Доімплантаційна генетична діагностика - це процедура, яка вивчає яйцеклітини та ембріони, але навіщо? У цій статті знайдіть відповідь на це питання.
Доімплантаційна генетична діагностика

Останнє оновлення: 03 березня, 2021

Доімплантаційна генетична діагностика (ДГД) – це процедура, яку проводять до допоміжної репродукції, також відомої як штучне запліднення. Його роблять тоді, коли жінка не може завагітніти природним шляхом.

У цій статті ми пояснимо, що таке ДГД. Також ми розповімо, як вона приносить користь вагітним та про методи, які лікарі повинні застосовувати для досягнення успіху.

Що таке доімплантаційна генетична діагностика?

що таке доімплантаційна генетична діагностика
Здебільшого, доімплантаційна генетична діагностика вивчає яйцеклітини та ембріони. Це роблять для уникнення імплантації ембріонів, які можуть призвести до переривання вагітності або народження дитини, яка не є повністю здоровою.

Це перевага допоміжної репродукції. Коли жінка вагітніє природним шляхом, вона не може обирати здоровий або нездоровий ембріон. Однак доімплантаційна генетична діагностика перешкоджає народженню дитини, наприклад, із синдромом Дауна чи синдромом Тернера.

Методи

Перш ніж імплантувати яйцеклітину в матку жінки, лікарі проводять доімплантаційну генетичну діагностику. Для цього проводять екстракорпоральне запліднення і кладуть запліднені яйця в скляну капсулу. Потім чекають 3-5 днів, щоб проаналізувати, як вони розвиваються.

Після цього вони роблять біопсію на кожному з ембріонів, щоб виявити будь-яку генетичну проблему. Потім лікарі вибирають до трьох здорових ембріонів та імплантують їх у матку жінки.

Однак у більшості людей є кілька поширених питань:

Що робити, якщо жінка не завагітніла? Чи доведеться їй знову пройти цю процедуру?

Відповідь – ні. Зрештою, хоча для імплантації обрано лише три ембріони, може бути багато інших здорових ембріонів. У цих випадках лікарі можуть їх звільнити, щоб пізніше спробувати процедуру.

Корисна техніка

як роблять доімплантаційну генетичну діагностику
Ця методика особливо корисна для пар, які мають сімейний анамнез серйозних генетичних захворювань або страждають на одне з них.

Хоча ви можете подумати, що це можна зробити лише тоді, коли жінка не може завагітніти природним шляхом, насправді це корисна методика у випадках, коли в сім’ї є захворювання, які можуть передаватися спадково.

Таким чином, лікарі можуть вибрати здоровий ембріон, позбавлений будь-яких спадкових порушень, що змінюють якість життя. Звісно, цей метод часто рекомендують у таких ситуаціях, однак він досі викликає дискусію.

Етика доімплантаційноі генетичної діагностики

Є ще деякі етичні заперечення щодо захоронення ембріонів.

У деяких випадках людей турбує особиста гідність ембріона людини та підтримання природного порядку речей. Деякі люди вважають, що генетична діагностика є боротьбою проти всього цього, оскільки дає змогу лікарям вибирати найздоровіші ембріони, які не мають жодних генетичних змін.

Безперечно, у цьому є рація.

Однак ті, хто підтримує процедуру, сподіваються виховати здорових дітей.

Сьогодні є такі методи, тому немовлята не народжуються із захворюваннями, через які вони живуть лише обмежений час.

Цей варіант доступний для жінок, які не можуть завагітніти або бояться мати дітей, які можуть успадкувати захворювання. Це важлива альтернатива, про яку потрібно пам’ятати.

Якби у вашій родині було дегенеративне захворювання, чи погодилися б ви на доімплантаційну генетичну діагностику? Що ви думаєте про цю процедуру?  • Alvarado Marambio, José Tomás, & Santos Alcántara, Manuel J.. (2018). Ethical Problems with the Preimplantation Genetic Diagnosis of Human Embryos. Acta bioethica, 24(1), 75-83. https://dx.doi.org/10.4067/S1726-569X2018000100075
  • López, Paul W., López, Rosmary, Noriega, Luis G., & Sepúlveda, Soledad. (2013). Diagnóstico genético preimplantacional: análisis de aneuploidías únicas. Anales de la Facultad de Medicina, 74(1), 11-14. Recuperado en 19 de abril de 2019, de http://www.scielo.org.pe/scielo.php?script=sci_arttext&pid=S1025-55832013000100003&lng=es&tlng=es.
  • Moya-González, Marina, & Ramón-Fernández, Francisca. (2018). El diagnóstico genético preimplantacional: aspectos jurídicos en el derecho español. Revista de Derecho Privado, (34), 87-121. https://dx.doi.org/10.18601/01234366.n34.04

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.