Чим друга вагітність відрізняється від першої?

Безумовно, друга вагітність суттєво відрізняється від першої. Для прикладу, ви не зможете багато відпочивати під час виношування другого малюка, адже на ваших руках буде старша дитина, якій також потрібен щоденний догляд та турбота.
Чим друга вагітність відрізняється від першої?

Останнє оновлення: 24 грудня, 2019

Перша вагітність є неймовірно бентежним періодом у житті кожної жінки. На неї покладають багато очікувань, а ще, вірте чи ні, але майбутня молода мама в цей період переживає одну напрочуд сильну емоцію – страх. Утім, друга вагітність може протікати набагато спокійніше, адже жінка знає, що на неї чекає.

Оскільки під час другої вагітності жінка розуміє, як буде відбуватися період виношування та пологи, вона менше хвилюється та боїться. Звісно, є жінки, для яких других друга вагітність сповнена не щасливими передчуттями, а ще більшим рівнем стресу, аніж перша.

Попри те, що вагітні вдруге жінки вже знають про всі події та переживання, які очікуватимуть їх під час цього періоду, однаково кожна вагітність – це абсолютно новий досвід. Безперечно, друга вагітність багато в чому схожа на першу, проте в цього періоду також можуть бути свої унікальні особливості.

Як воно – бути вагітною другою дитиною?

Попри те, що після народження першої дитини жінка за якийсь час стає досвідченою матір’ю, більшість жінок навіть не здогадуються про те, що друга вагітність може протікати набагато важче за першу.

Разом із зачаттям другої дитини жінка переживає величезну кількість як фізичних, так і емоційних змін. Більшість переживань майбутньої мами пов’язані з тим, що їй потрібно не лише виносити здорового малюка, але й продовжувати догляд за першою дитиною у звичному режимі. Погодьтеся, що це є нелегкою справою.

Як друга вагітність відрізняється від першої?

В цій статті ми зібрали головні відмінності між першою та другою вагітностями:

як підготувати дитину до другої вагітності мами
  • Під час другої вагітності ви можете забути про те, щоб знову насолоджуватися постійним відчуттям сонливості. Скоріш за все, ви не зможете відпочивати стільки, скільки вам заманеться, як це було під час виношування першої дитини. Ваш малюк потребуватиме ретельного догляду та любові, особливо якщо дитина є маленькою.
  • На щастя, під час другої вагітності в жінки набагато більше енергії, аніж під час першої. Зрештою, ви вже володітимете материнськими навичками. Ви зможете залишатися супермамою, працювати, виховувати першу дитину, виконувати роботу по дому, піклуватися про свого партнера та  водночас насолоджуватися другою вагітністю.
  • Ваша старша дитина стане вашим найкращим товаришем та підтримкою на період виношування другого малюка. Поки менша дитина буде у вашій утробі, старший братик або сестричка спостерігатиме за її ростом, спілкуватиметься з малюком та формуватиме з ним міцний зв’язок.
  • Ви матимете можливість отримати новий досвід під час пологів. Якщо вперше ви не наважилися на народження дитини в домашніх умовах або пологах у воді, можливо, друга вагітність – це ваш новий шанс пережити нові емоції та відчуття. Ба більше, матері, які народили першу дитину шляхом кесаревого розтину, під час других пологів можуть спробувати привести малюка на світ природним шляхом.
  • Під час першої вагітності ви, безумовно, були в центрі уваги серед родичів та друзів. Утім, друга вагітність зазвичай не викликає такого ж ажіотажу з боку близьких. Не варто панікувати через брак уваги, адже ваші родичі та друзі неодмінно вас любитимуть та підтримуватимуть. Єдина відмінність полягає в тому, що під час другої вагітності вони менше панікуватимуть та набридатимуть вам своїми порадами.

Друга вагітність та грудне вигодовування

друга вагітність та вигодовування

Якщо ви планували годувати дитину до дворічного віку, проте несподівано завагітніли вдруге, не варто впадати у відчай та одразу відлучати малюка від грудей.

Безперечно, багато інших матерів та бабусь намагатимуться переконати вас у тому, що не можна продовжувати грудне вигодовування першої дитини під час другої вагітності. Деякі лікарі також стверджують, що годування грудьми збільшує ризик викидню. Утім, не варто дозволяти таким віруванням наганяти на вас жах та паніку.

Якщо друга вагітність протікає у вас без проблем, не варто безпідставно хвилюватися. Ви відчуваєте скорочення матки? Таке може бути, проте зазвичай ці скорочення є настільки слабкими, що вони не мають жодного впливу ані на самопочуття майбутньої мами, ані на здоров’я дитини в її утробі. Якщо ви гарно почуваєтесь під час другої вагітності, то можете спокійно продовжувати годувати старшу дитину грудним молоком.

Якщо у вас виникли згадані вище ускладнення, рекомендуємо звернутися за допомогою до лікаря або акушерки. Спеціалісти можуть порекомендувати відлучити дитину від грудей в таких випадках:

  • Вагітність з ускладненнями, зумовленими віком матері або гестаційними розладами
  • Майбутня мама вагітна двійнею
  • У вагітної жінки виникає маткова кровотеча.

Висновки

Безсумнівно, вагітність є одним з найкращих періодів у житті кожної жінки. Неодмінно, ваша друга вагітність буде відрізнятися від першої, адже вам щодня потрібно буде доглядати за старшою дитиною. Саме тому перш за все потрібно зміцнити зв’язок зі старшою дитиною, поки ви будете виношувати молодшого братика або сестричку для нього.

Намагайтеся зберігати спокій та рівновагу, адже малюк у вашій утробі має почуватися у безпеці. Буває так, що під час другої вагітності майбутня мама хвилюється набагато більше, аніж під час виношування першої дитини. Пояснити переживання дуже просто: попри те, що майбутня мама почувається щасливою та впевненість під час другої вагітності, її старший малюк може вимагати надто багато уваги до себе в цей період.

Спробуйте відкинути всі хвилювання та насолоджуйтеся вагітністю на повну! Неодмінно підготуйтеся до другої вагітності не лише фізично, але й морально, адже під час виховання двох дітей вам доведеться зіткнутися з новими викликами.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.