Як почати все з нуля в будь-якому віці

Нелегко покинути все і почати життя з нуля. Цією стежкою важко йти, але вона варта того, якщо ви нещасливі та потребуєте змін.
Як почати все з нуля в будь-якому віці

Останнє оновлення: 20 листопада, 2018

Завжди непросто почати все з початку. Це стрибок у невідомість. Для цього потрібно глибоко вдихнути й попрощатися з людьми та речами, які варто залишити позаду.

Цілком вірогідно, що вам вже доводилося починати все з нуля кілька разів. Можливо, це “перезавантаження” було результатом проблем на роботі, чогось більш особистого або негараздів у сім’ї.

Те, що може не давати нам зробити вирішальний крок для пошуку власного щастя – думки, що “вже занадто пізно”. Тобто якщо людина досягає певного віку, то вже повинна здатися та змиритися з обставинами, адже її можливості минули та залишилися позаду.

Але це не так. Ніколи не пізно почати з початку та знайти своє щастя. Насправді, це обов’язок кожної людини перед собою ж.

Ми хочемо приділити трохи часу, щоб дати поради, як змінити своє життя, незважаючи на те, які проблеми могли виникнути.

Почати все з нуля можна в будь-якому віці

стара валіза

Подумайте про своє майбутнє і те, ким хочете бути

Якщо вас переповнюють сумніви, переживання чи страх, спробуйте таку вправу з візуалізації: уявіть себе через два роки, але щасливими, гармонійними й умиротвореними.

А тепер оцініть, як ви почуваєтеся. Замість того, щоб шукати якогось примарного щастя, пам’ятайте, що внутрішнього спокою, балансу та цілісності цілком достатньо в житті. Якщо у вас немає таких відчуттів, потрібно починати щось змінювати. Ви заслуговуєте на те, щоб дати собі ще один шанс

Починайте з невеличких, короткотермінових цілей

Для усіх змін потрібно приймати маленькі рішення, які крок за кроком робитимуть вас ближчими до мети. Ось деякі приклади менш значних цілей, які кожна людина повинна для себе поставити.

  • Сьогодні я контролюватиму свої тривоги та переживання. Оскільки я вже застановила собі, що починаю все спочатку, то беру на себе відповідальність і приймаю власне рішення. Я перетворю страхи у внутрішній спокій та визначеність.
  • Сьогодні я пошукаю більше інформації про те, як допомогти собі почати все з нуля (відкриті вакансії, допомога соціальних служб та інших офіційних організацій).

Ви не такі самотні, як думаєте: знайдіть правильну підтримку

Звісно, повністю змінювати життя непросто, адже це викликає нові страхи й тривогу. Один зі способів знайти силу – мати когось, хто підтримує нас і розуміє ту нову стежку, якою ми вирішили йти.

  • Обирайте підтримку з розумом. Сім’я та друзі не завжди можуть дати найкращі поради, або ж навіть навпаки порадять “не робити щось” або “потерпіти ще трошки”.
  • Якщо ви вирішили починати все з нової сторінки, шукайте допомоги від людей, які вже пройшли через щось схоже. Вони зможуть якнайкраще вам порадити та додати наснаги рухатися далі.

Майбутнє завжди можна змінити й воно переповнене новими можливостями

У минулого є лише одна мета – вчити нас і дарувати мудрість. Воно робить вас розумними завдяки досвіду та життєвим урокам. Це дає людині додаткову сміливість, яка є потужною зброєю.

  • Коли ми робимо крок назустріч змінам, усе стає надзвичайно новим, але аж ніяк не поганим. Хоча це і може лякати, воно дає нам шанс досягнути своїх мрій
  • Кожна людина понад усе хоче почуватися добре, бути вільною від тривог, сліз і поразок.  Ці речі не визначають, хто ви, але дають мотивацію, щоб рухатися далі й стати успішними.

Позбудьтеся від думок і переконань, які обмежують вас

  • “Я занадто стара. Я ніколи не зможу знайти роботу”. Подумайте про свої навички та будьте креативними, коли прийде час “продавати себе”. Це не лише допоможе знайти роботу, а й налагодити зв’язок із самими собою. Використовуйте свій креатив по-максимуму.
  • “Я ніколи не була сама, тому повинна з усім змиритися”. Відкиньте цю думку, яка обмежує вас, і пам’ятайте, що самотність – це відображення вашої свободи, а якраз вона і потрібна вам, щоб створити своє щастя.
  • “Я знаю, що провалюся, і все піде не так”. Забудьте про цю ідею. Ви не екстрасенс, тому не можете вгадати що станеться, а що ні. Пам’ятайте, що думки є джерелом емоцій, тому негативне сприйняття призведе до такого ж типу фаталістичного ставлення.
  • “Ніхто не підтримує мене й мої зусилля в будь-якому випадку будуть змарновані”. Не надавайте силу таким ідеям. Найважливіше джерело підтримки, на яке потрібно покладатися, знаходиться всередині кожного. А вже потім йдуть добрі друзі, сім’я й інші люди навколо, які підтримують вас, допомагаючи збудувати нове життя.
самотність

Поступово ви почнете розуміти, що все було варте зусиль. Почати з нуля нелегко, але не забувайте, що кожна людина заслуговує на щастя й на те, щоб дні темряви та болю залишилися позаду.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.