Чотири ознаки того, що ваш друг вас використовує

Друг чи ворог? Як відрізнити, де щира дружба, а де дружба задля вигоди? На ці та інші питання ми відповіли у нашій статті.
Чотири ознаки того, що ваш друг вас використовує

Останнє оновлення: 26 листопада, 2018

Кожного дня на нашому життєвому шляху ми стикаємося з різними людьми. Деякі з них стають нашими справжніми друзями, на яких завжди можна покластися. Втім, є і такі, які нас використати. У вас був такий “друг”?

Іноді визначити, чи людина справді з вами дружить, чи просто використовує, досить складно. Втім, за певними ознаками чи поведінкою у ситуаціях можна досить просто визначити щирість дружби. Іноді досить легко помітити, що насправді людина ставиться до вас погано або намагається втертися в довіру для власної вигоди.

“Друг” дає про себе знати лише тоді, коли йому щось від вас потрібно

справжній друг

Це основна ознака того, що друзі з вами нещирі або просто вас використовують. Вони згадують про вас лише тоді, коли їм щось від вас потрібно. Це можуть бути лише якісь дрібниці, як-от прохання позичити книжку чи пропозиція піти прогулятися, або і набагато серйозніші ситуації – позичити гроші, наприклад.

Допомога друзям – це виявлення любові до них і доброго ставлення, але якщо ви почнете помічати, що людина звертається до вас лише тоді, коли їй щось потрібно, прийшов час покінчити з такою звичкою або і зовсім припинити спілкування

Вони не запрошують вас, коли гуляють з іншими друзями

Досить очевидно, що чудово, коли всі друзі знайомі одне з одним і добре спілкуються. Але якщо хтось, хто недавно приєднався до вашої компанії починає гуляти з вашими друзями, але приховує це і вас не запрошує, це може бути тривожним дзвіночком.

У такій ситуації дуже важливо бути об’єктивним, адже іноді дуже просто накрутити себе і почуватися під загрозою без реальних на те причин. Саме тому, варто добре обдумати ситуацію, зважити всі за і проти, перш ніж розривати з кимось зв’язки.

Читайте: Втрачати друзів так само боляче, як і розставатися з коханими.

несправжня дружба

Використовують вашу особисту інформацію у власних цілях

Деякі несправжні друзі втираються вам у довіру для того, аби дізнатися інформацію потрібну їм для власних цілей.  Такі випадки бувають досить очевидними, хоча іноді ви можете і не сприймати їх серйозно.

Це може проявлятися у багатьох різних ситуаціях, саме тому варто бути насторожі. Можливо, ваш друг використовує ваші робочі зв’язки, або користується вашим іменем задля власної вигоди. Через це ви потім можете потрапити у незрозумілі ситуації або навіть стикнутися із серйозними проблемами, навіть не розуміючи, чому так трапилось.

Вам постійно відмовляють

Справжня дружба – щира й не терпить егоїзму. Втім, бувають випадки, коли нам потрібні наші друзі.Можливо, потрібно, щоб хтось вас вислухав, або ж зробив вам якусь послугу, чи допоміг у певній ситуації. Якщо ви помітите, що ваш друг постійно відмовляє вам у допомозі, цілком можливо, що дружба несправжня.

Цей пункт досить тісно пов’язаний із першим, адже дуже часто фальшиві друзі постійно просять вас про допомогу, а коли допомога потрібна вам – вони просто зникають.

Звісно ж, не всі, кого ми зустрічаємо у житті, хочуть використати нас або завдати нам шкоди, втім, важливо не втрачати пильності, аби не стати жертвою тих, хто хотів би.  • А. П. Кравченко, С. М. Москаленко. (2013). Етикет дружнього спілкування. Філософські обрії.
  • В. Москаленко. (2005). Соціальна психологія. Центр навчальної літератури.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.